Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 15:34, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Astrid to ta po lewej.


Po prawej Florentina



Na tej rabacie są jeszcze (ale nie mogę znaleźć zdjęcia): juka ogrodowa, żurawki o liściach zbliżonych do koloru czerwonego, białego anemona, floksy, białe i ciemnoróżowe piwonie ( na zdjęciu wyglądały jak czerwone – potem dopiero wyczytałam że nie ma czerwonych piwonii), cosmos

Koraliki wiciokrzewu.
____________________
pozdrowionka
rozark 15:41, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
To zdjęcie z września.

Szaro, buro i ponuro. Barwny akcent dawała hortensja ( bo w tym roku już jej tu nie będzie), trochę róże. Może coś podpowiecie? Nie mogę dostać nasion miesięcznicy bo bym ją tu wysiała. I co jeszcze? Chyba nie ma białych albo czerwonych marcinków. Chodzi mi po głowie aby wsadzić petunię czerwoną i białą smagliczkę ale docelowo chciałabym coś trwałego.
W marcu będzie kolejna wyprowadzka tym razem sasanek z przedogródka, mam nadzieję że się dobrze skończy, bo podobno „dorosła” sasanka potrafi mieć do 100 kwiatostanów – chciałabym to zobaczyć, najlepiej u siebie. A niestety sasanki traciłam co roku.
Lubię sasanki więc je wysiałam – zrobię z nich obwódkę rabaty różowo – fioletowej, oczywiście podsypując piaskiem przy sadzeniu.


____________________
pozdrowionka
rozark 15:50, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Łaał, zanim skończyłam wstawiac zdjęcia - tyle wpisów. Odpisze po obiadku - czas rodzinkę nakarmić.
____________________
pozdrowionka
olaw 16:07, 03 sty 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Przyszłam się przywitać i oby do wiosny będzie kolorowo
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
rozark 17:57, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Gardenarium napisał(a)
Mam nadzieję, że jestem pierwsza, bo powiem że bardzo lubię takie "gadanie". Ha,ha Jak to ogarniam? Sama nie wiem, ale wiem, że lawina toczy się i pochłania niesamowite tłumy i 95 % czytających Ogrodowisko to ...niezalogowani

W m-cu lutym pobito rekord odsłon, bo wyniosło 9.5 mln w miesiącu, a średnio odsłon jest 3.5 mln. Czyli to co widzicie to tylko 5 % tego, co się w umysłach ludzkich dzieje.

Sprostuję, że Ogrodowisko w 2015 będzie miało 5 lat, czyli istnieje od 9 lipca 2010 roku O matko, sama nie wierzę

A co do medalu to nic nie stoi na przeszkodzie aby wysłać propozycję do Agencji Promocji Zieleni, na pewno Złoty Laur pomoże w kolejnych działaniach celem popularyzacji ogrodnictwa w Polsce A szykuje się wiele w następnych latach. Aby tylko wydolić fizycznie.

Bardzo się cieszę, że przemogłaś nieśmiałość i witam serdecznie


Danusiu, zgłoszenie wysłane jako wyrazy podziwu dla ciebie:
http://www.zielentozycie.pl/index.php/pl/dla-wystawco/kontakt-z-organizatorem.html
Zgłaszam propozycję do Agencji Promocji Zieleni, na Złoty Laur dla p. Danuty Młoźniak za popularyzację ogrodnictwa w Polsce poprzez prowadzenie portalu Ogrodowisko . Tysiące stron do przeczytania, mnóstwo ciekawej wiedzy do przyswojenia ale i jakże w łatwo przyswajalny sposób podanej. Za możliwość konsultacji, pomoc w projektowaniu, popularyzacji roślin, stylów, za łatwy dostęp do wiedzy. Gdzie można dowiedzieć się o jakże szerokiej wiedzy potrzebnej do prawodłowego prowadzenia ogrodu: od ziemi, komposty, nawożenie, rośliny ( jednoroczne, byliny, krzewy, drzewa ), otoczenie wokół nas czyli ptaki, owady, jeże, ślimaki.... to wszystko zapewnia nam portal Ogrodowisko. I co najważniejsze – informacje podane w Ogrodowisku są wiarygodne.
____________________
pozdrowionka
rozark 18:05, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Innych na pewno nie będe musiała namawiać na wysłanie zgłoszenia i sami pójdą w moje ślady.
____________________
pozdrowionka
rozark 18:38, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Gardenarium napisał(a)
Jest za kolorowo Ale nie jako krytyka to piszę Szkoda frontu na biało czerwono

Skoro jest sporo różu tutaj, to ja bym poszła w tym rejonie w biel, róż, niebieski i srebro...tak bardzo pasują, a z czerwieniami bym poszła w inny rejon.

Można zrobić czerwono-biało-niebiesko-żółto. Przenieść orliki, lilie, dodać egzotycznej kanny o ciemnych liściach, więcej czerwonych lilii, a na jesień dalii

A tutaj dodać burgundowych i różowych róż (lato) i burgundowych i różowych tulipanów (wiosna), lilii i białej gaury. Do tego Stipa tenuissima i ciemnoróżowe jeżówki(jesień). Przyda się też miskant Morning Light - srebrzysty i delikatny.

Nie sądziłam że mi tak szybko zamieszasz w głowie. Z tym że jest za kolorowo i za dużo rodzajów roślin to się zgadam.
Z różowego będzie tylko migdałek. A czerwonego jest sporo. I nie mam nic żółtego. Co powiesz na czerwono-niebiesko-biało-czarno?
Na jesieni posadziłam sporo tulipanów białych i czerwonych, dosadzę konwalnika i muszę pomyśleć.
Obok mam rabatę różowo-fioletową i do niej może teraz przejdę bo na niej tez planuje zmiany.
____________________
pozdrowionka
rozark 19:29, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Pisałam o tym, że z sasanki będę robićobwódkę rabaty różowo – fioletowej. Tylko nie wiem gdzie wysadzę lwie paszcze. Nie uważacie że piękne zestawienie.


Może zrobię podwójną obwódkę na pierwszym planie sasanki a w drugim rzędzie lwie paszcze? Jak myślicie będzie ładnie?
To zdjęcie rabaty gdy była zakładana w zeszłym roku.


Jest tam posadzona w drugim rzędzie z lewej strony bukszpan formowany na stożek, obok ketmia o różowych pełnych kwiatach ( niestety nie znalazłam zdjęcia, chyba ma za ciemno bo słabo kwitnie,) obok róża Exelsa ( nie polecam – co roku bardzo choruje na mączniaka), po środku róża Bonica a z prawej wierzba Hakuro Nishik i kończy się ona budleją Dawida kwitnąca na fioletowo.
Z przodu mamy floksy, jeżówki i krzewuszki.


Budleja będzie przesadzana bo urosła duża, ma ponad 2,5m i ocienia mi następną rabatę. W to miejsce przesadzę jeżówki bo zasłaniają mi bonicę. Tylko co wsadzę w miejsce jeżówki?
Jakieś sugestie? Może fioletowe niskie marcinki?

____________________
pozdrowionka
Gardenarium 19:35, 03 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ło matko, ale szybka jesteś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:41, 03 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Podpowiadam z linkiem, cytuj i zobaczysz jego kod, skopiuj i wklej w podpisie Potem usunę.

Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies