Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Mysza 19:43, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Troszkę rozciągnęłaś hi,hi.
Zapraszam.
____________________
Gosia
malgorzata_s... 19:56, 21 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ja bym tam chciała aby ktoś mój rozciągnął No i co jest śnieg?
Plan bardzo mi się podoba
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AgataBC 21:29, 21 sty 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Mysza napisał(a)




Witaj, miałam się nie odzywać i tylko przejrzeć od początku do końca Twój wątek (lubię początki wątków, te burze mózgów i ciągłe zmiany), ale tak mi się słowa cisną, że się powstrzymać nie mogę Tak więc:
Ten plan jest genialny oczami wyobraźni to widzę. Zwłaszcza ten ostatni pokoik taki romantyczny z ławeczką,.. dla dwojga.. Z góry będzie to fajnie wyglądało ale z poziomu będzie super widok taki tajemniczy.. ogród wyda się większy i bardziej ciekawy. Zwłaszcza jak podrosną żywopłoty dzielące pokoje. Te wersje z dużą połacią trawnika też były fajne ale wszytko widać odrazu, nie ma efektu zaskoczenia, ale za to jest dużo trawnika w jednym kawałku i duże połączone rabaty. Decyzję masz niełatwą. No ja się zakochałam w tej Twojej narysowanej wersji
Dziewczyny Ci dużo podpowiadają i opcji masz do wyboru więc powodzenia życzę

Ps. a klon jak się zadba przeprowadzkę przeżyje-nie takie drzewa się na ogrodowisku przesadza
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Pola 21:39, 21 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
No i co, będzie siostrzany ogród pokoikowy nr 2.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Mysza 22:32, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
GOSIU śnieg stopniał. A byłoby wizualnie czyściej na ogrodzie i dzieci miałyby frajdę Może w ferie się doczekają
Fajnie, że Ci się podoba

Agciu bardzo dziękuję za słowa uznania One tak bardzo mnie budują i pobudzają do dalszego myślenia.
Fajnie, że mnie odwiedziłaś.

POLUŚ będziemy jak bliźniaczki tylko ogrodowe))

Dziękuję Wam dziewczyny i chłopacy, że jesteście i tutaj zaglądacie.
Chyba zostanę przy tej ostatniej wersji.

Prześpię się z nią. Mam ogromną burzę mózgów.
A potem ruszam z planowaniem roślin))
To się dopiero wtedy zacznie co??hi,hi, ale fajnie
____________________
Gosia
Mysza 23:16, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Może ktoś z okolic Poznania poleci sprawdzoną firmę od nawadniania?
Nie wiem kiedy Pan da wstępną wycenę.Czekałam 2 miesiące ,aż zrobił zdjęcia ogrodu, a to dobrze nie wróży co?

Mam pytanko. Najpierw sadzimy wszystko, a potem nawadnianie czy można odwrotnie?
Były 2 ekipy i każda ma inne zdanie.
A ja laik w tej dziedzinie jestem.
Podpowiedzcie proszę.
____________________
Gosia
wietrzyk 23:51, 21 sty 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Mysza napisał(a)
Może ktoś z okolic Poznania poleci sprawdzoną firmę od nawadniania?
Nie wiem kiedy Pan da wstępną wycenę.Czekałam 2 miesiące ,aż zrobił zdjęcia ogrodu, a to dobrze nie wróży co?

Mam pytanko. Najpierw sadzimy wszystko, a potem nawadnianie czy można odwrotnie?
Były 2 ekipy i każda ma inne zdanie.
A ja laik w tej dziedzinie jestem.
Podpowiedzcie?


Nawadnianie pierwsze.
Wiąże się z wkopaniem rur i skrzynek z zaworami. Musi być wyprowadzona dość gruba rura z wodą i prąd do sterownika.
Przed nasadzeniami także planowane elementy małej architektury, zwłaszcza jeśli są to roboty związane z wylewaniem fundamentów, układanie kostki, ścieżek itp.
Wydzielenie powierzchni trawnika i wytyczenie rabat.
Przygotowanie gleby.
Roślinki na końcu
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Mysza 00:15, 22 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Wietrzyku dziękuję za info. A tak myślałam cichutko o Tobie
Możesz kogoś polecić? Ekipa z Twojej okolicy powiedzieli mi, że rośliny pierwsze, bo inaczej nie wchodzą. Och. Będę jeszcze szukała.
Dziękuję.
____________________
Gosia
Karol99 07:06, 22 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mysza napisał(a)
Może ktoś z okolic Poznania poleci sprawdzoną firmę od nawadniania?
Nie wiem kiedy Pan da wstępną wycenę.Czekałam 2 miesiące ,aż zrobił zdjęcia ogrodu, a to dobrze nie wróży co?

Mam pytanko. Najpierw sadzimy wszystko, a potem nawadnianie czy można odwrotnie?
Były 2 ekipy i każda ma inne zdanie.
A ja laik w tej dziedzinie jestem.
Podpowiedzcie proszę.


Wydaje mi się, że jeżeli będziesz dbać i podlewać młode drzewka to nie będzie problemu, a nawadnianie zrobisz w swoim czasie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Mysza 08:22, 22 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807



Nbiy też tak myślałam. Ale jak to ma być rewolucja na całego to może lepiej zrobić wszystko od razu. Później rozkopią od nowa ogród
Wietrzyk ładnie mi to opisała. Muszę na Ogrodowisku poszukać więcej info o tym.jest chyba nawet jakiś wątek.
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies