Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

zawitka 09:15, 22 sty 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Witaj Myszko dziękuję Ci za śliczą prymulkę .przejrzałam cały twój wątek masz pomocników ekstra ja tylko dopiszę ze trzeba zrobić wszystkie prace związane z kopaniem w ziemi a potem plan trawnika i nasadzeń żebyśnie nie miała tak jak ja ,nie dawałam kopać bo roślinki a teraz mam rroblem i to duży np z gazem Pozdrawiam serdrcznie i bedę zaglądać
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mysza 09:26, 22 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
HALINKO dziękuję za odwiedziny.
My mamay trochę dosyć robienia wszystkiego na raty. Nieraz się nie da inaczej, ale może w ogrodzie się uda całościowo.

Jesteście bardzo pomocni.
Bez Waszych podpowiedzi nie dałabym rady.

Bardzo dziękuję WSZYSTKIM
____________________
Gosia
Mysza 09:40, 22 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807


U nas dzisiaj zmroziło od rana.


Tak się zastanawiam czy roślinki w donicy przy tarsie podsypać korą czy kamyczkami? Nie mogłam się zdecydować.





____________________
Gosia
malgorzata_s... 14:02, 22 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Wątek o nawadnianiu jest Donicę podsyp tym czym planujesz wykańczać rabaty albo część rabat
Pozdrówka.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Mysza 15:04, 22 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Gosieńko idę zaraz czytać o tym nawadnianiu

W rabaty raczej damy korę, ale z drugiej strony tarasu są kamyczki (tam jest spadek) i dlatego nie wiedziałam czy z korą będzie dobrze.

O tutaj widać. Co prawda z korą sąsiadów Nawiało troszkę

____________________
Gosia
wietrzyk 15:27, 22 sty 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Mysza napisał(a)
Wietrzyku dziękuję za info. A tak myślałam cichutko o Tobie
Możesz kogoś polecić? Ekipa z Twojej okolicy powiedzieli mi, że rośliny pierwsze, bo inaczej nie wchodzą. Och. Będę jeszcze szukała.
Dziękuję.


Gdybyś pytała, czy można założyć system nawadniania w ogrodzie z posadzonymi już roślinami, to owszem, można. Wiąże się to jednak z rozkopaniem, bo jakoś trzeba rurki w ziemi ułożyc. Chyba, że miałyby to być tylko linie kroplujące na rabaty, to przy Twoim metrażu ogrodu może wystarczy jedna skrzynka, zakopana gdzieś bliżej domu.
Jeśli jednak stan ogrodu jest zerowy, a myślisz także o podlewaniu trawnika to kolejnośc jest oczywista. Najpierw wszystkie roboty ziemne i budowlane, na końcu sadzenie roślin.
W pierwszej kolejności należy wytyczyć zarys trawnika i rabat, bo muszą przecież wiedziec, gdzie usytuowac zraszacze, ale nie sadzic rośliny.
Jeśli chcesz namiary na firmę, która robiła nawadnianie u mnie podeślę na priv
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Mysza 17:05, 22 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
wietrzyk napisał(a)


Gdybyś pytała, czy można założyć system nawadniania w ogrodzie z posadzonymi już roślinami, to owszem, można. Wiąże się to jednak z rozkopaniem, bo jakoś trzeba rurki w ziemi ułożyc. Chyba, że miałyby to być tylko linie kroplujące na rabaty, to przy Twoim metrażu ogrodu może wystarczy jedna skrzynka, zakopana gdzieś bliżej domu.
Jeśli jednak stan ogrodu jest zerowy, a myślisz także o podlewaniu trawnika to kolejnośc jest oczywista. Najpierw wszystkie roboty ziemne i budowlane, na końcu sadzenie roślin.
W pierwszej kolejności należy wytyczyć zarys trawnika i rabat, bo muszą przecież wiedziec, gdzie usytuowac zraszacze, ale nie sadzic rośliny.
Jeśli chcesz namiary na firmę, która robiła nawadnianie u mnie podeślę na priv



Asiu Poproszę o te namiary na firmę.Bardzo Ci dziękuję

U mnie będzie tak jak piszesz. Wytyczenie rabat i trawnika, potem nawadnianie, roślinki i linia kroplująca Oj będzie się działo
____________________
Gosia
Mysza 17:38, 22 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Na ogrodzie, koło brzózek, mamy studnię głębinową na 7m.Z niej chcielibyśmy czerpać wodę do nawadniania. A jakie macie doświadczenia z TORO lub Rain Bird? A może jeszcze inny system polecicie?
____________________
Gosia
malgorzata_s 18:12, 22 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082


U nas dzisiaj zmroziło od rana.


Tak się zastanawiam czy roślinki w donicy przy tarsie podsypać korą czy kamyczkami? Nie mogłam się zdecydować.







Jeżeli jest to "wietrzne" miejsce to polecałabym wysypanie kamyczkami. Ja u siebie latem wysypałam korę na rabatę przy kostce i cały czas musiałam ją zmiatać na swoje miejsce, a obecnie rabata wymaga już podsypania ponownie nową warstwą kory.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Ewa777 18:15, 22 sty 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18490
Witaj Gosiu
Przeczytałam cały Twój wątek. Ale masz pomysłów. Ostatni plan bardzo mi się podoba Fajne są takie pokoje ogrodowe, są tajemnicze i romantyczne. Mam pytanie - Czy planujesz w ogrodzie jakiś domek z narzędziami lub drewutnię? Nie ma tego na planie...

Poprawiłaby u Ciebie linię tego chodniczka przy domu. Jest za bardzo falisty.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies