Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Mysza 12:45, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Polu też tak sobie myślę.I narysowałąm jedną w ziołach, a jedną w cisach.
Co myślisz?
Nie byłoby tam problemu z koszeniem
____________________
Gosia
Pola 12:50, 24 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gosiu, ja myślałm o posadzeniu bliżej wejścia przy cisach, u mnie możesz zerknąć posadzone są w drugiej części Nigry po jednej i drugiej stronie.
Chociaż teraz tak myślę, że jeśli chcesz tam zioła to drzewa je przysłonią i nie będą rosnąć
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Mysza 13:07, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
OCH, pewnie racja z tymi ziołami.To może tam bym lawendę posadziła Albo inaczej je rozmieszczę, jak piszesz. Tak pomyślałam, że może powinnam robić projekt całego ogrodu z zasadzeniami.
W tej pierwszej części wchodząc w drugą myślałam, aby posadzić te moje 2 klony acery i prowadzić je trochę w kulę.
____________________
Gosia
Mysza 13:11, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Tak też się zastanawiałam, czy cis ma być z przodu i z tyłu.Tył będzie wyższy trochę więc może smaragdy?

Później to wszystko rozrysuję, a teraz lecę do Ciebie popatrzeć

A serby myślisz, że będą ok ?
____________________
Gosia
Pola 13:54, 24 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Weź pod uwagę, odległość serbów od płotu metr, to zalecenie Danusi, więc nie wiem czy nie zabardzo sie rozrosną i zabiorą dużo miejsca, a u ciebie tylko 6 metrów
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
malgorzata_s 14:31, 24 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Tyle się u Ciebie dzieje ledwo nadążam czytać
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Mysza 16:37, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
MAŁGORZATA_S witaj w moim ogrodzie
Ja tak mam, jak coś zacznę robić to chciałabym zrobić szybko. Inaczej nie mogę po nocach spać. No ale oczywiście i dobrze. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie

POLU ja to nawet myślałam odsunąć się od płotu z 1,5.m. i pomiędzy też 1,5.
Wiem, że tam jes mało miejsca, ale tam chodzimy najmniej. Jak będzie ławeczka to będzie to miejsce na randki z moim mężem hi,hi
____________________
Gosia
AgataBC 16:51, 24 sty 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Mysza napisał(a)
Najpierw wrzucę zdjęcie tej trzeciej części i najbardziej nurtującej jeśli chodzi o zasłonięcie domu sąsiadów.

Są 3 drzewa, których nie chcielibyśmy przesadzać.
Jest to dąb kolumnowy i 2 brzozy. Reszty nie rysowałam, bo będą w innym miejscu. Tak myślę

2. Z moimi bazgrołami. Nie mam zdolności plastycznych, ale się staram





Nie no całkiem zrozumiały ten Twój rysunek Moje spostrzeżenia co do planu:
Jeśli ta południowa ściana ma mieć najwyższy żywopłot, żeby zasłonić dom sąsiadów to w zasadzie zasłonisz sobie słońce nie tylko na ten ostatni pokój ale też na ten z basenem. Serby zabiorą ponad 2m szerokości z całości więc pokoik będzie prawie tylko z nich. Za mała powierzchnia na takie szerokości. Gdyby je czymś chcieć podsadzić to wyjdzie prawie na wejściu do pokoiku. Na planie to wygląda przytulnie-na takim efekcie Ci zależy? Niby kupuje się młode rośliny ale i tak szybko czas leci i przerośnie. Jak będzie słoneczny dzień "podejdź no do płota" tego sąsiada i zobacz jaki cień rzuca w godzinach od 11-15 ten dom- choć lepiej by było wiosną bo teraz słońce niżej. Z tego co widzę na zdjęciu z 4str.wątku to chyba i tak ten dom sąsiada będzie widać-chyba, żeby tam dać jakieś 15metrowe drzewa. Ale to wtedy wizja trzeciego pokoiku cieńka.. bo im wyższy żywopłot tym dłuższy cień na całą resztę..chyba, że zrobisz z tego taki cienisty zakątek
Zielnik czy warzywnik potrzebuje słońca przez cały dzień ( może zielnik usadowisz gdzieś bliżej tarasu, żeby było z kuchni bliżej i słońca więcej? ).
Jeśli mają tam zostać tam te brzozy, dęby to lawenda odpada- dęby mocno zakwaszają ziemię. Zresztą serby i dęby, brzozy to bardziej tak jak narysowałaś wrzosy, trawy, berberysy, hortensje, rh, a lawenda to bardziej w róże, byliny, zioła. Hosty bardziej na lewą stronę daj bo południowy wschód to zbyt palące dla nich miejsce. Ale to też trudno ocenić- poobserwuj jak słońce pada. Ale się rozpisałam..


____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 17:03, 24 sty 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Jeszcze z mojego doświadczenia dodam, że błędów nie unikniesz- pewnie będziesz i tak za rok poprawiać. Chyba, żeby Danusia zaplanowała i będziesz się ściśle tego planu trzymać. Mi się duużo wydawało parę lat temu ale życie i doświadczenie ogrodowe wszystko reguluje.. Ja się ciągle takiej pokory uczę
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 17:06, 24 sty 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Może na ten koniec działki daj jakiś żywopłot, który bezproblemowo będzie można podciąć gdyby zaszła taka potrzeba. Serby nie wiem czy można ciąć i czy by ładnie po takim zabiegu wyglądały. No i miejsca by było więcej na trawnik i te romantyczne hortensjowo-trawiaste rabatki wokół ławki
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies