Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

AgataBC 18:31, 24 sty 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Mysza napisał(a)

Sąsiadka teraz ma u siebie tuje, ale pewnie jak ja coś zasadzę to może to przeszkadzać. Cień i tak pewnie będzie od iglaków czy drzew.
To może faktycznie zrobić żywopłot do ewentualnego cięcia w przyszłości i dać przed nim drzewa? Może zrobiłoby się lżej?


Na pewno byłoby lżej. Gdzieś jakiś czas temu w Mai w ogrodzie był taki dom w zabudowie szeregowej i na końcu działki za płotem stał dom sąsiada. Pamiętam, że te nasadzenia pod płotem nie były regularne- dom sąsiada chyba też był takim prostokątnym klockiem i równy żywopłot do tego byłby zbyt ciężki,za płotem chyba były sąsiada tuje i złamano to właśnie jakimś jednym czy dwoma wysokimi świerkami i piętrowo schodziło różnymi drzewami i krzewami lekko ku dołowi- efekt był bardzo ładny, lekki i pamiętam, że w odsłonie jesiennej było pięknie kolorowo.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Mysza 18:36, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Dzięki kochane.

POLA o Danusi już myślałam, ale boję sie że jak nie sprostam finansowo to jakoś głupio mi tu będzie.Jeszcze trochę pokombinuję, jeśli mi pomożecie.Jak nie dam rady to odpuszczę i bedę dzwonić do GÓRU

AGCIU już widzę, że tak jak jest w piosence ...wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń...I tak jak piszesz 50 razy wszystko się zmieni.

Oglądam Wasze ogrody i w każdym są inne pomysły, inne rozwiązania. A wszędzie wszystko się podoba
I bądź tu człowieku mądry.

No to teraz znowu mam 2 wersje pod rozwagę.Choć te 3 pokoiki bardzo są kuszące i byłyby większą tajemnicą dla zwiedzających czy dzieci
____________________
Gosia
Mysza 20:08, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
vita napisał(a)


Przynajmniej wiesz czego się trzymać, basen jest priorytetem
Spowolnij, jak masz papier przed sobą to spróbuj płynnie wyrysować ścieżkę od drewutni do krańców działki, czy oś ogrodu przesunęła Ci się w prawo?
Wtedy żywopłot z cisa nie będzie miał prześwitu w połowie szerokości działki.
Na końcu ogrodu, nawiązując do brzóz posadziłabym żywopłot nieformalny, ale ten zajmie kilka metrów...nic to, potrzebujesz odgrodzić się od otoczenia.
Kalina angielska, ze dwa sumaki (wiem, nie cieszą się dobrą sławą, ja je lubię), jeden lilak, coś z niższych krzewów...doradźcie bardziej zorientowani :0
Nie pamiętam które z sadzonych brzóz przetrwały? Trzy to chyba aż nadto, aby za kilka lat zasłonić 'ten dom'.


WIKTORIO biegnę po papier i zasiadam dumać i rysować.

A przetrwały brzozy z prawej strony więc tylko częściowo zasłoniły dom.
Nadal jest widoczny jak na dłoni.Teraz są one większe niż na zdjęciu.





A lilaki bardzo lubię, pięknie pachną
____________________
Gosia
AgataBC 21:03, 24 sty 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Wstawiłam do tego zdjęcia 3 serby i dwie brzozy, w tle i po bokach są smaragdy.

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Mysza 21:12, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
AGCIA jak zielono się zrobiło
Ale fajnie. Podobają mi się te 3 serby z brzozami.
Pięknie Ci ten tył wyszedł.
Wtedy na tyłach powstałby zagajnik z ławeczką
____________________
Gosia
Mysza 21:13, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
BARDZO DZIĘKUJĘ AGCIA
____________________
Gosia
AgataBC 21:18, 24 sty 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
A to poczekaj - może się uda ławeczkę wstawić tylko krzywo bo w programie nie ma prostych ławek..
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 21:20, 24 sty 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Gdyby były te trzy pokoje to wstawiam też te cisy- drugi i pierwszy plan. Pierwszy plan z krócej przyciętym cisem. Znalazły się nawet leżaki ławka w tle mi nie wychodzi..











____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Mysza 21:30, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
O RANY
Pewnie musiałyby być niżej cięte leżaczki bombahi,hi.

Nie myślisz, że trochę jakoś dużo tych podziałów na ten ogród jak tak to wszystko powyrasta?

Buziam
____________________
Gosia
Mysza 21:32, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A może z lewej tylny rząd smaragdów zlikwidować, a z prawej przedni. A ten z tyłu trochę przesunąć do przodu.
Jakoś tak mi na myśl przyszło
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies