Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

polinka 16:59, 07 sty 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)
Kochani dziekuje za pochwały . Wiecie przeciez ze nic tak nie cieszy jak docenienie ogrodu przez forumowiczów
Zachęcam do podsumowaniu roku w Waszych wątakch, wtedy widac jak ogród dojrzewał i piękniał z każdym miesiącem. Poza tym umililimy sobie oczekiwanie na wiosne

Obiecuje zrobic jescze podsumowanie moich roż a jak czas pozowli to jeszcze traw


Czekam na przegląd traw
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Piotr_ 18:36, 07 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
jak zawsze podziwiam podziwiam, zapał i aranżacje ogrodowe.
Wszystko takie delikatne a jakie efektowne cudne
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Bogdzia 19:46, 07 sty 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękny przegląd roku , piękny ogród , ciekawe widoki. Dla mnie ten rok był zły i nie chce powtórki ale się na nią zanosi a kto wie może byc jeszcze gorzej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
LewOgrodowy 20:00, 07 sty 2016


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Piszesz, że cieszy Cię docenienie ogrodu przez nas - myślałam, że już się przyzwyczaiłaś do ochów i achów, dlatego nie chciałam tutaj wpisać standardowego "Pięknie!".
Ale fakt jest taki, że oglądam zdjęcia i im więcej czytam forum, tym bardziej widzę, jaki Twój ogród jest mądry, przemyślany, zaczynam już kojarzyć mniej więcej, co koło czego jest usytuowane, co na prawo od furtki, co na lewo - a to sukces, bo orientacja w przestrzeni to dla mnie abstrakcja. Zaczynam zauważać sens pewnych połączeń: roślin, faktur i form. Każdy widok jest pełny, niczego nie brakuje, nie mam odczucia, że tu za łyso, tu jakoś pusto. Patrzę na zdjęcia, gryzę pazury i chłonę każde ździebełko trawy i płatek róży.
Miło tu być.
____________________
Monika
Madzenka 21:02, 07 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiek napisał(a)


Juz kiedys pytalam ale nie pamietam kogo i gdzie, byc moze ze i Ciebie...Pamiec mi siada i to konkretnie.
Dziekuje slicznie

p.s masz fotki pomaranczowej? Jakis czas temu znalazlam cudowna trawe, miedziana ale Danusia mowila ze nie przezimuje...moze wiec ta bylaby odpowiednia?


Kosiu montana raczej u nas zimuje bez problemu. Danusia chyba miała na mysli Praire Fire, ktora jest cudownie miedziano-pomarańczowa ale niesty nawet w łagodne zimy mi wygladała. Z uporem maniaka jednka ją stale sadze.
Postaram sie poszukać jutro tych zdjęc, bo teraz archiwum zaanektował M
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:04, 07 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Oliwka, Pszczelarnia, Ewa Wilcza , Piotr miłego nowego roku nam wszystkim życzę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:05, 07 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)

Dziekuje Marzeno choc nie wiem czy bym sie odwazyla


Aśka bo klapsa dostaniesz!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:06, 07 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)
Piękny przegląd roku , piękny ogród , ciekawe widoki. Dla mnie ten rok był zły i nie chce powtórki ale się na nią zanosi a kto wie może byc jeszcze gorzej.


Bogdziu dopiero teraz zaczynam doceniać jak wiele znaczy zdrowie....Życzę nam zdrowego i szczęśliwego roku 2016
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 21:39, 07 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Przeglądam zdjęcia i stwierdzam, że czerwiec też lubię


To tak jak ja.. maj ulubiony, czerwiec pachnący, lipiec bylinowy, sierpień owocowy I zgłupiałam.
Super taki przegląd roku... taka wizytówka z ostatniego roku. Kocham u Ciebie maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, a zawilce masz odjazdowe

A ciemny różanecznik to na 200% nie ALfred. Alfred jest fioletowy (liliowy). Do Bogdzi trzeba uderzyć w kwestii odmiany

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 21:39, 07 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
LewOgrodowy napisał(a)
Piszesz, że cieszy Cię docenienie ogrodu przez nas - myślałam, że już się przyzwyczaiłaś do ochów i achów, dlatego nie chciałam tutaj wpisać standardowego "Pięknie!".
Ale fakt jest taki, że oglądam zdjęcia i im więcej czytam forum, tym bardziej widzę, jaki Twój ogród jest mądry, przemyślany, zaczynam już kojarzyć mniej więcej, co koło czego jest usytuowane, co na prawo od furtki, co na lewo - a to sukces, bo orientacja w przestrzeni to dla mnie abstrakcja. Zaczynam zauważać sens pewnych połączeń: roślin, faktur i form. Każdy widok jest pełny, niczego nie brakuje, nie mam odczucia, że tu za łyso, tu jakoś pusto. Patrzę na zdjęcia, gryzę pazury i chłonę każde ździebełko trawy i płatek róży.
Miło tu być.


Moniko takie słowa bardzo ciesza . Po 14 latach pracy we własnych ogródkach (nie liczę debiutu w ogrodzie tesciowej) zaczynam dostrzegać te niuanse, o ktorych piszesz. Wszysy się dziwią dlaczego ja ciągle rewolucjonizuje, przekopuję, zmieniam. Właśnie dlatego, ze czasem kolor lub faktura lisci, ich kształt , mimo że przy planowaniu wydają sie dobrym połączeniem, nie pasuja do siebie. Niektorzy maja to we krwi, inni jak ja uczą sie latami
Przez wiele lat walczyłam z moja wewnętrzna kokoszka (uwielbiam to okreslenie Malkul) teraz wiem, ze minimalizm w ogrodzie nie dla mnie. Lubię ten moj zmienny busz.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies