Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Anda 19:45, 25 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
Podpinam się pod pytanie Ewik Zwłaszcza zmiana koloru mnie niepokoi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 19:58, 25 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Fotorelacja super. Fajnie ogląda się takie wycieczki.

Mówisz że jednoroczne zwykle po urlopie lądują w kompostowniku.
Ja na czas wyjazdu donice wkładam do wanny i dużych misek i nalewam wody (oczywiście tylko te które mają otwory w dnie) a pozostałe zdejmuję ze słońca i wkładam wypełnione wodą butelki litrowe do góry nogami. I zwykle jak wracam po tygodniu jest OK.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Madzenka 20:04, 25 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Blyxa - bambusy najpierw zaatakowały przędziorki a teraz jakiś grzyb, niemal łyse są, musz poczkać aż odżyją, na razie nie ma co fotografować

Siaka - nie ruszaj kwadratów Siaka co roku kwitnąca stipę ciągnę za włosy bo nie lubię jak kwitnie.w. M roku wyszła mi z ziemi... Nigdy taka słaba nie była. Miała zdecydowanie za mokro, to wina zraszaczy trawnika, ktore są ustawione rónież na tę rabatę. Za czesto podlewana wykładała sie i wylazła z gruntu przy lekkim pociągnięciu.

Agania - jezowki wreszcie w tym roku daja czadu. Mam nadzieje je podzilić po przekwitnięciu i rozmnożyć

Juzia juz miesiąc temu zrobiłam przy kuchni z kulek kwadraty. Reszty kul nie ruszam.

Basikullum - raczej jedwab

Basia Kosimkowo- nie tylko Giva ma takie długie pędy, sa tez inne podobne odmiany. Z doświdczen forum bowiem wynika, ze Viva nie kwitnie drugi raz. Moze dlatego, ze viva kiwtnie u mnei pózniej niz inne odmiany lawendy, po cieciu nie zdązy juz drugi raz zakwitnąc , bo dni sa abys krotkie i ma za mało słonca


Kindzia VIva jest tak wielka, ze nie lubi żadnego towarzystwa. u Malkul jest zachwycajaca, bo nie ma konkurencji. Kindzia relacji nie ma i tak manto od M dostałam za zamieszczanie tyłu zdjec z wakacji ja mu zabraniam aktywnosci wakacyjnej na fb a sama...

Reniu nie widziałm mini Eden rose na zywo, byc moze. Najbliżej jej do Baillando i Pastelli, oglądałam wczoraj na zywo w Rosarium

Anda - jezowki sa w tym roku rzeczywiscie duze, ale nie dorównują hortensjom, to złudzenie.

Monteverde - Aniu viva jest zwykle dostepna w sześciopakach w Obi. W Castoramie kupowałam odmiane , ktora podobnie wyglada zima jak Viva ale ma mniejsze kwiaty i zwarty pokroj w czasie kwitnienia. Za rok jej znow poszukam, bo mi wygnila na rózance. Vivę z premedytacja posadziłam na przedpłociu bo miała stworzyć żywopłot aby psy nie właziły mi na tę rabatę

Basikulkum - za plota juz niewiele widac ogrodu, własciwie tylko dom i wisnie. Niech sąsiedzi maga sie chcoiaż nacieszyć grabami i lawenda, dla nich tez posadziłam niwe trawy . Za chwile po ścieciu lawnedy bede tu królować trawy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:13, 25 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
siakowa napisał(a)



ach ta zieleń mnie uspokaja....już chyba wiem co mnie denerwuje obecnie u mnie....pięknieMarzena . nie mogę się odkleić od tego zdjęcia, wracam do niego już 4 raz dzisiaj


Siaka poczekaj aż graby nabiorą masy
Wiem co czujesz, nigdy nie lubiałam w lipcu mojego ogrodu, do moementu az ograniczyłam byliny do minimum i zatapiłam je trawami i topiarami z drzew i krzewow
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:18, 25 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewik napisał(a)
Piszesz że YL zmienił kolor u Ciebie , tzn na jaki ? Jak ze sztywnoscia pędów?


Ewki Young Lycidas teraz się jakaś żarowiasta zrobiła. W czasie pierwszego kwitnienia maila piękne kapitały ale za ciężkie dla cieniutki, pokładających się łodyg. Aktualnie ma ładne pędy ale mało pakow .. Chyba trzeba poczekac na ocenę jej urody do prYszlego sezonu. Posadziłam ja dopiero pod koneic lata 2015 wiec jak na Austinkę przystało potrzebuje troche czasu na nabranie dojrzalosci
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:22, 25 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Makao_J napisał(a)
Fotorelacja super. Fajnie ogląda się takie wycieczki.

Mówisz że jednoroczne zwykle po urlopie lądują w kompostowniku.
Ja na czas wyjazdu donice wkładam do wanny i dużych misek i nalewam wody (oczywiście tylko te które mają otwory w dnie) a pozostałe zdejmuję ze słońca i wkładam wypełnione wodą butelki litrowe do góry nogami. I zwykle jak wracam po tygodniu jest OK.


Zwykle domem w czasie wyjazdu ma się kto zajmować i rośliny są podlewane' ale intensywne deszcze, pałace słońce i brak odżywiania powoduje, ze rolsiny brzydną. Na pewno kocanka spełnia moje oczekiwania ale pelargonie zaatakował grzyb w czasie deszczow. Został mi jeden krzaczek. Na razie je reanimuje ale jakoś nie wierze w powrot ich urody. Za to roze znakomicie przezyły w donicach. Postanowiłam za rok zdecydowanie ograniczyć liczbę donic i jednorocznych. Jestem juz zmęczona lataniem z konawlanikiem a i tak pod koniec lata maja wątpliwą urodę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:58, 25 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anda i Ewik pokazuje dzisiejszy kwiat Young Lycidas- żarówiasty róż, jakze inny niz w czasie pierwszego kwitnienia
Na dodtek w zastraszajacym tempie łapie ja plamistośc. Ale tO moja wina, bo podlałam szlaufem przesadzane obok ni świecznice....


I pędy - sterczą ładnie do góry, poczekam na kwitnienie, czy lodiygi utrzymają kwiaty
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:00, 25 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I dzisiejsze kwitńienie Munstead Wood (po lewej) i Tradescant (po prawej)

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:03, 25 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wczorajsze zakupy
History , Artemis i nie kwitnąca aktualnie Herzogin Christiana
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 21:20, 25 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Madzenka napisał(a)
Blyxa - bambusy najpierw zaatakowały przędziorki a teraz jakiś grzyb, niemal łyse są, musz poczkać aż odżyją, na razie nie ma co fotografować

Siaka - nie ruszaj kwadratów Siaka co roku kwitnąca stipę ciągnę za włosy bo nie lubię jak kwitnie.w. M roku wyszła mi z ziemi... Nigdy taka słaba nie była. Miała zdecydowanie za mokro, to wina zraszaczy trawnika, ktore są ustawione rónież na tę rabatę. Za czesto podlewana wykładała sie i wylazła z gruntu przy lekkim pociągnięciu.

Agania - jezowki wreszcie w tym roku daja czadu. Mam nadzieje je podzilić po przekwitnięciu i rozmnożyć

Juzia juz miesiąc temu zrobiłam przy kuchni z kulek kwadraty. Reszty kul nie ruszam.

Basikullum - raczej jedwab

Basia Kosimkowo- nie tylko Giva ma takie długie pędy, sa tez inne podobne odmiany. Z doświdczen forum bowiem wynika, ze Viva nie kwitnie drugi raz. Moze dlatego, ze viva kiwtnie u mnei pózniej niz inne odmiany lawendy, po cieciu nie zdązy juz drugi raz zakwitnąc , bo dni sa abys krotkie i ma za mało słonca


Kindzia VIva jest tak wielka, ze nie lubi żadnego towarzystwa. u Malkul jest zachwycajaca, bo nie ma konkurencji. Kindzia relacji nie ma i tak manto od M dostałam za zamieszczanie tyłu zdjec z wakacji ja mu zabraniam aktywnosci wakacyjnej na fb a sama...

Reniu nie widziałm mini Eden rose na zywo, byc moze. Najbliżej jej do Baillando i Pastelli, oglądałam wczoraj na zywo w Rosarium

Anda - jezowki sa w tym roku rzeczywiscie duze, ale nie dorównują hortensjom, to złudzenie.

Monteverde - Aniu viva jest zwykle dostepna w sześciopakach w Obi. W Castoramie kupowałam odmiane , ktora podobnie wyglada zima jak Viva ale ma mniejsze kwiaty i zwarty pokroj w czasie kwitnienia. Za rok jej znow poszukam, bo mi wygnila na rózance. Vivę z premedytacja posadziłam na przedpłociu bo miała stworzyć żywopłot aby psy nie właziły mi na tę rabatę

Basikulkum - za plota juz niewiele widac ogrodu, własciwie tylko dom i wisnie. Niech sąsiedzi maga sie chcoiaż nacieszyć grabami i lawenda, dla nich tez posadziłam niwe trawy . Za chwile po ścieciu lawnedy bede tu królować trawy

No ja też chcę na trawnik przed domem mnie lawenda przed różanką główna też wygniła ostał się jeden mały krzaczek pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies