Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pszczelarnia 09:47, 26 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Madżenn, patrząc na Twój ogród (piękne zdjęcia), wiem, co to kompozycja. Na przykładzie praktycznym uczę się. Bardzo podobają mi się formy w Twoim ogrodzie i lekkość.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Iwk4 10:38, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Madzenka napisał(a)
Tak to Viva ale po ścięciu ona juz nie kiwtnie drugi raz. Nie czytałam na forum aby u kogokolwiek zakwitła. Moja jeszcze do ścięcia potrzebuje 1-2 tygodnie, jest w apogeum kwitnienia i bzyki maja na niej stołówkę

Też mam tę odmianę z Obi. Choć ta trzyletnia ciut inna od dwuletnich i rocznych. Z trzyletnią miałam kłopot z cięciem, bo pomiędzy przekwitłymi gałązkami zaczęła wypuszczaf kolejne kwiatostany.
No cóż, częśc uratowałam, część ścięta...
____________________
Ogródek Iwony II
Ensata 10:40, 26 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Ogród ślicznie wygląda. Rzeczywiście, forma robi wrażenie. Ciekawa jestem tego zywopłotu z bambusów. Sama tez posadziłam graby na przedpłociu, ale jak patrzę na te rachityczne patyki, to ja nie wiem skąd Wy bierzecie siłę i wiarę w docelowy wygląd
____________________
W kolorze blue
Kindzia 11:40, 26 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Niestety moje Vivy wylecą...

Chociaż jakieś bezosobowe zdjęcia w wątku Gosi z Kambodży wklej...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 11:51, 26 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Świetna relacja z wyprawy, kawał świata zwiedziliście.
Ogród widzę nie ucierpiał czy twoja ściana wodna pluszcze, czy wyłączona?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 16:30, 26 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
Madżen, senk ju wery macz Mój Lycidas sadziłam w maju chyba i bardzo długo był kiepski. Prawdopodobnie zawiniły deszcze, bo u nas cały czerwiec lało. Pewnie się trochę podtopił. Teraz rośnie i jego pierwszy kwiat mnie bardzo zaniepokoił bo właśnie wyglądał jak na Twojej fotce i "świecił" na rabacie. takiej żarówy się nie spodziewałam. Drugi kwiatek już jest trochę spokojniejszy. Fotki wstawię dzisiaj.

Piękne zakupy popełniłaś w rosarium
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Madzenka 20:28, 26 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aniu Monte u mnie tez lawenda wygniwa, ok 50% krzaków co roku wymieniam , nie wiem po co tak o nia wlaczę skoro nie lubi mojej gliny

Juzia lubie kule i sa miejsca gdzie zawsz bede musiała je mieć Juzia juz pisałam buksy w poorzednim ogrodzie mi wyłysiały nie w tym

Mirella moment na cięcie lawendy jest wowczas gdy bzyki przysiadają i szybko odlatują na kolejny kwiatek. Jeśli przysiadają na długo to znaczy ze nektar jeszcze jest i nie nalezy ciąc. U mnie bzyki jeszcze długo biesiadują na lawnedzie zatem czekam az dadza sygnał na ciecie . Nie kupiłam Piano bo juz ją mam, byc moze dokupie kolejna sztuke jesienia gdy zeobię rewolucję na kolejnej rabacie

Basikullum ładne orzedplociu zasze warto mieć. Danusia nas nauczyła,mze przedpłocie jest rownie wazne jak ogród i decyduje o ogólnym wyglądzie posesji.
Jedwab z Azji koneicznie tzreba przywieżć,, ja wrociłam tylko z jedna apaszka dla mnie i dwiema dla mam

Siaka ja taka madra nie jestem , okres błedow i wypaczeń we własnych ogrodach od 15 lat mam za sobą i ze dwa lata u tesciowej w ogrodzie Siaka Danusia pisze zwłaszcza o Ice Dance (ja mam morowi variegata) bo ta kostrzewa lubi wode, bez wody zasychają jej końce

Kamila66- mam naturalny spadek terenu własnie w kierunku brzoz i cięzka gliniasta glebę , ktora dobrze trzyma wilgoć. Zatem po deszczach woda własnie tam sie gromadzi i nasadzenia pod brzozami znakomicie sobie daja rade. W czasi suszy sytuacje ratują linie kroplujące

Ren obiecuje w późniejszym terminie i Tajlandię. Muszę wygospodarować kilka godzin na wybranie i wklejenie zdjec. W ten weekend nie bede miała na to czasu

Pszczolko dziekuję, coraz bardziej lubię mój trawiasto formalny ogród.

Lwk4 Iwonko moze musze poczekac jeszcze rok na powtórne kwitnięcie VIVy ?

Kindziu wkleje, musze tylko sie rozruszać bo mam lenia po urlopie i czasu brak

Milka - Ogrod nie ucierpial. Sciana plus wieczorami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:40, 26 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Linia kroplująca pod brzozy i po kłopocie. Wszystko urośnie, zwłaszcza turzyce 'Ice Dance'.


Witaj Danusiu
tak linie pomagają, ale w tym roku były włączone u mnei dwa razy, mam mokro.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:53, 26 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anda napisał(a)
Madżen, senk ju wery macz Mój Lycidas sadziłam w maju chyba i bardzo długo był kiepski. Prawdopodobnie zawiniły deszcze, bo u nas cały czerwiec lało. Pewnie się trochę podtopił. Teraz rośnie i jego pierwszy kwiat mnie bardzo zaniepokoił bo właśnie wyglądał jak na Twojej fotce i "świecił" na rabacie. takiej żarówy się nie spodziewałam. Drugi kwiatek już jest trochę spokojniejszy. Fotki wstawię dzisiaj.

Piękne zakupy popełniłaś w rosarium


Anda u mnie w czerwcu bylo dobrze z woda bez podtopień, dlatego wig mnie róże mają soczyste kolory, teraz znów są upały więc płowieją.
Czy u Ciebi tez slimaki lub gasienice tak ogryzające paki kwiatowe?

I mam takie powygryzane listki

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:57, 26 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zemsta ogrodowiska kwitnie wysiewania wprost do gruntu, nie zamierzam sie bawic w wysiewy domowe bo mi nic nie wschodzi lub gnije. Czy Raphsody in Blue zakwitnie z nimi?

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies