Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Kuba 10:24, 05 wrz 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
niestety tym razem zdjęcia róż tylko przeleciałam- pewnie z zazdrości że moje nie takie dorodne za to z przyjemnością ujrzałam uśmiechnięte Babki u Wieloszki, pozdrawiam gorąco
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
malgorzata_s... 11:03, 05 wrz 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Nadrobiłam weekendowe zaległości i powiem że u Ciebie mus nadrabiać bo ciągle moc przydatnych informacji zamieszczaszRóże piękne a na spowiedź cebulową czekam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
siakowa 11:08, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
mareznko mogłabyś mi w wolnej chwili pstryknąć z bardzo bliska carex montane?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
malkul 12:00, 05 wrz 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Marzenko dziękuje za link do artykułu. kochana jesteś cmok
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 22:50, 05 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piorunek napisał(a)
Do kiedy usuwać przekwitnięte kwiaty róż? Bo potem się chyba tego nie robi, żeby mogły swobodnie do zimy się przygotować


Przeczytaj kochany Piorunku ten artykuł mi nie zawracaj głowy Madżence. Masz wszystko w pigułce.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/209-przygotowanie-roz-do-zimy

Przygotowanie róż jesienią

Przygotowania róż do zimy zaczynamy od pierwszych przymrozków do czasu zmrożenia gleby. Jednym z warunków dobrego zimowania róż jest pewność, że są one w stanie spoczynku. Aby tego dokonać, należy przerwać nawożenie na tyle wcześniej, ile potrzeba na spowolnienie ich wzrostu. Ten czas nadchodzi około 15 sierpnia.

Około 1 października zaprzestajemy także usuwania przekwitniętych kwiatów, aby nie pobudzać roślin do wypuszczania nowych pędów. Pozwolenie różom na zawiązywanie owoców mobilizuje je same do przejścia w stan spoczynku. Jest to sygnał dla nich o zbliżającej się zimie. U wielu odmian róż, proces ten przejawia się ciemnieniem, a nawet nabieraniem fioletowego koloru łodyg.


Przeczytaj także dalej, o podlewaniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdzia 07:03, 06 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Róze i trawy piękne. U mnie spadło 6 litrów na m2 to nie za dużo ale dobre i to.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Ewik 14:07, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
U ciebie jak zawsze ślicznie , róże trawki i cała reszta
Widzę , ze nie tylko ja latem róże przesadzam , zresztą nie tylko - czuję sie troche lepiej
Moje zielone jezówki dopiero za drugim razem okazały sie zielone. Wpadła mi jeszcze w oko Hope
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Madzenka 18:33, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kasja83 napisał(a)
Madzenka u mnie wody od wczoraj pod dostatkiem-chcesz??

Chciałam też dopytać-bo tak mi się kojarzy z poprzedniego Twojego wątku.Czy na etapie ostrego tworzenia ogrodu pryskałaś te rabaty randapem, których nie miałaś zamiaru obsadzać w danym sezonie?


Mięty tak robiłam, bo nie dawałam rady chwastom. To był okres błędów i wypaczeń gdy oszukiwano nas że Roundap jest biodegradowalny. Teraz nigdy bym go nie użyła na glebie, która jest przeznaczona po pd nasadzenia. Roundap uzywam bardzo rzadko , wyłacznie za płotem, czasami na kostce granitowej gdy ni moge sobie poradzic z chwastami, ale. Watakch miejscach gdzie spływająca woda nie zagrozi moim roslinom

Kilka dni temu czytałam na fb , ze na chwasty na kostce skuteczny i bezpieczny dla srodowiska i organizmów żywych jest ocet winny +sól gorzka (kupuje sie ja w aptece)
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:36, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AgataP napisał(a)


Molinia variegata jest piękna, wysokością pasowałabym mi chyba pod limki, podobnie jak trzcinnik cheju-do.
Trawy jednak odwalają kawał roboty. Śliczne z nimi wygląda Twój ogród.

Doczytałam o Ascot, u mnie w pierwszym roku ma 1,2 i muszę ją wywalić gdzieś głębiej bo rośnie z maluchami

Rabata niebieska - podoba mi pomysł, ja zamierzam oddać we władanie wyczyszczoną rabatę w przyszłym roku werbenie. Uwielbiam jej kolor i obłędny zapach. Dostanie do towarzystwa molinie tylko waham się z odmianą. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zawsze można większość zmienić i za to kocham ogrody


Najpiekniejsza molinie variegata możesz zobaczyć u Oli Leon, to dopiero okazy !

Niebieska rabata czeka na kwitnie ie niebieskie róze i przesadzenie szałwi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:37, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Malgosik napisał(a)
pięknie u Ciebie
trawnik taki soczysty
u nas tej nocy popadało

Trawnik dostaje ostanio systematycznie nawozy i sie reanimuje. Sypałam juz ostatnia dawkę nawozu jesiennego a wczoraj cudownie mi rozpuścilo nawóz.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies