Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Monic 21:53, 13 sie 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
To była właśnie ta sucha burza A w mieście obok oberwanie chmury.
Róże miały taka włóknista ziemię, wiec dużo podlewałam po 2 razy dziennie, bo wydawały mi się ciągle suche Chyba to spowodowało, że tak ruszyły Cieszę się, że pokażą te piękne kwiaty u Ciebie. Ta róża jest piękna i ten zapach ...
____________________
mój ogród Monika
Madzenka 21:54, 13 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Piorunek napisał(a)
Wspaniały ogród! Jeśli znalazłabyś czas, napisałabyś jakie trawy/turzyce zastosowałaś w swoim ogrodzie?


Witaj Piorunku czy masz swoj watek?

Uwielbiam turzyce i mam:
1Carex morrowi variegata - zimozielona, piękna. Podobna jest Ice Dance ale szybciej sie rozrasta rozlogami
2. carex Ice Cream, niemal identyczna jest Evergold - ma jasne liscie z zielonym paskiem, piekna, szybko rosnie, w łagodne zimy jest zimozielona
3. Carex ornithopoda - ptasie łapki, wolniej rosnie, raczej zima brązowieje ale jest delikatna i bardzo gesta peruczka

4. Carex montana - odkrycie poprzedniego sezonu - soczyscie zielona cieniutka trawa, wg mnie duzo ladnijesza od kultowej juz Beatles
5. Carex elata /golden Bowles - wg mnie identyczne, limonkowe fajne trawy , pierwszy sezon zatem nie powiem jak wygladaja zima
6. carex Buchanani - wysoka brązowa trawa, niestety w trzecim sezonie położyła sie, musze ja odmłodzić
7. carex Bronze form - brązowa peruczka, piekna duza trawa, płaska w 3 sezonie
8. carex frosted Curls i Amazon Mist - podobne srebrzyste moje ulubienice
9. Carex silver screpte - pierwszy sezon w moim ogrodzie, jak nazwa wskazuje ten zimozielonego carex ma kolor zielono-srebrny

Uf nie wiedziałam ze tyle ich mam
Oprocz tego sa tez kostrzewy, stipa, sesleria i rozne miskanty oraz ulubione rozplenice , konwalnik, red baron, rubrum, rubrum fireworks, praire fire.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:01, 13 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Monic napisał(a)
To była właśnie ta sucha burza A w mieście obok oberwanie chmury.
Róże miały taka włóknista ziemię, wiec dużo podlewałam po 2 razy dziennie, bo wydawały mi się ciągle suche Chyba to spowodowało, że tak ruszyły Cieszę się, że pokażą te piękne kwiaty u Ciebie. Ta róża jest piękna i ten zapach ...


Wąchalam te piekne kwiaty. Kolor idealny do Lavender Ice a planuje dokupic Lavender Flower Circus
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Monic 22:10, 13 sie 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ja tez planuje aż 5szt. Lavender Flower Circus. Wszystkie z Circusów są jak dla mnie doskonałe.
____________________
mój ogród Monika
Efffa 22:21, 13 sie 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Madzenka napisał(a)


Witaj Piorunku czy masz swoj watek?

Uwielbiam turzyce i mam:
1Carex morrowi variegata - zimozielona, piękna. Podobna jest Ice Dance ale szybciej sie rozrasta rozlogami
2. carex Ice Cream, niemal identyczna jest Evergold - ma jasne liscie z zielonym paskiem, piekna, szybko rosnie, w łagodne zimy jest zimozielona
3. Carex ornithopoda - ptasie łapki, wolniej rosnie, raczej zima brązowieje ale jest delikatna i bardzo gesta peruczka

4. Carex montana - odkrycie poprzedniego sezonu - soczyscie zielona cieniutka trawa, wg mnie duzo ladnijesza od kultowej juz Beatles
5. Carex elata /golden Bowles - wg mnie identyczne, limonkowe fajne trawy , pierwszy sezon zatem nie powiem jak wygladaja zima
6. carex Buchanani - wysoka brązowa trawa, niestety w trzecim sezonie położyła sie, musze ja odmłodzić
7. carex Bronze form - brązowa peruczka, piekna duza trawa, płaska w 3 sezonie
8. carex frosted Curls i Amazon Mist - podobne srebrzyste moje ulubienice
9. Carex silver screpte - pierwszy sezon w moim ogrodzie, jak nazwa wskazuje ten zimozielonego carex ma kolor zielono-srebrny

Uf nie wiedziałam ze tyle ich mam
Oprocz tego sa tez kostrzewy, stipa, sesleria i rozne miskanty oraz ulubione rozplenice , konwalnik, red baron, rubrum, rubrum fireworks, praire fire.

Wow, przydatna ściaga również dla mnie! To ja zapytam o naj naj najbardziej ulubioną?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
nawigatorka 22:24, 13 sie 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Efffa napisał(a)

Wow, przydatna ściaga również dla mnie! To ja zapytam o naj naj najbardziej ulubioną?

Coś czuje zę nie będzie jednoznacznej odpowiedzi. Może być czasem bardziej wnikliwa od poprzedniej
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Kuba 22:37, 13 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
A ja nie kojarzę Twojej praire fire, z czym rośnie?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Mala_Mi 00:23, 14 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
To nie tylko u mnie burza atrapa... ale w okolicy narozrabiała.. a ja podlewałam rodki.. A darmowa woda poszła nie tam gdzie trzeba.

Miło słyszeć że seria cirkus jest dobra... bo ja na razie mam tylko 2 szt, i też się bardzo mi podają.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
lojalna_ 07:11, 14 sie 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Marzenko lista imponujaca czytajac jestem zaskoczona bo nie mam tylko dwoch trawek ...ptasie lapki na ktore poluje i niebieskiej zapomnialam jak sie zwie Ale ilosci u mnie marne bo miejsca brak, moze z czasem naucze sie upychania ala Marzenka. Fajnie masz ze ogrod nie wymaga tyle wody. U mnie ostre podlewanie wieczorem i dolewanie rankiem hortensji ))) pieknie nadrobilam pismo obrazkowe i nie tylko ) buziaczki )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kacha123 07:20, 14 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
No i kolejna piękna róża - cudna ta Minerva! Masz bardzo piękną kolekcję róż, jak wszystko przecież
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies