Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

tusiawka 22:54, 17 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
No właśnie, tam gdzie ziemia ciągle przewalana łatwo idzie i nie ma jeszcze korzeni innych roślin.
Ja mam dużo miejsc, gdzie wiosną jest zupełnie pusto, muszę sadzić dywanowo.
Mieszam też tą moją glinę z ziemią z worka, aby za rok było mi łatwiej.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Madzenka 08:39, 18 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Karabela napisał(a)


wedding mogłam Ci dać, za żółte dla mnie choć kształt kwiatów i krzaczek fajne. Szukam bardziej białej. ..


Oddam Ci pnącego Jamesa a wezmę Weding. Machniom wiosną?.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:47, 18 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
O artemis u Marzeny.a tak bronilas sie przed bialymi rozami.czekam zatem na te pieknosc u Ciebie


Mam ciemnozielony zakątek przy kuchni z limonkowymi trawami, ciagle mi żółte i pomarańczowe kolory tam zgrzytają wiec postanowiłam posadzic kilka zółto-białych roż i skończyc łuk najwiekszą - Artemis
Planuje nasadzenia w takiej kolejnosci: Golden Cellebration, claire Austin (te juz sa ), jude de Obscure, Artemis i Wedding Piano. Jak nie będa pasować będe przesadzać.

W innym miejscu zgromadze przy Aspiryn Rose inne białe i biało-rozowe - First Lady, Pashmina i Stephanie Baronin zu ...
Wywalam do tesciowej fairy to będzie miejsce na szlachetniejsze roze i kolejne tarwy. A przed nimi będzie albo kostrzewa albo rozplenica, autujemy z tego miejsca bergenie

Jeszcze mysle czy przy hortensjach Magical Moonlight nie posadzic białych róz ale to myslenie zostawiam sobie na zime

Jedno jest pewne wiosna wywalam JamesaGalway bo hcyba kupiłam pnąca odmiane a u mnie nie ma miejsca dla takich roż.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:50, 18 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Siakowa, Polinka i Tusiawka ja sadzę nieprzepisowo, bardzo gęsto i płytko. Jesli nie moge wykopac większego dołka ( z powodu korzeni) to przysypuje tulipany na cienką warstwe ziemi gruba warstwa kory. Wszystko wyłazi wiosna ale niewiele przetrwa kolejne lata
Kocham tulipany wiosną i jestem w stanie znieść taplanie sie w błocie jesienia.
Maj to dla mnie najpiekniejszy miesiac w ogrodzie gdy kwitna cebulowe, magnolie a bukszpany maja jasnozielonymkolro dzieki świeżym przyrostom
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 10:36, 18 paź 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rozmazany makijaż....
Róże dla teściowej...

Nie powiem, że się trochę pod nosem pośmiałam.. a teraz idę spać.

Wczoraj napisałam co powyżej, ale nie wysłałam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Karabela 10:43, 18 paź 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Madzenka napisał(a)


Oddam Ci pnącego Jamesa a wezmę Weding. Machniom wiosną?.


ok
____________________
Eksperymentarium
Karabela 10:47, 18 paź 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Madzen, na malinowej różance wywalam wielką rozplenice z moich Ascot bo mi je zeżarła, dosadzam do nich czerwone Leosie i myślę o jakiejś zimozielonej trawie w nogi bo są przy samym oknie balkonowym i baaardzo widać je z domu... chciałam żeby i w zimie wyglądało po ludzku

podpowiesz coś trawiastego?
____________________
Eksperymentarium
Juzia 10:53, 18 paź 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39458
Słaba ta jesień u Ciebie...jakoś tak....zielono

Chciałam Soul zamiast Munstead.....wzięłam Munstead.
Może w przyszłm roku się skuszę... Teraz przynajmniej będę miała kogo spytać o nią


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
leon60 11:21, 18 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pomalutku widać jesień i u Ciebie przebarwiająca się roślinność ma niesamowity urok, szkoda tylko że sezon dobiega końca..
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
lojalna_ 11:25, 18 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jeden lisc juz sie na ambrowcu przebarwił widziałam ! U Ciebie zawsze busz i urok

Marzenko jak wspominiałas o moim ogrodzie to serce mi zamarlo z radosci ()
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies