Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Sebek 07:47, 13 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No albo pielenie albo wysypanie kory - przesunięcie jej to chyba nie jest aż tak duży problem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
NetkaZ 13:07, 13 sie 2013

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Położyłabym kore, ale mam watpliwosci co do tego czy jej nie wywieje, teren z zadnej strony nie jest jeszcze w zaden sposób osłonięty, a wiatr hula.
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
rmf 13:13, 13 sie 2013

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
NetkaZ napisał(a)
Położyłabym kore, ale mam watpliwosci co do tego czy jej nie wywieje, teren z zadnej strony nie jest jeszcze w zaden sposób osłonięty, a wiatr hula.


A może posiać coś na nawóz zielony - zagłuszy ew chwasty no i przy okazji wzbogaci glebę. Przy sadzeniu żywopłotu po prostu przekopiesz ziemie i z głowy...
____________________
Anabell 18:57, 13 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Nawóz zielony dobry pomysł. Ja sama położyłabym agrowłókninę czarną to rodzaj fizeliny cienkiej, nie sztuczna mata. Z drutu zrobić szpilki brzegami przytwierdzić do ziemi, dodatkowo obciążyć co jest z zasięgu. Do czasu ułożenia się na ziemi.
Przy sadzeniu tuj wyciąć kwadraty 50/ 50 cm czy koła. kopać dołki i wsadzić tuje, obsypać korą. Zanim zakorzenią się tuje dopływ powietrza będzie przez otwory. Mogą być jeszcze większe dziury wycięte. Śmiało dwa lata może leżeć fizelina na niej kora. po tym czasie bez problemu można wyjąć, lub zostawić.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
agatanowa 01:34, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Netka, jestem w podobnej sytuacji i wysypałam korę. Pomysł z kompostem bardzo fajny! Ze szmatką w ziemi mniej mi się podoba.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
NetkaZ 21:58, 14 sie 2013

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Dziękuję za pomysły nawóz zielony raczej odpada, choc może to i dobre, ale nie znam się na tym zupełnie co i jak. Raczej chyba korą pokryję, choc mąż uważa żeby położyć agrowłókninę nawet tymczasowo( bo już dawno lezy kupiona, zanim jeszcze tu trafiłam Zobaczymy.
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
goniak 08:58, 15 sie 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Tymczasowe wyłożenie włókniną, zanim będą posadzone rośliny nie zaszkodzi.
____________________
Małgosia mój zielony świat
NetkaZ 21:44, 21 sie 2013

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Witajcie
W sobotę trawka została posiana, teraz czekamy aż wyrośnie, i nie moge się juz doczekać pierwszych wschodów. Mam nadzieję że teren dobrze przygotowalismy i trawka wyjdzie ładna
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
agatanowa 01:32, 22 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
tego życzę, Netka!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
iwka 13:03, 29 sie 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Zaplanowałam sobie wymianę trawy na wiosnę przyszłego roku, ale czytając forum tak się nakręciłam na to sianie, że już sama nie wiem. Powierzchnia nie jest zbyt duża ok 40 m2, więc jak bym się wzięła do roboty już dzisiaj to może coś by z tego wyszło. Sama już nie wiem, czy lepiej poczekać do wiosny?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies