Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 21:57, 19 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
TomekP - Poczekaj z koszeniem, nie koś tak nisko, ja bym nie kosiła młodego trawnika wrzecionową, powyrywa siewki.
Nie robić dosiewek w tym roku, zrobisz po zimie, a teraz koś tylko jak będzie rosła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
radek 10:16, 20 wrz 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Gardenarium napisał(a)


Wszystko jest prawidłowo. Albo ta część jest w cieniu, albo miała mniej wody. Tamta miała cieplej i wzeszła szybciej, Wszystko się wyrówna.

Poczytaj także o tym, że wśród wielu gatunków traw jakie są w mieszance trawnikowej jedne wschodzą szybko po 5 dniach, inne dużo później, a więc uzbrój się w cierpliwość.


Dziękuję za odpowiedź. Dziś obserwowałem to miejsce i tak jak piszesz prawdopodobnie przyczyną jest mniejsza ilość słońca, która tu dochodzi ze względu na ogrodzenie.

Trawka z dnia na dzień piękniejsza. To między innymi dzięki Waszej pomocy. Dziękuję.
Goloneczki 08:57, 22 wrz 2013


Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 7
Na ogródku przed domem posiałem trawę, ma ona równiuteńko dwa tygodnie. Nurtuje mnie pytanie czy zbierać opadające liście ręcznie chadzając po trawie czy nie przejmować się tym opadem z drzew (na razie głównie brzoza i dąb) i dać jej rosnąc w spokoju jeszcze przez chwilę?




Kory jest za mało - wiem i jest ta okropna plastikowa agrowłóknina - też wiem .
____________________
Gardenarium 11:36, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Liście lepiej zbierać bo siewki są delikatne i mogą zagniwać pod liśćmi.

Taki mały kwadracik, usuń ten plastik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TomekP 12:17, 22 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 14
Witam,
Mam kolejny problem, trawa wysiana 28 dni temu. Zaczyna żółknąć, przede wszystkim końcówki a także całe źdźbła. Wody miała pod dostatkiem, ziemia jest wilgotna cały czas. Może przyczyną jest mało nawozu w glebie. Zastosowałem 6 tygodni(tak niestety wyszło) przed siewem ok 6 kg/ 90 m2 Yara Mila Hydrokomplex. Czyli od zastosowania nawozu mija ok 10 tygodni. Myślę, że już wszystko zużyła trawa i wypłukały padające deszcze. Szczególnie, że przed siewem badałem glebę i ilość Azotu wyszła mi poniżej 1 % normy ( Fosfor i Potas po ok 25 % normy ). Fosfor może jeszcze w glebie być, natomiast Azotu tam już chyba nie ma.
Czy dać jakiś nawóz z azotem czy czekać do wiosny ?
Problem z żółknięciem trawy pojawił ok tydzień temu i powoli narasta.
A może przyczyną jest coś innego ? Jakieś choroby grzybowe ? Ostatnio jest wilgotno, chłodno i często siąpi deszcz ?
Załączam zdjęcia
Bardzo proszę o pomoc.
TP
ps. ok 10 dni temu był drobny grad, niektóre źdźbła wyglądają na uszkodzone przez niego (złamane)



G[/img]
TomekP 12:29, 22 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 14
Witam,
Niestety nie wysłał mi się tekst do zdjęć powyżej.Piszę od nowa.
Od ok tygodnia żółknie, szczególnie końcówki. Siew był 28 dni temu. Ok 10 tygodni temu dostała gleba przed siewem 6 kg Yara Mila Hydrokomplex na 90 m2. Niestety trawa była siana 6 tyg po nawożeniu (było gorąco i ziemia osiadała pod agrowłókniną). Ok 2 miesiące temu robiłem badanie gleby i wyszło że Azotu jest ok 1 % norny a Potasu i Fosforu po ok 25 % normy.
Może to żółknięcie spowodowane jest brakiem składników pokarmowych ? Wilgoci, wody trawa ma raczej pod dostatkiem.
Czy dać jeszcze jakiś nawóz z azotem teraz ? Może Substral Magiczna Siła dolistnie a potem ewentualna walka z pleśnią śniegową na wiosnę ?
Może 1 kg Yara Hydrokomplex na 50 m2 ?
A może to jakaś choroba grzybowa ?
Zdjęcia powyżej
Proszę o pomoc.
TP
ps. trawnik ma jeszcze dużo siewek Wiechliny mających ok 1 cm. Boję się aby ich nie uszkodzić nawożeniem, nawet jeszcze nie wchodzę na trawnik

Goloneczki 15:23, 22 wrz 2013


Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 7
Dzięki za radę, pozbieram . Plastik chyba też usunę, będę po słusznej stronie .
____________________
Gardenarium 15:48, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź dla Tomka, mnie się wydaje że trawka wzeszła za gęsto, tzn, pewnie przekroczyłeś normę wysiewu, siewki walczą o składniki pokarmowe i wodę oraz światło. Normalny nawóz trzeba było dać wcześniej. Moim zdaniem zastosuj teraz nawóz jesienny do trawników, a o azot zadbasz na wiosnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 22:57, 22 wrz 2013


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Wracając do tematu czy posypanie nawozem można zrobić tylko zaraz po koszeniu, czy następnego dnia również ma to sens? I czy można to zrobić jeśli trawnik będzie mokry po deszczu lub wilgotny, czy lepiej się wstrzymać?
I jeszcze w kwestii dosiewki, jeśli ją robić to też rozsypać nawóz? Czy nie?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
zakol13 11:14, 23 wrz 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Można dzień po koszeniu, jeśli nie jest to nawóz płynny dolistny to nie ma to znaczenia. Jeśli trawnik jest mokry to trzeba bardzo uważać żeby granulat nie przyklejał się do źdźbeł trawy bo je wypali, więc nie zaleca się nawożenia na mokrej trawce chyba, że widzimy, że nawóz opada na dół do ziemi.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies