Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

zakol13 17:04, 30 wrz 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
bardzo ładnie to wygląda! Nie bój nic, trawa wzejdzie
____________________
TomekP 17:28, 30 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 14
Witam,
Ja wysiałem Barenbrug SuperSport 36 dni temu. Na tym etapie u mnie było podobnie . Nadal też mam dużo Wiechliny o wysokości ok 1 cm. W piątek 27.09 zasiliłem trawę nawozem jesiennym Barenbrug ( 25 g/m2), dobrze podlałem i po weekendzie dziś już prezentuje się lepiej niż w piątek ! (wcześniej żółkła - zamieszczałem zdjęcia) Poniżej zdjęcie z dziś. Zamieszczam też zdjęcie małych siewek Wiechliny.
blackstork 22:50, 15 paź 2013


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Trawnik już po 4 koszeniu, nie wiem jak długo go jeszcze kosić, systematycznie bowiem odrasta, tak więc co koszenie to 2-3 kosze trawy się zbierają. Zastanawiam się tylko, czy jest jeszcze szansa by poprawić kolor trawy. W niektórych miejscach jest naprawdę zielona trawa, w innych nadal żółte miejsca, mimo nawożenia pod koniec września. Czy jeszcze coś mogę zrobić? W tych żółtych miejscach jest chyba gorszy rodzaj ziemi lub nie wiem, bo rezultat z dosiewki również jest kiepski



Czy ma sens wzbogacenie obornikiem lub preparatem typu Humus Active? Czytałem, że można to zrobić koło połowy listopada?

Tutaj zdjęcie z początku września, przed pierwszy koszeniem:



____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 23:11, 15 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za słabo była nawożona i lub podlewana. Wygląda na brak składników pokarmowych
Teraz ewentualnie to jeszcze jesiennym florovitem. Albo do wiosny czekaj i nawieź jak zacznie rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 23:22, 15 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Tak, Humusem Active warto i można spokojnie przed zimą (pamiętam taki program z Mai). Możesz nawet jutro
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
blackstork 00:43, 16 paź 2013


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Zapomniałem dodać, że pod koniec września potraktowałem trawę jesiennym florovitem. Nawożenia faktycznie nie było wcześniej. Robiłem to siewnikiem, ale wydaje mi się, że za bardzo obawiałem się spalenia trawy stąd w niektórych miejscach widać miejsca bardziej zielone i to chyba ewidentnie nawożenie. Pytanie więc, czy dosypywać nawóz w żółtych miejscach, czy jednak bezpieczniej poczekać do wiosny. Czy na ten brak składników pokarmowych coś pomoże, czy wiosną czeka mnie dosiewka?
Pytanie, czy humus active nie zaszkodzi już teraz, czy może poczekać na pierwsze przymrozki? A może obornik granulowany?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
goniak 07:43, 16 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Zostaw teN trawnik w spokoju do wiosny, żebyś nie przedobrzył
Wiosną zrób prawidłowe nawożenie i będzie zieloniutki.
Potrzebę dosiewek również ocenisz wiosną.
____________________
Małgosia mój zielony świat
kulka 14:49, 16 paź 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 12
Ja mam dokładnie ten sam problem, albo ją przesuszyło albo już sama nie wiem. Też jesiennymnawozem była nawożona, wydawało się przez moment, że jest znacznie lepiej, a teraz wyszły żółte plamy.
____________________
Gardenarium 15:22, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz się nie przejmuj, poprawisz stan trawnika na wiosnę po wiosennych zabiegach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
radek 14:46, 20 paź 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Pd spodem update 43 dni po wysianiu.
Wydaje się, że wzrost trawy przebiega dość słabo. Czy w tym sezonie uda mi się jeszcze wykonać pierwsze koszenie?




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies