Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

blackstork 22:04, 12 wrz 2013


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
I jeszcze mam dodatkowe pytanie, czy tylko stosować nawóz, czytałem, że jest jeszcze preparat HUMUS ACTIVE .
To jest niby ekologiczny preparat, czy można to stosować równolegle z nawozem jesiennym? Czy mija się to z celem. Mam tu na myśli poprawę warunków glebowych zwłaszcza tam, gdzie trawnik jest nieco żółty.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
blackstork 22:04, 12 wrz 2013


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
I załączam zdjęcia trawnika

Pierwsze dwa zdjęcia to tył działki :





Przód działki:

____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 22:06, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyraźnie widać plamy żółte tu gdzie mniej składników pokarmowych w ziemi.

Preparaty Rosahumus czy inne można stosować raczej nie równocześnie z nawożeniem chemicznym. One poprawiają strukturę, ale ja uważam, że we właściwym czasie gdybyś dał nawozy, byłoby dobrze i trawnik byłby równy.

Tragedii nie ma, trawnik jest generalnie niezły, gorsze widziałam, tylko brakuje mu nawozu..

Nawóz plus woda i koszenie co tydzień = ładny trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:09, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
blackstork napisał(a)
To robić oprysk na chwasty czy nie ? Jeśli tak to czym ?
Dosiewka przed czy po koszeniu (po prostu wysypać ziarno9?


Nie rób, koś często. Dosiewka po koszeniu, bo kosiarka wciągnie nasiona

Wzruszyć glebę pazurkami, ewentualnie posypać ziemią z worka, posypać nasionami, przegrabić, ucisnąć stopami i podlać.

Albo, wzruszyć, posypać nasionami, posypać ziemią i podlać.

O trawnikach możesz się podszkolić tutaj, założyłam mnóstwo trawników. Mam doświadczenie ogromne.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:15, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
blackstork napisał(a)




A ja Ci powiem, ze tych chwastów to jak na lekarstwo, i w kilka minut możesz się ich pozbyć po prostu ręcznie. Połóż na trawniku coś na czym przyklękniesz, weź nóż lub pazurki i wykop, wyrwij te chwasty i po robocie... I cały problem z głowy, a tyle dyskusji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 12:08, 13 wrz 2013


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Chwasty wyrwane, zrobię koszenie i dam znać czy odżył

Mam jeszcze pytanie, po dosiewce podlewać nadal cały czas trawnik czy też tylko miejsca, w których została dosiana trawa?

No i po koszeniu nawiezienie, natomiast po jakim czasie mogę polać środkiem na poprawę struktury gleby - ma to sens ?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
zakol13 13:45, 13 wrz 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
jak masz możliwość podlania całości to lej całość, trawie zawsze woda się przyda
____________________
Sebek 18:53, 13 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
blackstork napisał(a)
Chwasty wyrwane, zrobię koszenie i dam znać czy odżył

Mam jeszcze pytanie, po dosiewce podlewać nadal cały czas trawnik czy też tylko miejsca, w których została dosiana trawa?

No i po koszeniu nawiezienie, natomiast po jakim czasie mogę polać środkiem na poprawę struktury gleby - ma to sens ?


Teraz jest zimniej, więc nawet nie wiem czy jest potrzeba podlewać dosiany trawnik codziennie...Ale ja podlewałbym cały
Preparat użyźniający możesz użyć teraz albo wiosną, żeby trawnik miał lepszy start.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
radek 19:40, 13 wrz 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Witam po przerwie wakacyjnej,

po 3 miesiącach przygotowania gleby w ostatnią niedzielę wreszcie wysiałem trawę. Od tamtego czasu codziennie niemal całe dnie siąpi deszcz. Czasami nawet stoi miejscami woda. Czy to nie zaszkodzi wschodzeniu trawy?

Temperatury w noce przy gruncie w okolicach 6-9 stopni. Nie jest za zimno?

Dziekuję za odpowiedzi.
Sebek 19:44, 13 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Stojąca woda to niezbyt dobry znak....Ale przy takiej pogodzie już za kilka dni trawka wzejdzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies