Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

mazik302 09:38, 22 lip 2016

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)


Bo doczytałam dawkowanie i tak mi wyszło.


Znam dawkowanie polifoski, bardziej mnie interesowało czy taka ilość azotu może spalić trawnik czy to raczej duża dawka P,K?

Przy yara complex mamy dawkowanie 5-6kg na 100m2, a azotu ma 11% i jest to chyba dawka bezpieczna?
miskka 11:10, 22 lip 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Czy spotkaliście się lub stosowaliście jakieś nawozy na zagęszczenie trawnika? Coś słyszałam od znajomego, ale zastanawiam się czy takie specyfiki naprawdę są? Czy to specjalna mieszanka nawozów? Czy głupi chwyt reklamowy?
____________________
sarenka 11:53, 22 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
W moim trawniku między innymi są takie chwasty - co to takiego? Wyrywa się lekko
____________________
Magda W samym sloncu
Zielony 17:24, 22 lip 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Witajcie

Ponownie wracam z moim trawnikiem. Ma już 3 tygodnie:





Jutro chcę mu zrobić pierwsze koszenie, bo chociaż wzrasta nierówno, większość trawnika dobiła do 10 cm. W części gdzie rośnie najszybciej dochodzi nawet już do 12-14 cm:



Niestety jest też sporo miejsc, gdzie trawa nadal jest rzadka i widać spore prześwity:



Generalnie od kilku dni widać, że trawnik stracił wigor. Zbladł i jakby się zatrzymał w swoich dynamicznych wzrostach. Podlewam go rano i wieczorem, zatem na brak wody raczej nie narzeka. Na całej połaci widać już wzrosty dwóch/trzech gatunków, ale co ciekawe są miejsca, gdzie gatunek wschodzący później ewidentnie zdominował gatunek, który wykiełkował jako pierwszy, jakby go zagłuszając.

Możecie podpowiedzieć co może być na rzeczy?

Na razie mam plan jutro go skosić, a z dosiewkami wstrzymać się jeszcze ze 2-3 koszenia, by dosiewać wyłącznie tam, gdzie nie będzie się chciało ewidentnie zagęszczać.




Gardenarium 19:33, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mazik302 napisał(a)


Znam dawkowanie polifoski, bardziej mnie interesowało czy taka ilość azotu może spalić trawnik czy to raczej duża dawka P,K?

Przy yara complex mamy dawkowanie 5-6kg na 100m2, a azotu ma 11% i jest to chyba dawka bezpieczna?


Nie jestem chemikiem, ani analitykiem od nawozó, ale na ogrodniczy rozum, to nie tylko azotem można przedawkować, jeśli jest dawkowanie napisane na opakowaniu, to należy przestrzegać. Ma się to także do potasu, fosforu itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LyraBea 19:58, 22 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
sarenka napisał(a)
W moim trawniku między innymi są takie chwasty - co to takiego? Wyrywa się lekko
Mnie się też to wysiało. Wygląda jak młode siewki kapusty. Te, których nie wyrwałam, po koszeniu zżółkły i sobie padły.
____________________
Beata
mamtu 07:24, 23 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Zielony napisał(a)
Na całej połaci widać już wzrosty dwóch/trzech gatunków, ale co ciekawe są miejsca, gdzie gatunek wschodzący później ewidentnie zdominował gatunek, który wykiełkował jako pierwszy, jakby go zagłuszając.


Zielony, a to czasem właśnie nie o to chodzi? Coś mi się kojarzy, że było gdzieś w wątku o tym, że te gatunki 'cenniejsze', często dłużej wschodzące, mają w rezultacie zdominować trawnik, a te, które wschodzą prędko mają być dla nich wsparciem w początkowym okresie, kiedy są delikatne i słabe. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale tak mi się wydaje.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Zielony 09:22, 25 lip 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Witajcie

Tak się obecnie prezentuje mój 3 tygodniowy trawnik, po weekendowym pierwszym koszeniu. Całość skrócona do 6 cm:









mamtu 10:18, 25 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Zielony, coraz ładniej to wygląda.

A ja w końcu nie siałam w sobotę, chociaż pogoda była idealna. Zabrakło nam czasu na uporanie się z terenem. Może dzisiaj zacznę. Chciałabym obsiać chociaż połowę, a jutro skończyć.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
misiek80 15:53, 25 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Od jakichś 2 tygodni jestem/byłem przekonany, że spaliłem trawnik sypiąc po pierwszym jego skoszeniu za dużo polifoski? Dziś ktoś podpowiedział mi zgoła odmienną opinię tzn. że mój trawnik jest nadal zagłodzony?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies