Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Lilki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Lilki

bogumila 22:19, 05 kwi 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Witamy Cię Liluś w naszym "królestwie".
No, może to "królestwo" Danusi -jej zawsze dajemy pierwszeństwo.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Gardenarium 22:20, 05 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest nasze wspólne królestwo i dobrze nam z tym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:27, 05 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Serdecznie witamy, a z uporządkowaniem ogrodu na pewno pomożemy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 23:43, 05 kwi 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Hejo Lila

trafiłaś w dobre miejsce
____________________
U Matki
Lilka 08:51, 06 kwi 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Haniu
właśnie spaceruję u Ciebie i nie mogę się na to wszystko napatrzeć. Piękne hortensje - o takich zawsze marzyłam , te kolory, widziałam pustynnika - kolejne chciejstwo. I jeszcze coś pięknego , dużego i różowego na stronie 4 - powiedz co to jest. Naoglądałam się u Ciebie, najadłam truskawek i fantastycznie spędziłam czas czytając piękne i zabawne wiersze. Od dziś masz mnie na głowie bo będę tu stałą bywalczynią
____________________
hanka_andrus 09:07, 06 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Liluniu! Na stronie 4 ,różowe,to mogła być szałwia muszkatołowa.Próbowałam zebrać nasiona,ale jesienią zachorowałam,i nie zdążyłam przed myszami sprzątnąć.Szukaj nasion w ogrodniczych centrach lub już gotowe sadzonki..Roślina dwuletnia.na trzeci sezon zostawiłam korzonki,ale chyba nic z nich nie będzie, bo jakoś martwo wyglądają.Jedyna nadzieja,że będą samosiewy. Na razie i tych nie widzę.W pokroju i zachowaniu podobna do naparstnicy.
Pustynniki,gdyby ktoś chciał sadzić,to trzeba korzonki układać na piasku.Nie lubi wody w ziemi i najlepiej jakby było to mocno zdrenowane miejsce.
Ciekawostek nie mam w ogrodzie,bo ogród daleko od domu w kompleksie działek pracowniczych.Z wiadomych względów nie sadziłam rarytasów.Co toje gołym okiem zza płotu widać.
POzdrawiam,i życzę miłej lektury,
Tobie życzę udanego sezonu ogródkowego!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Lilka 10:45, 06 kwi 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Haniu piękna ta szałwia, na pewno poszukam. Co do pustynników posadziłam je zeszłego lata, ale niestety nie na piasku, może wyrosną , kiedy mam ich zacząć wypatrywać ?. Nie masz rarytasów ?, Twój ogród to same rarytasy, te truskawki, piękne owoce aż ślinka cieknie, dorodne zadbane rośliny - wielki ukłon w Twoją stronę. Poza tym podziwiam Twój zapał do pracy i pokonywania tej trasy żeby dotrzeć do swojego królestwa. Sezon ogródkowy się zaczyna, zdrowia życzę i dziękuję za każde miłe słowo.
____________________
Lilka 17:59, 06 kwi 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Głęboki oddech i wklejam zdjęcia które po troszkę opiszę - tak dla lepszego rozeznania - zaczynamy. to widok z moich schodów. Środki klombów to moja zmora nie mam pojęcia co tam zrobić więc prowizorycznie położyłam pnie i czymś tam obsadziłam, ale nie jestem z tego zadowolona.

Kolejne zdjęcie to moja kostrzewa a raczej takie przedszkole kostrzewek które planuję gdzieś później przesadzić.
____________________
Matka 18:54, 06 kwi 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
O Boziu, jak ładnie
____________________
U Matki
Lilka 19:19, 06 kwi 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183

i mój ukochany cyprysik groszkowy.

teraz dwie tujki i łuczek z kocimiętki której nawet suche patyczki pięknie pachną

i jeszcze jeden iglaczek którego trochę obstrzygłam


malutki iglaczek w towarzystwie tulipanów


i tulipany przy bramie wjazdowej posadziłam białe, fioletowe i czarne.Już nie mogę się doczekać jak zakwitną - latem są tam róże pomarańczowe i żółte


O ile z tej części przed domem jestem jako tako zadowolona o tyle obok domu i z tyłu - a zresztą zobaczcie sami
Zdjęcie robione z pozycji bramy tulipanów i róż

ten skalniaczek zasłania przydomową oczyszczalnię ścieków

i azalia z boku oczyszczalni

w ogóle azalii mam ok 15 sztuk w całym ogrodzie. Jesienią zrobiłam prawdziwy nalot na leroy merlin. Piękne azalie kupowałam po 5 zł. a jeden ogromny krzak za 10 zł. Klony palmowe wielkości 1,80 m po 10 zł. , które w sezonie kosztowały spore pieniądze. Serduszkę - chyba dobrze napisałam po 3 zł. Ogólnie za zakupy zapłaciłam 200 zł. a nie mogłam zmieścić roślin do samochodu. Bardzo polecam jesienne zakupy w "przymarketowych " ogródkach ogrodniczych. Wtedy jest bowiem totalna wyprzedaż prawie wszystkiego, bardzo dobrych jakościowo roślin.

szpaler bukszpanów wzdłuż domu. Mam wielką ochotę je wykopać i coś ciekawego z nimi zrobić - może coś doradzicie.


i taki sobie kącik przy wędzarni którą z małym skutkiem staram się osłonić tujami


a zobaczcie co tam z ziemi już wygląda , niestety nie wiem co


a tu to na pewno ostróżki - pamiętam. Ale czy to nie za wcześnie ?


I ruszamy dalej - to już tył ogrodu za domem. Długo , łyso i pusto. Mam nadzieję że tuje szybko zarosną tę blachę po lewej stronie


spojrzenie na lewo i można obejść domek do okoła. Tu będzie ścieżka prowadząca do altany.


patrzymy dalej. Po prawej altana obrośnięta winobluszczem. Wystawiłam już donice z lantanami, eukaliptusem i chińską różą.


altana


z boku altany rosną sumaczki i wierzba. Z przodu po każdej stronie posadziłem wisterie szczepione.

murek którego nie wiem kompletnie jak wykończyć bo o ile z tej strony prezentuje się nieźle o tyle z drugiej wystaje czarna folia , ziemia obsiadła i co zrobić z rogami żeby z.iemia się nie obsuwała. No sami oceńcie


i piękna o tej porze roślinka z mojego skalniaczka


za skalniaczkiem - tu sieję warzywka. Za warzywkami rośnie owy klon palmowy za 10 zł. i wysokie bylinki których niestety nazw nie pamiętam.


rzut oka na wprost tam jest budyneczek na drzewo i krateczki na których pnie się winorośl, a za którymi znajduje się kompostownik. Przed posadziłam jarzębinę ,magnolię modrzewie i świerki, z boku brzózki. Mam nadzieję że jak urosną zasłonią mi ten mizernej urody widoczek i stworzą coś w rodzaju małego lasku


idziemy na lewo a tam wjazd z drugiej strony ( taki roboczy ). I małe poletko na którym zamierzam w tym roku zasadzić truskawki.


i wracamy z drugiej strony domu.



img size=640x426]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/1/12342/original.jpg[/img]


Na tym fotorelację zakończono, a teraz proszę piszcie, rysujcie , sugerujcie, wytyczajcie, podpowiadajcie. Za każde zainteresowanie i radę będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie wszystkich .
Ale musicie przyznać że się trochę napracowałam z tymi zdjęciami

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies