Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Lilki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Lilki

Lilka 18:17, 22 kwi 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
korzystając z chwilki wolnego czasu ( a w przygotowaniach świątecznych nie ma go dużo ) chciałabym wszystkim złożyć życzenia , spokojnych i radosnych świąt. Niech się spełniają wszystkie Wasze marzenia o pięknych i zdrowych ogrodach.

mój wianuszek makowy - smacznego
____________________
marysia_kielar 23:33, 22 kwi 2011


Dołączył: 26 mar 2011
Posty: 629
____________________
Iwonicz - moje miejsce na ziemi ;)
alinak 22:47, 25 kwi 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Witaj lileczko na forum. trafiłam do ciebie przez pomyłkę bo mam watek z ta sama nazwą. ale pooglądałam i myślę że fajnie się zaczyna ta przygoda . wiesz zwróciłam uwagę na twoje iglaki i mam jedną radę - daj im troszkę nawozu przeciw brązowieniu igieł . i jeszcze sugestia co do bukszpanów pod murem - nie jestem pewna czy jak to miejsce mocno nasłonecznione to czy będą bujały. a jeśli już to cz to dobry efekt tuż przy murze . ciekawe co na to Danusia?.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 23:02, 25 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
alinak napisał(a)
i jeszcze sugestia co do bukszpanów pod murem - nie jestem pewna czy jak to miejsce mocno nasłonecznione to czy będą bujały. a jeśli już to cz to dobry efekt tuż przy murze . ciekawe co na to Danusia?.


Lilka napisał(a)


szpaler bukszpanów wzdłuż domu. Mam wielką ochotę je wykopać i coś ciekawego z nimi zrobić - może coś doradzicie.



Też bym zabrała stąd, tak jak sama piszesz.
Trzeba je posadzic gęściej, jeden przy drugim, jakaś kreska, zawijasek albo żywopłocik - ramka przy drzewie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:55, 25 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
chyba u Haiki , Dana coś takiego pokazywała, mnie się też podobało) a wianuszek bardzo apetyczny, dopiero dzisiaj zauważyłam, ale gapa ze mnie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Syla 08:53, 26 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)

i jeszcze sugestia co do bukszpanów pod murem - nie jestem pewna czy jak to miejsce mocno nasłonecznione to czy będą bujały. a jeśli już to cz to dobry efekt tuż przy murze . ciekawe co na to Danusia?.


Lilka napisał(a)


szpaler bukszpanów wzdłuż domu. Mam wielką ochotę je wykopać i coś ciekawego z nimi zrobić - może coś doradzicie.



Też bym zabrała stąd, tak jak sama piszesz.
Trzeba je posadzic gęściej, jeden przy drugim, jakaś kreska, zawijasek albo żywopłocik - ramka przy drzewie?



W tym miejscu można posadzić szpaler lawendy .... będzie ładnie pachniało i odstraszało owady
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
monteverde 10:43, 26 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
w kolorze fioletowo - różowym będą pasowały krzaczki do budynku)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
jotka 10:49, 26 kwi 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Lilu, proszę o przepis na apetyczny wianuszek makowy Zamieść go proszę w Ogrodowej kuchni jeśli możesz

Tez mi się podoba pomysł z lawendą
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
bogumila 10:55, 26 kwi 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Chciałam prosić o to samo...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Lilka 11:33, 26 kwi 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
alinak - przepraszam że podobnie nazwałam swój wątek. Twój zauważyłam później, jak chcesz to się przechrzczę
Przepis na wianuszek oczywiście zamieszczę, tylko kobitki podpowiedzcie gdzie jest ta "ogrodowa kuchnia" bo nie mogę znaleźć. Szczerze mówiąc ten mój wianuszek to niekoniecznie mi się udał, moja siostra przywiozła na święta swój i to jej przepis Wam napiszę, bo mój wianek się trochę ....... rozjechał w pieczeniu, a jej pięknie wyrósł i był pyszny. Zrobię zdjęcie jak wrócę do domu - no chyba że rodzinka zjadła resztę .
Bukszpany zgodnie z sugestiami wylatują ze swego miejsca, zostały przycięte i będę z nich formować kule. Po sadzonki bukszpanów na kreski i wstęgi ( widziałam gdzieś to na forum takie odręcznie rysowane ślimaczki bukszpanowe tylko zapomniałam u kogo - strasznie mi się spodobały ) pojadę w najbliższym tygodniu do szkółki prowadzonej przez nadleśnictwo. Mają tam bukszpany kopane w bardzo atrakcyjnych cenach.
Lawenda ? ................... już to widzę , super pomysł - dziękuję.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies