Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Lilki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Lilki

Sebek 19:37, 06 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dłuuugo się czyta, ale już wiemy jak wygląda ogród. Bardzo podobają mi się formowane iglaki i altana
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mysza 19:58, 06 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Szpaler bukszpanów pod domem jest ok. tylko dosadziłabym gęściej . Można go ciąć na różnej wysokości np.pod oknem żeby był niższy , a między oknami podpiąć linki i puścić pnącze , może clematisy . Na parapetach ustawić donice ze zwisającymi roślinkami , nie będą tak zacieniały wnętrza pomieszczenia .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
shrekol 20:12, 06 kwi 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Bardzo ciekawie zapowiadający się ogród z dużą ilością miejsca na nasadzenia. Mnie najbardziej urzekła altanka super pomysł
____________________
Danusza 20:22, 06 kwi 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
no fakt zdjęć sporo na raz , relacja jasna , ale pola masz do obsadzenia! podoba mi sie pomysł altany obrośniętej winobluszczem fajna sprawa
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
monteverde 22:49, 06 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
altanka super, tylko zabierz stamtąd sumaki , bo pójdą korzeniami i siewkami po całym ogrodzie, z bukszpanów pod domem zrobiłabym gdzie indziej obwódkę np. wokół warzywniaka , a na ich miejsce posadziłabym róże, byłoby kolorowo, koło kocimiętki za mało kolorów, jakieś żurawki by się przydały lub sezonowe w formie plam)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 23:04, 06 kwi 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ciekawa jestem altany ,przypomina mi coś...Z piwkiem mi się nad zalewem naszym kojarzy ,wiecie o czym mówię???)) Taka nietypowa jest jak na altanki w krajowych ogródkach ...Zastanawiam się czym ten szkielet będzie pokryty pnączami czy zupełnie czymś innym???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Lilka 08:53, 07 kwi 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
szkielet altanki jest już pokryty winobluszczem ( na zdjęciu ciężko dojrzeć tę pajęczynkę gałązek )a z przodu po obu stronach rosną glicynie , jak się trochę zazieleni zrobię zdjęcie i z chęcią pokażę.
____________________
Gardenarium 01:00, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Altana we wgłębniku, to świetny pomysł i jaki atrakcyjny.

Mnie przypomina amfiteatr.

Wydaje mi się że formy bonsai można troszkę poprzesadzać w inne części ogrodu, za duża konkurensja na froncie. Wszystkie są ładne, ale walczą o pierwszeństwo w grupie.

Trzeba opracować listę zimozielonych i niezawodnych gatunków do dosadzenia.
Żurawki na pierwszym miejscu, cyprysik groszkowy "Filifera Aurea Nana" Tsuga canadensis "Jeddeloh". Pienne formy (kula na pniu, lub miniaturowe drzewa typu Ginkgo biloba "Mariken" by się przydały

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lilka 08:08, 08 kwi 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Cieszę się że altanka się podoba. Obrośnięta i ze skrzynkami kaskadowych kwiatów wygląda jeszcze lepiej - pokażę latem. Pani Danusiu tak właśnie zrobię - przeniosę trochę tych roślin na tyły domu - mam gdzie . Tylko co w zamian tam zrobić . Żurawki już dawno są na moim celowniku szczególnie te w limonkowym kolorze i okazja do kupna sprzyjająca bo za tydzień 10 km ode mnie odbędą się wiosenne targi ogrodnicze. Super impreza i ogromny wybór roślin - poszaleję. Mam kilka form "na nóżce , min. głogi, klon, modrzew, dwie róże, sosnę żółtą, migdałek, brzózka, jakiś cyprysik i bez ale jakoś nie potrafię ich wyeksponować i nie widać ich w moim ogrodzie. Muszę bardziej przysiąść i pooglądać jak wy to robicie. Ta strona to niesamowite źródło inspiracji, głęboki ukłon dla założycielki i wiosenne pozdrowienia.
____________________
Joanka 22:21, 08 kwi 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Na mnie altanka zrobiła również niesamowite wrażenie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies