Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

yolka 22:29, 30 sie 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Aniu - jestem obrobiona, mam teraz nadzieję orobic się w ogrodzie. Już miałam dość tej jazdy i wiem ,że aby trafić do wiariatkowa wcale duzo nie potrzeba - wystarczy troche zaległości, upał pow. 30 i nowa drukarka.

Śliczny ten motyl, u mnie takich chyba nie ma, albo nie miałam szczęścia zobaczyć.

Malusi Muminek(wcale nie taki malusi)śliczniutki.
Dzieciaczki mają niebywałe szczęście, że to Ty jesteś ich babcią. Wspaniały bagaż doświadczeń zabiorą w dorosłe zycie.

U mnie wykopki jutro - zobaczy się czy praca konia nie poszła na marne

Na wodomierz boję się spojrzeć, u Was z pogodą troche lepiej pod względem opadów. U mnie ręce opadają

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
mira 23:29, 30 sie 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ania dziękuję, fotki super, dzięki dla pracowitego fotografa
Twoje motyle bajeczne, u mnie werbena ale takich nie ma - będę wypatrywać może o tej porze roku one są

szukam informacji o goryczkach jedni piszą kwaśna drudzy zasadowa jedni sucho inni wilgoć i co mam zrobić jak chcę na skalniak a tam słońce i sucho a dac mogę dolomit tylko nie wiem czy potrzeba
dziękuję za te sliczności, dziś miałam spacerek i mierzyłam to tu a to tam na razie moc urzędowa musi być a idzie zimno to się zabawię wtedy.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:33, 30 sie 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
aa i jeszcze huśtawka w ogrodzie a nawet ławka - choćby przysiąść na 2 minuty
a Danusia siada np. i wtedy jak siedzi to się przekonuje że trzeba się za robotę zabrać więc taka ławka pożyteczna jest
a huśtawka - maj/czerwiec np. noc się robi 22 cicho i siedzisz patrzysz w niebo husiu i słuchasz co tam słychać bezcenne

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 00:49, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
yolka napisał(a)
Aniu - jestem obrobiona, mam teraz nadzieję orobic się w ogrodzie. Już miałam dość tej jazdy i wiem ,że aby trafić do wiariatkowa wcale duzo nie potrzeba - wystarczy troche zaległości, upał pow. 30 i nowa drukarka.

Śliczny ten motyl, u mnie takich chyba nie ma, albo nie miałam szczęścia zobaczyć.

Malusi Muminek(wcale nie taki malusi)śliczniutki.
Dzieciaczki mają niebywałe szczęście, że to Ty jesteś ich babcią. Wspaniały bagaż doświadczeń zabiorą w dorosłe zycie.

U mnie wykopki jutro - zobaczy się czy praca konia nie poszła na marne

Na wodomierz boję się spojrzeć, u Was z pogodą troche lepiej pod względem opadów. U mnie ręce opadają


Nie jestem obrobiona.. walczę... a w między czasie przestawiam podlewanie.. zaraz wyłączę.. bo już mi się nie chce wychodzić z domu.

I mam pytanie, skąd wiesz, że u mnie z opadami jest lepiej??

Lało obok..zawsze obok.. nie mam nawadniania rabat.. trawnik ma, ale jedziemy oszczędnie .. i 250 wody poszło za 2 miesiące... wiec jakoś nie widzę tego lepiej... dwa deszcze na dwa miesiące i wczoraj przez chwilę mżawka.. ziemi w miejscu opadu nawet na 3mm nie zwilżyło.. pod krzewami sucho.. uschły nawet lilaki gdzie nie doszłam z podlewaniem..dziś je wycięłam.

Wiec gdzie mam to lepiej??????????? Może coś przeoczyłam????

Idę wyłączyć podlewanie.. pomimo lania padł mi różanecznik.. zostały tylko nowe przyrosty, padły języczki (te się podniosą), szałwie.. i lista sługa.. ale co mam pisać... każdy ma podobnie.. Właściciele małych ogrodów maja lepiej, bo mniej wody i mniej roboty, mniej podlewania.. ale czy mam im tego zazdrościć i wytykać ????

Sorki taki mamy klimat.. zarz przyjdzie załamanie pogody i będzie znów za mokro.. przełom sierpnia i września zawsze niesie taką niespodziankę.. a na razie w cieniu grubo ponad 30.

A i dziś wyciepałam dalię, bo uschła Ale po co to pisać.. wszyscy dostajemy w dupę z powodu upałów.. chociaż ja lubię ciepełko.. i jutro urwę się nad wodę.. młodzieży zorganizować ostatni dzień wakacji..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:04, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)
Ania dziękuję, fotki super, dzięki dla pracowitego fotografa
Twoje motyle bajeczne, u mnie werbena ale takich nie ma - będę wypatrywać może o tej porze roku one są

szukam informacji o goryczkach jedni piszą kwaśna drudzy zasadowa jedni sucho inni wilgoć i co mam zrobić jak chcę na skalniak a tam słońce i sucho a dac mogę dolomit tylko nie wiem czy potrzeba
dziękuję za te sliczności, dziś miałam spacerek i mierzyłam to tu a to tam na razie moc urzędowa musi być a idzie zimno to się zabawię wtedy.

pozdrawiam

U mnie najlepiej rośnie w normalnej ziemi Normalnie wilgotnej. Na rabacie... i tu jest najlepsza. Nie lubi za sucho, nie lubi za słonecznie.. skalniak odpada.. u mnie padła na skalniaku.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:06, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)
Muminki cudne, obydwaj i gratulacje spóźnione Tak patrzę na tę fotkę i widzę dziecięce szczęście i radość. Zatrzymuj te chwile bezcenne i pokazuj, człowiekowi ciepło na serduchu się robi




Cukinia gigantka.. jak maczuga Będę ja wywijać jutro.. znów koniec weekendu


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:07, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Viola napisał(a)

Jakie piękne


Piękne Bo natura najpiękniejsza

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:09, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)


Jaki on w tym pojeździe szczęśliwy. Drugi raz bedzie tak szczęśliwy jak mu babcia kupi pierwsze prawdziwe autko ale na to troszkę trzeba poczekac choc pewnie szybko przeleci. Motylki cudne jak Muminek.


Już kupiłam... akumulatorowe Czekam jak zareaguje jak zobaczy Dla takiej radości człowiek by nieba przychylił.. jak z rośłinami, jak kogoś cieszy to ma się ochotę oddać cały ogród

I u Rysia psujemy ciurkadełka

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
05:49, 31 sie 2015
autko na akumulator ...na trawniku tor do jazdy sugeruje zrobić



wyliczasz straty po upale

a ja sie zastanawiam ile po zimie strat bedzie?......bo rośliny słabe są i jak się nie zregeneruja..... to zima może je łatwo i szybko wykończyć.


iwonadm 07:01, 31 sie 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Pytam koleżankę z wieeeelkim doświadczeniem. Mam też grujecznika, również słońce mi go przypala. Pojawiła mi się myśl, by go zastąpić. Wiem, że Twoje drzewko ma wartość sentymentalną, ale co poradziłabyś w moim przypadku. Przesadzenie nie wchodzi w grę bo mam małą działkę, mogę go sprezentować mamie a zamienić chcę na magnolię Genie
co mi doradzasz?


____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies