Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

chelll 22:49, 31 sie 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Aniu, a polecone przez Ciebie szałwie od Finki u mnie też dają czadu, ale tylko niebieskie, bo je przycięłam. Różowe ciachnęłam później i czekam, może jeszcze zdążą. Aż im jutro chyba fotkę cyknę

Pilną jestem Twoją uczennicą, a efekty widac w moim ogródku, co mi się nie chce go fotografować, bo tylko podlewam

Ale o suszy sza, bo jeszcze nie odejdzie!

Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
Katkak 22:58, 31 sie 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania jak będziesz miała chwilkę zerknij do mnie. Może uda Ci się zidentyfikować co za roślinkę dostałam od Ciebie (przy okazji ) razem z ostnicą cieniutką . A żeby była jakaś przeciwwaga dla narzekań - mój grujecznik wygląda super . Buźka .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Mala_Mi 00:09, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Chell - super, że się przydaje do czegoś pożytecznego

Katkat - to jeżówka

Wiunia - my zwykle tniemy wiosną. U sąsiadów też wiosną i jest dobrze. Za wielka już i za nisko wyszła??? Mówiłam.. wysoko szczepiona... ale zrzędzić nie będę ... Fajnie że jesteś Jutro do Cie zajrzę.. i znów pozbieram szczękę z podłogi....

Madżen - wolę suszę, bo lubię ciepełko .. ale czasami łapie nerwa na to podlewanie.. zabiera czas i kasę Jedno popołudnie i uda się kawałek ogrodu, a reszta aż piszczy, że chce pić ..

Karol Milka - tamaryszki zimują.. potwierdzam.. i chociaż korzeń palowy dają się przesadzać

Eliza - u Ciebie są aniołki.. pazi już nie trzeba

Yola - z deszczem kicha. Ale pogoda na sporty wodne wymarzona ... szukam w czym wystartować w imprezie sobotniej czyli jazda na byle czym....
Julka - tojeści nie próbowałam, ładnie się przebarwia na jesień.. a szałwię tnę w zależności kiedy to zrobię.. jak szybko to do zera. jak za późno to tak kombinuję .. nie ma recepty.. trzeba do fachowców się pytać.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:16, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)


Ania mnie też wkurza jak słyszę, że na kasie to pewnie leżymy i nie mamy co z nią zrobić bo nam się takiego ogrodu zachciało FANABERIE, ale nie widzą, że z jednej wypłaty to ciężko cokolwiek zrobić, że eM fuchę pogania fuchą i nocami do dom wraca, że nigdzie od trzech lat nie jeździmy bo remont i obowiązki, że kupuje najtaniej jak można, że każda wolna chwila to w ogrodzie i ile to roboty, żeby było tak jak jest, że buty mi się rozlatują, ale ogród ważniejszy na razie itd. itp. świetnie Cię rozumiem. Nie rozumie ten co ogrodu nie ma. Ale za to miejsce do odpoczynku same sobie stwarzamy I olać resztę

Ja się otoczeniem nie przejmuję.. dawno już mam pozamiatane na opinie innych. Oczywiście innych czyli złośliwych... reszta boli..

A tu złość na poniedziałek wyszła.. zamiast napisać, że staram się by mieć jeszcze zielono przy upałach to czytam że to samo przyszło.... no i obrażam tych co lubię.. i nie chcę obrazić..

To zmęczenie materiału, mendopauza i takie tam..

Melduję, że nie mam lepiej niż inni , mam duży ogród, ręce dwie plus ręce męża (też wiekowy), pracuję, mam na głowie dom, rodzinę i firmę uduś.. też swoje zainteresowania inne niż ogród ( na co czasu brak) ... i nie wyrabiam z niczym. Samo mi nic nie przychodzi.. nawet zielone w ogrodzie ..

I taka frustracja.. za co przepraszam wszystkich... i idę spać... jutro pół dnia się urlopuję..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:18, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
iwonadm napisał(a)

plusem genie jest powtorne kwitnienie grujecznik rosnie większy powoli przygotowuję się do myśli o zmianie

Te powtórne to takie już... jak by powiedzieć by nikogo nie obrazić.. hmmm
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:20, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Jeszcze astry będą przecież. Będą?

Czy już na prawdę koniec kwiatów?


90% astrów zgniło w GLINIE zimą!!! A może i 95%... one nie lubią zastoin mokrych i zimnych na kilka miesięcy. padły .. nie mam..
Tak samo dopadło chryzantemy Urok gliny !!!!

A co nie padło to załatwiły opuchlaki Mam kilka sadzonek do Małgosi. .... może się rozrosną.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:23, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
lojalna_ napisał(a)
Aniu swietne widoki moj grujecznik z tego roku , młody ma sie dobrze , listki zielone , tez stoi na patelni i niewiele podlewany...czyli Twoj chyba nie chce tam byc .

U Ciebie nawet płot rzuca cień.. a u mnie NIC. Od świtu do zmroku.

Masz trochę elementów co cieniują.... popatrz ile ma słoneczka... bo mój tylko w nocy nie ma..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 00:30, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To chyba ze słońcem koniec od czwartku - same pochmurne dni oby też deszcz

może trzeba więcej drzew
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 00:36, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)
To chyba ze słońcem koniec od czwartku - same pochmurne dni oby też deszcz

może trzeba więcej drzew

Drzew mam dość.. i dużo.. 140 co najmniej, a inne tuje i takie tam??... szczególnie liściastych mam dość.. i szczególnie jesienią

W małym ogrodzie cień rzuca dom, drzewa, płot, inne nasadzenia.. w dużym... już gorzej.. ale mam już dość liści z tego co mam. Pod krzewami liści nie sprzątam.. na trawniku kosiarką. Jednak liście to problem.. i ten wiek. niestety coraz starszy

Na drzewa już szlaban... zero nowych drzew. One rosną.. . szybko rosną..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 06:10, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zaczynam o 7 , kończe o 18... Lekka praca biurowa..... Lecę na 7 do roboty coby do 9 popracować, poki skwaru w biurze nie ma....
Zmęczenie materialu u wiekszości na forum widac ale to lato bedziemy wpsominać długo
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies