Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

MirellaB 08:19, 31 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
[Perwoskia też daje radę



mam pytanko odnośnie Perwowskiej. Kupiłam i posadziłam 3 tygodnie temu 3 sztuki Jakaś nowa odmiana niska i o zwartym pokroju. Tylko, że ona jest strasznie krucha, kilka gałązek już połamanych. Nie wiem czy to kwestia tego, że dopiero posadzona i się nie ukorzeniła jeszcze?

Twoja piękna jest, a czy też jest taka łamliwa?

Niektórzy narzekają na nią, że krzaczor nie do ogarnięcia i tylko nadaje się na tył rabaty.

U mnie wczoraj basen był zwijany
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mala_Mi 11:09, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
MirellaB napisał(a)


mam pytanko odnośnie Perwowskiej. Kupiłam i posadziłam 3 tygodnie temu 3 sztuki Jakaś nowa odmiana niska i o zwartym pokroju. Tylko, że ona jest strasznie krucha, kilka gałązek już połamanych. Nie wiem czy to kwestia tego, że dopiero posadzona i się nie ukorzeniła jeszcze?

Twoja piękna jest, a czy też jest taka łamliwa?

Niektórzy narzekają na nią, że krzaczor nie do ogarnięcia i tylko nadaje się na tył rabaty.

U mnie wczoraj basen był zwijany

Z wiekiem się wzmocni, ale gałązki ma zawsze dość kruche.
Pokrój taki miotlasty ma... taki jej urok.
Moja wysoka jet związana ..
Niska rośnie jak chce, ale na po przesadzaniu kolejnym, wiec się zbiera w sobie.
Na pewno jest to roślina która nie ma uporządkowanego pokroju.

Za to szałwia Finki ładnie zaczyna powtarzać





____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:13, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
iwonadm napisał(a)


Mój grujecznik już prawie łysy
Pomijając wartość sentymentalną jest to piękne drzewo.. ozdobne od wiosny do jesieni. U Miry oglądałam grujecznika i u niej ma się super.

Magnolie rosną duże, ale czytam że Geni tylko do 3 metrów. Przy małym ogrodzie to zaleta.

Nie potrafię ci nic poradzić..

Magnolie cudne jak kwitną, ale grujecznik ładniejszy w pozostałych okresach..tylko to przypalanie. ...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:18, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eee_taam napisał(a)
autko na akumulator ...na trawniku tor do jazdy sugeruje zrobić



wyliczasz straty po upale

a ja sie zastanawiam ile po zimie strat bedzie?......bo rośliny słabe są i jak się nie zregeneruja..... to zima może je łatwo i szybko wykończyć.




Nie wyliczam strat.. tylko każdemu się wydaje, że mam kwitnące bo mam tak dobrze.. owszem mam lepiej bo mam glinę. Na upały w tym przypadku mam lepiej.. ale gorzej w innych .. I mam może lepiej, a może nie.. nie wiem.. bo nie porównuję, współczuję suszy każdemu łącznie z sobą..
Mam bo leję wodę... inaczej byłaby pustynia.
Leję wodę i liczę z czego mam zrezygnować teraz.. bo woda nie jest za darmo.. ale to mój wybór.. wybrałam ogród.. nie mam wczasów, nie ma urlopu, nie ma nowych butów, auto pełnoletnie.. Nikomu nie zazdroszczę dobrego auta, urlopu w fajnym miejscu..
Może troszkę zazdroszczę, ale cicho sza
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:23, 31 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Acha.. i proszę o mroźną zimę... wiem , wiem będą straty.. ale może wymrozi te paskudy w ziemi... żrą już nawet róże.. zbieram opuchlaki z róż!!!! Zbieram z host, z żurawek , hortensji.... i pomyśleć że przez tyle lat nawet opuchlaka nie widziałam na oczy
W wolny dzień jadę po wrotycz.. ręce już mi odpadają od tych konewek .. ale za 3 dni zapowiadają deszcz, deszcz, deszcz i zimno.. znów będziemy narzekać

To koronki opuchlakowe..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
malgorzata_s... 11:34, 31 sie 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Anek zazdrościć troszkę można, bo to naturalna cecha ludziowa jest
Np. Powiedzenie, zazdroszczę fajnego urlopu to nie jest nic złego.
Ją nie znoszę ludziów zawistnych. Taaaaaaak,na urlopie se byli,remont robią, ciekawe gdzie kasę zdobyli. Złodzieje pewnie, a niech im się farbą rozleje albo niech ich budowlańcy orżną.
Buziaki od nieco zazdrosnej o cudny ogród ciotki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
iwonadm 11:38, 31 sie 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Mala_Mi napisał(a)


Mój grujecznik już prawie łysy
Pomijając wartość sentymentalną jest to piękne drzewo.. ozdobne od wiosny do jesieni. U Miry oglądałam grujecznika i u niej ma się super.

Magnolie rosną duże, ale czytam że Geni tylko do 3 metrów. Przy małym ogrodzie to zaleta.

Nie potrafię ci nic poradzić..

Magnolie cudne jak kwitną, ale grujecznik ładniejszy w pozostałych okresach..tylko to przypalanie. ...

plusem genie jest powtorne kwitnienie grujecznik rosnie większy powoli przygotowuję się do myśli o zmianie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Pszczelarnia 11:41, 31 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze astry będą przecież. Będą?

Czy już na prawdę koniec kwiatów?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
lojalna_ 11:45, 31 sie 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Aniu swietne widoki moj grujecznik z tego roku , młody ma sie dobrze , listki zielone , tez stoi na patelni i niewiele podlewany...czyli Twoj chyba nie chce tam byc .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
13:53, 31 sie 2015
Pszczelarnia napisał(a)
Jeszcze astry będą przecież. Będą?

Czy już na prawdę koniec kwiatów?



u mnie białe nieśmiało się pokazują...znaczy będą i róże też jeszcze będa


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies