Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

bacowa 17:42, 26 paź 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7377-ogrod-bacowej?page=151

Tu masz tego bodziszka.
mirkaka 08:33, 27 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
anabuko1 napisał(a)

Podziwiam różne twoje jesienne trawki paprocie.
Ale ta hortka to nr 1.



Aniu, dziękuję za odwiedziny, traw u mnie mało, boję się ich rozrostu , ale ostatnio chyba się przełamałam i zacznę ich trochę więcej wprowadzać do ogrodu.
Hortkę kocham, oby przymrozki przyszły jak najpóźniej to jeszcze będzie można ją podziwiać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:46, 27 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
bacowa napisał(a)
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7377-ogrod-bacowej?page=151

Tu masz tego bodziszka.


Ewa, dziękuję, przy okazji znów pochodziłam po Twoim ogrodzie, bodziszek bardzo fajny, jeśli będziesz miała nadmiar to jestem chętna
Może uda nam się na wiosnę spotkać gdzieś to ominiemy wysyłkę pocztą i wymienimy się roślinkami
U Ciebie lasek patrząc na pnie drzew to sosnowy? Sosny głębiej się korzenią niż świerki i brzozy więc może i jest tam więcej wilgoci niż u mnie.
A co sądzisz o posadzeniu w suchych słonecznych miejscach w lasku kocimiętki? Mam jej sporo, szybko się rozrasta i muszę ją ograniczać, może właśnie tam będzie miała gorsze warunki ale da radę? Może tam nie będzie tak bujać na wysokość? Będę próbować
Przy okazji znów zobaczyłam Twoje hostowisko, pozazdrościłam i też latem poprzesadzałam trochę swoich pod drzewa, na razie jeszcze skromnie, tylko u mnie sucho, więc muszę jednak podlewać

Kupiłam też trzy wrzosy z przeceny i wsadziłam w lasku pod sosenkę, może i one dadzą radę, w naturze wrzosy rosną na suchych stanowiskach przecież.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anitka 12:01, 27 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
mirkaka napisał(a)


Anitko, ćmy jeszcze w ogrodzie nie mam, bukszpany mam zaatakowane na razie tylko grzybem .
A dlaczego tylko powzdychać, nie chcesz mieć ich u siebie? choćby w donicy i zimować w garażu?


A to dobrze, że jeszcze ćmy nie masz. Ale grzyb też nie do pozazdroszczenia.
Hortensje ogrodowy mam w donicach i się z nich bardzo ciszę, ale i tak nie dorównują twojej gwieździe.

Fajny taki prywatny lasek, u nas takie działki to rzadkość. Spróbowałabym z bodziszkiem korzeniastym. Naprawdę dobrze radzi sobie pod drzewami jako roślina zadarniająca.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Kasiolaaa 03:43, 28 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
faktycznie ze ta Hortensja to krolowa ogrodu cos innego poprostu nr 1
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
paniprzyroda 08:52, 28 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirka, fotki bodziszka korzeniastego i marzanki w starym ogrodzie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3970-dwa-ogrody?page=12



____________________
Dwa ogrody
bacowa 08:56, 28 paź 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Mirka, koniecznie na wiosnę trzeba się spotkać Bodziszka wiadomo że dostaniesz, on szybko się rozrasta i świetnie dzieli.

W swoim lasku mam posadzoną kocimiętke WL, rośnie w miarę dobrze , mniej kwitnie , ale to zapewne z tego powodu że jest posadzona w półcieniu. Śmiało sadż kocimiętke u siebie.
U mnie w lasku nie zdają egzaminu hosty. Kila lat temu posadziłam ich całe łany i dzisiaj prawie ich nie ma , zanikły. A tak mi się hosty w lasach podobają.
bacowa 09:04, 28 paź 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
paniprzyroda napisał(a)
Mirka, fotki bodziszka korzeniastego i marzanki w starym ogrodzie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3970-dwa-ogrody?page=12





Mariola, ty mi powiedz czy są różne odmiany bodziszka korzeniastego ?

.Po zdjęciach widzę że ten u ciebie ma trochę inne liście i inny kolor kwiatów.
mirkaka 18:10, 28 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Anitka napisał(a)


A to dobrze, że jeszcze ćmy nie masz. Ale grzyb też nie do pozazdroszczenia.
Hortensje ogrodowy mam w donicach i się z nich bardzo ciszę, ale i tak nie dorównują twojej gwieździe.

Fajny taki prywatny lasek, u nas takie działki to rzadkość. Spróbowałabym z bodziszkiem korzeniastym. Naprawdę dobrze radzi sobie pod drzewami jako roślina zadarniająca.


W donicach mam dwie hortensje ogrodowe białe, jeszcze nie kwitły u mnie bo są małe ale liczę że po zimowaniu w garażu będą kwitły. One słabo zimują na zewnątrz.

Bodziszka posadzę, dziewczyny zaoferowały że się podzielą i bardzo się z tego cieszę.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:14, 28 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
paniprzyroda napisał(a)
Mirka, fotki bodziszka korzeniastego i marzanki w starym ogrodzie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3970-dwa-ogrody?page=12





Mariolu bardzo dziękuję, Ewa Bacowa też się ze mną podzieli, patrząc na wasze zdjęcia będą dwa inne i to mnie cieszy Marzanka śliczna, tylko czy sobie w suchym lasku poradzi? Chętnie wezmę, zobaczymy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies