Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:23, 28 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
bacowa napisał(a)
Mirka, koniecznie na wiosnę trzeba się spotkać Bodziszka wiadomo że dostaniesz, on szybko się rozrasta i świetnie dzieli.

W swoim lasku mam posadzoną kocimiętke WL, rośnie w miarę dobrze , mniej kwitnie , ale to zapewne z tego powodu że jest posadzona w półcieniu. Śmiało sadż kocimiętke u siebie.
U mnie w lasku nie zdają egzaminu hosty. Kila lat temu posadziłam ich całe łany i dzisiaj prawie ich nie ma , zanikły. A tak mi się hosty w lasach podobają.


No właśnie też mówię o WL, u mnie może mieć słońce ale z wodą będzie kiepsko.
U mnie też hosty sadziłam w suchym cieniu i też zanikały, teraz pilnuję i podlewam, ale wolę rośliny które poradzą sobie bez podlewania.

Wydaje się że bodziszek Marioli jest inny niż Twój, to fajnie, będą dwa różne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:40, 28 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Takiego gościa mam od wczoraj, bawi się jagodami ognika, obrywa i pluje, nie zjada. Bardzo głośno śpiewa, jest przepiękna, to Rozella Królewska. Pewno komuś uciekła, lata w okolicy, siada na wysokie dęby i świerki






____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gosika67 18:47, 28 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć tego bodziszka też mam mnóstwo i od dawna, chyba to jedna z moich pierwszych roślin, szybko się rozrasta, nie jest kapryśny, zadarnia przestrzeń,u mnie rośnie w cegle w cieniu, polecam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 18:49, 28 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Papuga świetna, tylko aby nic się jej nie stało, właściciele pewnie ją szukają.
Pasuje do ognika.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
m_gocha 19:00, 28 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)
Takiego gościa mam od wczoraj, bawi się jagodami ognika, obrywa i pluje, nie zjada. Bardzo głośno śpiewa, jest przepiękna, to Rozella Królewska. Pewno komuś uciekła, lata w okolicy, siada na wysokie dęby i świerki


Piękny duet kolorystyczny
Mireczko może jakieś ogłoszenie o papużce zawieś... Szkoda by było gdyby jej się coś stało

PS. Możesz wrzucić fotki swoich porażonych buksów (w tym w zbliżeniu liście). Może spróbujemy coś wymyślić?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anpi 19:06, 28 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ale cudna papużka,nieźle się maskuje
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
mirkaka 07:07, 29 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
ogłoszenie jest, nikt jej nie szuka, nawet córka zawiadamiała wszystkie schroniska dla zwierząt. Nie jest łatwo ją złapać, to ptak latający i płochliwy.
Natomiast czytałam o tych ptakach że zimują spokojnie na zewnątrz. Zrobiłam co mogłam, karmnik ze słonecznikiem już pełny, w razie głodu może się stołować, dzisiaj jej nie ma, może odnalazła swój dom?

Goniu, kolejna opinia pozytywna na temat bodziszka
Gosiu, buksy pryskałam latem kilka razy, na zmianę różnymi środkami, one u mnie rosną w pełnym słońcu, nie jest to dobre dla nich. Zdjęcie wstawię tylko muszę zrobić.

Aniu, tak jakby wiedziała który krzew wybrać żeby było jej do twarzy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 08:16, 29 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
mirkaka napisał(a)
Takiego gościa mam od wczoraj, bawi się jagodami ognika, obrywa i pluje, nie zjada. Bardzo głośno śpiewa, jest przepiękna, to Rozella Królewska. Pewno komuś uciekła, lata w okolicy, siada na wysokie dęby i świerki







Piękna papuga.
ale wybrała sobie jeszcze podobny kolorytem krzaczek.
Ale szkoda,bo przyjdzie zima i biedna raczej nie przeżyje
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
agnieszka_m 15:08, 02 lis 2018


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Pięknego masz gościa
I jak się wpasowal kolorem

Pozdrawiam
____________________
Mój mały ogródeczek :).
adkawi 21:38, 07 lis 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Mirko czy mogłabyś mi polecić powojnika w kolorze niebieskim w nasłonecznione wietrzne miejsce.Mam plan na wiosnę żeby posadzić razem z różami przy tarasie.
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies