Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 09:53, 23 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anabuko1 napisał(a)
Kasiu,Aniu, witajcie!!
obejrzałam i ja ten link z rozchodnikiem.
Podoba mi się to połączenie.może i ja soja budlejkę tak obsadzę
A koło śmietnika, też dałabym jakieś drzewko
Może klon palmowy ???

Aniu, drzewo tam odpada, bo pod ziemią jest duży zbiornik na gaz
Z tymi rozchodnikami to super pomysł, też mi się podoba

Dominika11 napisał(a)
no oczywiście, że fajnie to wygląda

To się cieszę

KasiaW76 napisał(a)
U mnie będzie rozchodnik o ile znowu coś mi się innego spodoba.

Ania obecnie mam przy budlei jeżówki ale one się wogole nie wyróżniają bo gałązki drzewka je przysłaniają. Tam musi być coś niskiego

U mnie chyba też, tylko muszę go poszukać

KasiaW76 napisał(a)
Aniu to zamów przez internet

No właśnie już sobie patrzę na all

Marga napisał(a)
Dobry pomysł ...albo jakiś tynk kamyczkowy
Hmmm...a mi drzewko koło tuj przy śmietniku średnio pasuje. Ja bym tylko obwódkę pociągnęła dalej pod te dwie tuje.

Zobaczę jak wyjdzie z ta obwódką, czy nie będzie za mało miejsca na tuje i obwódkę

Iggia napisał(a)
Ania, a może dokleiłabyś do dekla kamyczki, tak jak Katkak obkleiła swoją studnię? Niestety ale zdjęcia nie mogę znaleźć. W każdym razie Kasia wzięła na betonowej studni podoklejała malutkie okrągłe kamyczki w różnych kolorach

Ja to musze jakoś chyba na silikon kleić, będzie zabawy Ale to też chyba jeszcze odległy plan.

Malgosik napisał(a)
aha, zapomniała o tym zbiorniku

No właśnie, ten zbiornik tam to porażka Z drugiej strony lepszy taki, niż naziemny

Malgosik napisał(a)
Iwonka zasypała dekiel korą, po sąsiedzku rośliny posadziła i nie widać.
Albo coś płożącego można posadzić, np specjalny klematis okrywowy, którego długie pędy zasłonią dekiel.

Małgosiu, ale ja ten dekiel często otwieram, sprawdzam ile mam gazu, tankuję itd... Clematis by chyba tego nie wytrzymał, a kora z tego zjedzie, bo to taka trochę wypukła śliska blacha. Pozostaje mi chyba tylko na jakiś silikon czy coś kleić kamyki

iwka napisał(a)
a to ok, bo mam nadmiar jakby co

A wkleisz mi fotkę swojej? Byłabym pewna Jak to kłosówka, to niedługo też będę miała nadmiar
____________________
Ania - Malutki pod lasem
iwka 10:24, 23 wrz 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
AnnaCh napisał(a)


A wkleisz mi fotkę swojej? Byłabym pewna Jak to kłosówka, to niedługo też będę miała nadmiar


nie dam rady zrobić dzisiaj zdjęcia, ale znalazłam wcześniejsze
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
olga80 10:30, 23 wrz 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
AnnaCh napisał(a)

Nabazgrałam plan nasadzeń To plan na ten rok i przyszły
W tym roku muszę zrobić przynajmniej na prawo od dekla.
W rogu jest już wsadzona budleja nanho blue (czy jakoś tak), pod nią muszę kupić perovskią. Dalej będzie pas lawendy, bo tam najwięcej piachu pod spodem Lawenda będzie na żwirku. Obwódką będzie kłosówka, a między nią wiosną tulipany

Na lewo od dekla, przed liliowcami kule danica, tak, żeby coś zimą było. Przed nimi tawułki wykopane zza budlei i perovskiej. Obwódka z bukszpanów, taka sama jest dalej na lewo (nie widać już na zdjęciu). Czerwone drzewko, to klon palmowy.


świetnie to zaprojektowałaś kiedy ja nauczę się tak komponować rośliny, zakątęk będzie się cudnie prezentował i az nie mogę doczekać się efektu końcowego
____________________
Teresa Moje małe królestwo
AnnaCh 10:54, 23 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
iwka napisał(a)
nie dam rady zrobić dzisiaj zdjęcia, ale znalazłam wcześniejsze

Iwonka, dziękuję bardzo
Teraz jestem pewna, mam kłosówkę Fajnie się to rozrasta, kupiłam jedną małą doniczkę wiosną, a teraz bez problemu zrobię ta obwódkę

olga80 napisał(a)
świetnie to zaprojektowałaś kiedy ja nauczę się tak komponować rośliny, zakątęk będzie się cudnie prezentował i az nie mogę doczekać się efektu końcowego

Olga, dzięki Zanim trafiłam na ogrodowisko, a i na samych początkach bycia tutaj miałam pojedyncze rośliny, bez ładu i składu, ale powoli dojrzewam do robienia zgodnie z zasadami ogrodowiskowymi
Nauczysz się, dziewczyny też dużo pomagają
Ja też nie mogę się doczekać efektu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Agatek 11:14, 23 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Mi też się podoba
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
L00zak 19:32, 23 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Aniu bardzo ładnie to wychodzi, podoba mi się

To zdjęcie budleja + rozchodniki = świetne
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
AnnaCh 19:47, 23 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agatek napisał(a)
Mi też się podoba

Bardzo się cieszę

L00zak napisał(a)
Aniu bardzo ładnie to wychodzi, podoba mi się

To zdjęcie budleja + rozchodniki = świetne

Michał, cieszę się, że Ci się mimo wszystko podoba, bo Ty zwolennikiem 3 wersji byłeś, ale tym rozwiązaniem zasłonię ostry kant placyka na śmietniki i będzie też fala


Byłam dzisiaj w dwóch szkółkach jak czekałam na córkę, aż skończy szkołę i nie ma nigdzie ani rozchodników Jeszcze jedną szkółkę mam, ale daleko, tam chyba dopiero w sobotę będę mogła podjechać. Wątpię czy jest, chyba będę musiała zamówić na all...
Kupiłam tylko dwa szmaragdy, już takie ładne, sporawe, żeby pasowały do tych przy śmietniku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ryska 20:11, 23 wrz 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Aniu, Twój projekt jest bardzo ładny, podoba mi się i te drzewa-szmaragdy przy śmietniku bardzo fajnie rozmieściłaś.
Ta inspiracja- budleja plus rozchodnik w skarpetach bukszpanowych jest rewelacyjna. Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
L00zak 20:14, 23 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
AnnaCh napisał(a)

Bardzo się cieszę


Michał, cieszę się, że Ci się mimo wszystko podoba, bo Ty zwolennikiem 3 wersji byłeś, ale tym rozwiązaniem zasłonię ostry kant placyka na śmietniki i będzie też fala


Byłam dzisiaj w dwóch szkółkach jak czekałam na córkę, aż skończy szkołę i nie ma nigdzie ani rozchodników Jeszcze jedną szkółkę mam, ale daleko, tam chyba dopiero w sobotę będę mogła podjechać. Wątpię czy jest, chyba będę musiała zamówić na all...
Kupiłam tylko dwa szmaragdy, już takie ładne, sporawe, żeby pasowały do tych przy śmietniku


U nas jest jeszcze sporo, kuszą mnie z tymi budlejami Ale widziałem gdzieś fajne połączenie budlei i pomiędzy nimi rozplenica japońska
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
AnnaCh 20:35, 23 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
ryska napisał(a)
Aniu, Twój projekt jest bardzo ładny, podoba mi się i te drzewa-szmaragdy przy śmietniku bardzo fajnie rozmieściłaś.
Ta inspiracja- budleja plus rozchodnik w skarpetach bukszpanowych jest rewelacyjna. Pozdrawiam

Reniu, super, że się podoba Cztery szmaragdy już tam rosną, teraz jeszcze muszę dosadzić te dwa na dole.
Też mi się bardzo podoba rozchodnik z budleją

L00zak napisał(a)
U nas jest jeszcze sporo, kuszą mnie z tymi budlejami Ale widziałem gdzieś fajne połączenie budlei i pomiędzy nimi rozplenica japońska

Michał, budleję już mam Nawet już jest tam posadzona, bo w doniczce strasznie marniała. Nie ma nigdzie białego rozchodnika
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies