Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 22:45, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Cedr wreszcie doczekał się przesunięcia podpórki ( prawie o metr), teraz część pełzająca po ziemi znalazła się wyżej i wygląda jak przycięta. U jego podstawy hortensja Sweet Summer
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Teresa2 22:51, 01 sie 2016


Dołączył: 01 sie 2016
Posty: 17
bozga napisał(a)
Teraz kolej na Silver Dollar, bardzo elegancka hortensja


Zapierają dech.
____________________
Mój barwny ogród
wrobelki 22:51, 01 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
U Ciebie jak zwykle cuuudnie Uwielbiam Twój ogród
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Mira104 22:56, 01 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Och cudo taki ogród w realu to musi być mega, mega śliczny.
Bożenko co ile masz posadzone berberysy bagatele?
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
hindsight 23:00, 01 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
bozga napisał(a)


Tym pytaniem o listki to mnie dobiłaś Jakoś specjalnie nie zwracałam na to uwagi więc poszłam po prostu macać swoje hortensje, wybierałam połowę wysokości krzewu bo młodziutkie listki zawsze są miękkie. I tu moje zdziwienie - większość bukietówek ma gładkie liście. Łatwiej wymienić te z najbardziej szorstkimi- wyraźnie Sundae i Vanille Fraise, Sweet Summer i Tardiva.

Rozpoznanie odmiany wcale nie jest takie łatwe, bo tylko kilka hortensji jest bardzo charakterystycznych. Często liczą się drobiazgi, których np na fotce w żaden sposób się nie uchwyci. Ja w każdym ogrodniczym zawsze robię zgaduj- zgadula i rozpoznaję je na żywo bezbłędnie ( ćwiczę pamięć nie tylko na hortensjach). Ja też mam kilka krzaków co do których mam wątpliwości i mimo dostępu w dzisiejszych czasach do wielu źródeł informacji właściwie z całego świata pozostaje mi jednak odwiedzić Arboretum w Wojsławicach

Tutaj wspomniana Sundae Fraise



Juhuuu! Zielona jest, zielona i bardzo szorstkie listki! Ale się cieszę! My z Ewą dziś prowadziłyśmy debatę nt. listków (i zapachu), bo ja próbowałam zidentyfikować swoją hortensję i właśnie postawiłam na SF.

W ogóle to zajrzałam tu z głupia frant, bo myślałam, Bożenko, że wyjechałaś. A tu taka niespodzianka!

Magical Moonlight cudny, fajna minirelacja. Długo rozwija kwiatostan chyba? W sensie do samego czubka. I Diamantino jakie ma wiechy! Ojojoj... Gdzie ja bym go mogła umieścić...

Aaa, no i oczywiście moja nowa ulubienica Little Lime. Ta zieleń jest fantastyczna! Taka inna jest ta hortensja.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
alis 23:01, 01 sie 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Ogród hortensjowy nie do przebicia, cudny!
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
bozga 23:03, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
A na koniec żeby nie zanudzać widok po obu stronach wejścia- ten już znany od dawna ( strzyżony cudaczek jest tu ostatni rok, totalnie nie pasuje do reszty i znajdzie innego dobrego gospodarza)


I po drugiej stronie wejścia rabata po reorganizacji, za rok nie będzie widać różnicy


I moja dzisiejsza robota, dosadziłam trawkę ( chyba turzycę ( Basia mnie poprawiła) nie była oznaczona, na dwa dni zawinęłam żeby nabrała właściwego kierunku) bo mnie drażniła ta pustka. Myślałam początkowo o Hakonechloa ale jest ona po pewnym czasie trudna do okiełznania jeśli chodzi o pełzanie ( dobre do robienia sadzonek ale ile można )a taką trawkę już mam i bardzo ładnie przeżyła zimę na dodatek można ja sobie czesać



Dziękuję
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
BasiaLT 23:26, 01 sie 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Niesamowity jest twój ogród. Ta ilość hortensji powala. Jak ty się w tym łapiesz i rozróżniasz co jest co to ja nie wiem. Podziwiam i wzdycham
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Ewa777 23:27, 01 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
bozga napisał(a)


Tym pytaniem o listki to mnie dobiłaś Jakoś specjalnie nie zwracałam na to uwagi więc poszłam po prostu macać swoje hortensje, wybierałam połowę wysokości krzewu bo młodziutkie listki zawsze są miękkie. I tu moje zdziwienie - większość bukietówek ma gładkie liście. Łatwiej wymienić te z najbardziej szorstkimi- wyraźnie Sundae i Vanille Fraise, Sweet Summer i Tardiva.

Rozpoznanie odmiany wcale nie jest takie łatwe, bo tylko kilka hortensji jest bardzo charakterystycznych. Często liczą się drobiazgi, których np na fotce w żaden sposób się nie uchwyci. Ja w każdym ogrodniczym zawsze robię zgaduj- zgadula i rozpoznaję je na żywo bezbłędnie ( ćwiczę pamięć nie tylko na hortensjach). Ja też mam kilka krzaków co do których mam wątpliwości i mimo dostępu w dzisiejszych czasach do wielu źródeł informacji właściwie z całego świata pozostaje mi jednak odwiedzić Arboretum w Wojsławicach


Próbuję odszyfrować swoją hortensję. Próbowałyśmy w ubiegłym roku pod koniec lata i podejrzewałaś Grandiflorę lub Limeligh. Obie jednak w opisach mają napisane, ze listki są szorstkie. Moja hortensja ma zupełnie gładziutkie - bez żadnego włoska. Wszystkie hortensje, które mam mają szorstkie listki. Nie mam więc porównania.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BasiaLT 23:34, 01 sie 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414

I moja dzisiejsza robota, dosadziłam trawkę ( chyba kostrzewę- nie była oznaczona, na dwa dni zawinęłam żeby nabrała właściwego kierunku) bo mnie drażniła ta pustka. Myślałam początkowo o Hakonechloa ale jest ona po pewnym czasie trudna do okiełznania jeśli chodzi o pełzanie ( dobre do robienia sadzonek ale ile można )a taką trawkę już mam i bardzo ładnie przeżyła zimę na dodatek można ja sobie czesać


A to nie jest czasami turzyca włosista Frosted Curls? Miałam ja dwa lata u siebie. Jest super. Niestety w tym roku mi wygnila.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies