Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 23:43, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
BasiaLT napisał(a)

A to nie jest czasami turzyca włosista Frosted Curls? Miałam ja dwa lata u siebie. Jest super. Niestety w tym roku mi wygnila.


Oczywiście, że tak Muszę szybko poprawić wyżej
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Dorota123 08:58, 02 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie czarujesz swoim ogrodem. Od początku Twojego zaistnienia na Ogrodowisku bacznie się mu przyglądam, czytam wskazówki. W ubiegłym roku kupiłam 3 nowe hortensje i przesadziłam do większych doniczek. Zimę ładnie przetrwały, ale około 2 tygodnie temu zaczęły chorować tzn na liściach wystąpiła jakaś rdza i zaczęły schnąć i oblatywać. Nie wiem jaki błąd zrobiłam, może nie potrzebnie donice włożyłam w osłonki, może miały za gorąco? Poobcinałam im pędy, już wypuszczają nowe pączki i wsadziłam do ziemi, żeby chciały żyć dalej.
Mam też już kilka wanilek, które sama rozmnożyłam z patyczków i już kwitną czterema kwiatkami. Z tego roku też kilka patyczków się ukorzeniło.
Pozdrawiam właścicielkę przepięknego ogrodu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
chagall 01:03, 03 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Nieustająco podglądam i podziwiam
Pozdrawiam - Ania
____________________
Ania - Atacama pod lasem
Madzenka 06:58, 03 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
bozga napisał(a)


Tym pytaniem o listki to mnie dobiłaś Jakoś specjalnie nie zwracałam na to uwagi więc poszłam po prostu macać swoje hortensje, wybierałam połowę wysokości krzewu bo młodziutkie listki zawsze są miękkie. I tu moje zdziwienie - większość bukietówek ma gładkie liście. Łatwiej wymienić te z najbardziej szorstkimi- wyraźnie Sundae i Vanille Fraise, Sweet Summer i Tardiva.

Rozpoznanie odmiany wcale nie jest takie łatwe, bo tylko kilka hortensji jest bardzo charakterystycznych. Często liczą się drobiazgi, których np na fotce w żaden sposób się nie uchwyci. Ja w każdym ogrodniczym zawsze robię zgaduj- zgadula i rozpoznaję je na żywo bezbłędnie ( ćwiczę pamięć nie tylko na hortensjach). Ja też mam kilka krzaków co do których mam wątpliwości i mimo dostępu w dzisiejszych czasach do wielu źródeł informacji właściwie z całego świata pozostaje mi jednak odwiedzić Arboretum w Wojsławicach

[]


Może zatem przyjedziesz na świeto traw do Wojsławic 25.09?


Cudowne te Twoje hortensje
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Margerytka40 10:40, 03 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bożenko , hortusie masz mega piękne . Zawsze to będą dla mnie numer 1 . Ja właśnie przebudowuję mój ogród i zamierzam mieć ich mnóstwo. Ale chciałam zapytać Cię o budleje skrętolistną . Widziałam że ją masz . Powiedz mi czy jesteś z niej zadowolona ? Ja mam ją niedługo i trochę jestem zawiedziona. Krzaczor straszny bez ładu i składu. Trochę ją próbuję okiełznać i wyprowadzić na formę pienną . Jak dla mnie krótko kwitnie .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 10:59, 03 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Twój ogród hortensjowy wygląda już zjawiskowo.Cuudnei.
I ja dostałam na imieniny cedr himalajski.Jeszcze w doniczce, bo nie wiem gdzie posadzć.
mój jakby ma dłuższe igiełki.albo mi sie wydaję
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kawa 11:08, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Bożenko
zanowu padam na kolana przy twoich hortach!!!!!!!
mniam i cudo i love it
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Iwk4 13:42, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bożenko, czypotrafiłąbyś rozszyfrować nazwę mojej hortensji? Kupiłam NN. Szybko startuje i bardzo szybko ma łądne pełne kwiaty.
3 i 4 fotka tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=313#post_8
____________________
Ogródek Iwony II
katel 22:34, 03 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
bozga napisał(a)



Bożenko co to za różyczki? Czy one w pomarańcz lekko wpadają?
Cuda masz w ogrodzie, godzinami się można przyglądać .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
bozga 11:32, 04 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Witam, wprawdzie jestem na urlopie ale chyba mam jeszcze mniej czasu niż zwykle, generalne porządki w domu i w ogrodzie, rozgardiasz niesamowity ale mam nadzieję do jutra się z tym uporać i naprawdę zacząć odpoczywać. Dopiero niedawno pojawiło się słońce, hortensje mokre, brak wietrzyku żeby kwiatostany szybko osuszyć a słońce zaczyna parzyć, oj będą szkody . Przód dopieszczony, gorzej z tyłu ale uwijam się jak mogę
Szybkie fotki bo pogoda nieprzewidywalna i w miarę krótkie komentarze bo Ogrodowisko to niesamowity zżeracz czasu Wieczorem mam nadzieję wpadnę tu na spokojnie

Diamantino na pierwszym planie, i dalej w kolejności Silver Dollar ( najbardziej żółta), Dentelle de Gorron ( już różowa) i Limelight


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies