Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

agnieszka_m 18:45, 01 sie 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Pięknie już kwitną
U mnie narazie po jednej gałązce a reszta w dopiero wypuszcza
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Marzenaka 18:58, 01 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Bożenko jak w raju! Cudnie! Efekt niesamowity.
____________________
Ogród Marzeny
bozga 20:59, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
m_gocha napisał(a)
Bożenko cichutko podziwiam Twój czarodziejski ogród i wzdycham do cudnych hortensji. Ogród cuuuuuuuuudo!
Pokazywałaś u siebie dwie różowe hortensje podobne do Anabell to Bella Anna i Invicibelle Spirit. Czym różnią się te dwie bardzo podobne hortensje? Ja mam już dość pokaźny okaz - z metki Pink Anabell. Tak przy okazji ktoś chyba również u Ciebie pytał jak radzić sobie z pokładaniem Anabelek. Zainteresowanych zapraszam do siebie pokazałam tutaj jak sobie radzę z tym problemem. Przepraszam za taką trochę prywatę ale może komuś się przyda
A przy okazji mam też takie pytanie czy próbowałaś zmusić te różowe anabelki do ponownego kwitnienia (fakt, że zielenienie kwiatostanów aż tak bardzo mi nie przeszkadza, ale jednak ładniejsze są różowe). Zauważyłam, że jeżeli zdarzyło mi się że któraś z łodyg w trakcie np. podwiązywania mi się złamała to potem bardzo szybko pojawiał się boczny odrost i za jakiś czas również kwiat. I tak sobie pomyślałam, może nie byłby to zły pomysł przynajmniej kilka łodyg w róznych odstępach czasu ciąć aby uzyskać efekt ładnych kwiatów aż do końca sezonu?


Na początek nasze różowe piękności czyli czym się różnią od siebie Bella Anna i Invincibelle Spirit

Invincibelle Spirit ( popularnie nazywana różową Anabelką), jest po pierwsze zdecydownie częściej spotykana w sklepach , wyraźnie wyższa no i ma bardzo charakterystyczny kwiatostan -jak gdyby kilka na jednej łodyżce- bardzo ładnie to widać tutaj, najczęściej się ze sobą zlewają tworząc na koniec jedną główkę


Bella Anna niższa i intensywniej wybarwiona- tutaj na jednej fotce udało mi się uchwycić kwiatostany na różnym etapie rozwoju


Co do obcięcia i uzyskania ponownego kwitnięcia- małe szanse w naszych warunkach klimatycznych

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:05, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Margerytka40 napisał(a)


Krótkie cięcie to podstawa a co kilka lat cięcie odmładzające
Efekt cięcia widoczny jak na dłoni

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:07, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
goska napisał(a)

czy to są samosiejki chortensji ogrodowej?? bo jak tak to ja traktowałam jej jako zielsko (((


U mnie ogrodówek jak na lekarstwo, to bukietówki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:10, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
olga80 napisał(a)
Bożenko nadrobiłam zaległości u Ciebie.Widoki zapierają dech w piersiach takie masz cudowności i te siewki ...
Oglądajc Twój ogród cały czas czuję niedosyt hortensji.Wczoraj dokupiłam 2 magical candle


Magical Candle to piękne hortensje ale u mnie w tym roku wchodzą w kwitnienie z ogromnym opóźnieniem, już prawie straciłam nadzieję ( a mam 3 krzaki i to na różnych stanowiskach więc to nie ten czynnik o tym zdecydował) i dopiero dzisiaj zauważyłam pierwsze maleńkie pączki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:15, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Marzenaka napisał(a)
Bożenko a jak się sadzi hortensje z patyczków w docelowe miejsce to dać jeden patyczek jako jeden krzew czy wsadzić ze dwa-trzy jak jeden?


Zależy to tylko od Ciebie Przeważnie pojedyńczo ale jak najbardziej można 3 w kupce tylko musisz je troszkę od siebie odsunąć, żeby wybijające pędy miały trochę miejsca
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:23, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pluszakowa napisał(a)


Bożenko nie mogę wyjść z podziwu siewki,patyczki. Zielone ręce

Chciałam zapytać jak będziesz te patyczki rozsadzać, to będziesz je wsadzać na taką samą głębokość czy można posadzić głębiej jak pierwsze liście są wyżej.


To jest absolutnie moje niedopatrzenie, gałązki zostały wsadzone na chybił trafił bez wcześniejszego przycięcia , nawet szczątki kwiatostanów zostały Na szczęście po dokładnym obejrzeniu u prawie wszystkich węzeł znajduje się tuż nad ziemią i w tych miejscach ( niestety dopiero w przyszłym roku) po przycięciu zacznie się rozgałęzianie krzewu, góra będzie całkiem ścięta, nie ma znaczenia, że są tam teraz listki. Tym błędem przesunęłam formowanie sadzonki o rok, mogę się tylko pocieszyć, że będzie dobrze ukorzeniona
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:37, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Urszulla napisał(a)
Ponieważ u Ciebie w zasadzie toczy się najszerszy hortensjowy wątek to się pochwalę wstępnie, bo nie wiem co będzie dalej, z innym sposobem rozmnażania. Postanowiłam w lipcu przerzedzić krzaki i poodrywałam małe i cienkie gałązki, albo takie które rosły do środka krzewu. Chciałam żeby cała energia poszła w kwiatostany a nie cienkie gałązki z małymi kwiatostanami.

Te oberwane gałązki z piętką obcięłam u góry i zostawiając tylko 2 górne listki wsadziłam do ziemi. Takie typowe zielne rozsady. I muszę przyznać że się przyjęły i wypuszczają młode listki.
Sukcesów z patyczków ściętych wiosną nie udało mi się nigdy uzyskać.


Sadzonki zielne jak najbardziej Ja na patyczki wiosenne nie mogę narzekać a co do zielnych to już nie muszę bo przy takiej ilości krzaków po prostu sobie robię odkłady od mniej widocznej strony krzaka i zawsze coś mam później na prezent Tutaj fotka z przygiętymi 3 gałązkami Unique, w zeszłym roku miała piękny kwiatostan, teraz dopiero pączkuje ale już widzę, że powtórki z rozrywki nie będzie więc trwa produkcja sadzonek.


Dzisiaj to samo zrobiłam z Magical Moonlight
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Marzenaka 21:38, 01 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Dziękuję ci za odpowiedź.
____________________
Ogród Marzeny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies