Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

m_gocha 00:41, 29 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Bożenko cichutko podziwiam Twój czarodziejski ogród i wzdycham do cudnych hortensji. Ogród cuuuuuuuuudo!
Pokazywałaś u siebie dwie różowe hortensje podobne do Anabell to Bella Anna i Invicibelle Spirit. Czym różnią się te dwie bardzo podobne hortensje? Ja mam już dość pokaźny okaz - z metki Pink Anabell. Tak przy okazji ktoś chyba również u Ciebie pytał jak radzić sobie z pokładaniem Anabelek. Zainteresowanych zapraszam do siebie pokazałam tutaj jak sobie radzę z tym problemem. Przepraszam za taką trochę prywatę ale może komuś się przyda
A przy okazji mam też takie pytanie czy próbowałaś zmusić te różowe anabelki do ponownego kwitnienia (fakt, że zielenienie kwiatostanów aż tak bardzo mi nie przeszkadza, ale jednak ładniejsze są różowe). Zauważyłam, że jeżeli zdarzyło mi się że któraś z łodyg w trakcie np. podwiązywania mi się złamała to potem bardzo szybko pojawiał się boczny odrost i za jakiś czas również kwiat. I tak sobie pomyślałam, może nie byłby to zły pomysł przynajmniej kilka łodyg w róznych odstępach czasu ciąć aby uzyskać efekt ładnych kwiatów aż do końca sezonu?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margerytka40 07:03, 29 lip 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
bozga napisał(a)
Pozdrawiam kolejnych forumowiczów . Co do hortensji to nie ukrywam, że moim guru jest Babopielka. Samych hortensji krzewiastych i bukietowych posiadam ponad 60 odmian ale nie zawsze to co najładniejsze jest najcenniejsze ( jak w życiu). Tnę krótko (fotka chyba odda o co mi chodzi chociaż była robiona w zupełnie innym celu). Duzo rozmnażam sama - chyba będę sadzić na dachu! . Mam swój sposób na formę pienną- od razu ukorzeniam najgrubszą i najdłuższą łodygę, pierwszy nawóz w granulkach ( teraz), później oczywiście magiczna siła i woda, woda, woda...
[/squote]
Witaj ! Jestem nowa na ogrodowisku . Dziś przy porannej kawie trafiłam do Ciebie i na pewno stąd nie wyjdę . Kocham hortensje i mój ogród po przeróbkach w większości ma być hortensjowy . Czy wszystkie hortensje tniesz tak krótko ? Ja zostawiam zawsze po dwa oczka na ubiegłorocznych przyrostach ale nie wiem czy to dobrze .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mira104 08:11, 29 lip 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dzięki Bożenko, będę obserwować i robić jej zdjęcia. Jakbyś jeszcze zobaczyła na 1, bo to od tego samego dostawcy, miała być limelight, a pieron wie co to jest
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
kamila66 08:45, 29 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
bozga napisał(a)
I ostatnie fotki bo nie miałam za dużo czasu


Hortensje cudne
Kostrzewa jak niebieska żarówka świeci na rabacie
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
goska 09:00, 29 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
bozga napisał(a)
Dopiero wróciłam z ogródka, jeszcze przed chwilą pstrykałam ostatnią fotkę ( ale już na stole bo chciałam pokazać siewki hortensji ( w tym przypadku samosiejki, mam ich w ogrodzie mnóstwo ,część rośnie sobie od dawna w różnych szparach bo ciągle nie mam czasu ich przesadzić ( jeszcze trochę a zakwitną - żartuję . Mam zamiar w sobotę się tym tematem zająć i je przepikować bo wreszcie pojutrze zaczynam utęskniony urlop
Te w dość extremalnych warunkach przetrwały od zeszłego roku
A to tegoroczne, 2 wyrwałam żeby pokazać z bliska, do jutra przetrwają w beciku

czy to są samosiejki chortensji ogrodowej?? bo jak tak to ja traktowałam jej jako zielsko (((
____________________
gosia
olga80 09:33, 29 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Bożenko nadrobiłam zaległości u Ciebie.Widoki zapierają dech w piersiach takie masz cudowności i te siewki ...
Oglądajc Twój ogród cały czas czuję niedosyt hortensji.Wczoraj dokupiłam 2 magical candle
____________________
Teresa Moje małe królestwo
zawitka 09:33, 29 lip 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Sliczny becik ha ha nie mówiąc o roślinie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
agata19762 11:54, 29 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Bożenko nie widziałam nigdy tyyyyyyle hortek w jednym miejscu
CUDNIE !!! masz do tego rękę

zaskoczyłaś mnie siewkami, w życiu bym na to nie wpadła
Zakochałam się bez pamięci dwa lata temu w hortensjach i ciągle dokupuję, bo chcę mieć więcej udało mi się też z patyczka wyhodować oszalałam

Pozdrówka
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
hindsight 14:39, 29 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
olga80 napisał(a)

Oglądajc Twój ogród cały czas czuję niedosyt hortensji.Wczoraj dokupiłam 2 magical candle


Hmmm... Myślę, że wiele czytelników tego wątku czuje to samo żeby Bożenka wkrótce zbiorowego pozwu nie dostała o odszkodowanie ;p

Ale tak na poważnie, ten wątek sprawił, że rezygnuję z części róż na rzecz hortensji. Będą odmianami w miniszpalerkach, po 3 w trójkącie i z 1-2 pojedyńczo.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Gosiek33 14:47, 29 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
bozga napisał(a)
Dopiero wróciłam z ogródka, jeszcze przed chwilą pstrykałam ostatnią fotkę ( ale już na stole bo chciałam pokazać siewki hortensji ( w tym przypadku samosiejki, mam ich w ogrodzie mnóstwo ,część rośnie sobie od dawna w różnych szparach bo ciągle nie mam czasu ich przesadzić ( jeszcze trochę a zakwitną - żartuję . Mam zamiar w sobotę się tym tematem zająć i je przepikować bo wreszcie pojutrze zaczynam utęskniony urlop
Te w dość extremalnych warunkach przetrwały od zeszłego roku



Jak to mówią - bogatemu diabeł dzieci kołysze
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies