Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Marzenaka 15:15, 29 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Bożenko a jak się sadzi hortensje z patyczków w docelowe miejsce to dać jeden patyczek jako jeden krzew czy wsadzić ze dwa-trzy jak jeden?
____________________
Ogród Marzeny
Pluszakowa 20:36, 29 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
bozga napisał(a)
I szczyt mojego lenistwa- czyli jak traktuję hortensjowe patyczki- nadal rosną związane w pęczek- jak na nie dzisiaj spojrzałam to aż mi się głupio zrobiło




Bożenko nie mogę wyjść z podziwu siewki,patyczki. Zielone ręce

Chciałam zapytać jak będziesz te patyczki rozsadzać, to będziesz je wsadzać na taką samą głębokość czy można posadzić głębiej jak pierwsze liście są wyżej.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Urszulla 21:23, 29 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Ponieważ u Ciebie w zasadzie toczy się najszerszy hortensjowy wątek to się pochwalę wstępnie, bo nie wiem co będzie dalej, z innym sposobem rozmnażania. Postanowiłam w lipcu przerzedzić krzaki i poodrywałam małe i cienkie gałązki, albo takie które rosły do środka krzewu. Chciałam żeby cała energia poszła w kwiatostany a nie cienkie gałązki z małymi kwiatostanami.

Te oberwane gałązki z piętką obcięłam u góry i zostawiając tylko 2 górne listki wsadziłam do ziemi. Takie typowe zielne rozsady. I muszę przyznać że się przyjęły i wypuszczają młode listki.
Sukcesów z patyczków ściętych wiosną nie udało mi się nigdy uzyskać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
bozga 16:38, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Witam Wszystkich w pierwszym dniu mojego urlopu Rano zrobiłam kilka fotek ale nawet nie miałam czasu ich zaprezentować Teraz dopiero znalazłam chwilkę ale mam jeszcze 2 bardzo ważne sprawy do załatwienia, na pytania postaram się odpowiedzieć wieczorem. Pogoda bardzo zmienna a ja meteopatka a poza tym jak nie ma adrenaliny, której poziom podnosi pójście do pracy to czuję się jakby powietrze ze mnie uszło ( a może to tylko objawy zmęczenia )

Na początek najbardziej rozwinięte hortensje ( Limki, Vanilka i Anabelki lekko przypalone ale już w zaawansowanym stadium zielenienia). I z przedogródka tyle bo jednak nie tylko ja zostałam w domu, ruch na ulicy zastopował moje zapędy fotograficzne

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 16:46, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Trochę zieleniny czyli Little Lime na kilku pozycjach, im bardziej zacienione tym wyraźnie zieleńsze
(tutaj na pierwszym planie Pinky Winky, za nią Hayes Starburst i dopiero Little)

To jeszcze pokażę Hayes Starburst
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
danuta_szwajcer 16:53, 01 sie 2016


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
OJ wszystkie cudne ale ta Hayes Starburst jest piękna i będę ją szukac ale ta Little też zachwycaPozdrawiam i miłego urlopu życze
____________________
Liliowo i kolorowo:)
bozga 16:56, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390


Magical Starlight


Great Star


Dharuma


Pink Lady
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 17:02, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Phantom


Ruby i Mid Late Summer jedna za drugą


i z bliska Ruby


Mid Late Summer
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 17:10, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I już ostatnie bo czas leci
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Ewa777 17:37, 01 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Bożenko, które hortensje bukietowe mają gładkie listki?
Na razie mogę u Ciebie podziwiać hortensje, bo moje kwitną tylko pojedyncze, reszta w pąkach.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies