Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

zawitka 21:39, 01 sie 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Już znalazłam u Ciebie jedną hortkę, która u mnie jest pierwszy rok i nie kwitnie Pink Lady wiem jak będzie wyglądać
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
natka098 21:52, 01 sie 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Ja dziś też w ogrodowiskowej wyszukiwarce przeglądałam hortki, które zamówiłam i masz wszystkie Zamówiłam: Magical flame, Vanilie Fraise i Sundae Fraise. Myślisz. że to dobry wybór?

U mnie jeddna limka ma takie gałązki co po ziemi leżą, to może je przysypać i będą sadzonki?
____________________
Natalia - Mój zakątek
bozga 21:57, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ewa777 napisał(a)
Bożenko, które hortensje bukietowe mają gładkie listki?
Na razie mogę u Ciebie podziwiać hortensje, bo moje kwitną tylko pojedyncze, reszta w pąkach.


Tym pytaniem o listki to mnie dobiłaś Jakoś specjalnie nie zwracałam na to uwagi więc poszłam po prostu macać swoje hortensje, wybierałam połowę wysokości krzewu bo młodziutkie listki zawsze są miękkie. I tu moje zdziwienie - większość bukietówek ma gładkie liście. Łatwiej wymienić te z najbardziej szorstkimi- wyraźnie Sundae i Vanille Fraise, Sweet Summer i Tardiva.

Rozpoznanie odmiany wcale nie jest takie łatwe, bo tylko kilka hortensji jest bardzo charakterystycznych. Często liczą się drobiazgi, których np na fotce w żaden sposób się nie uchwyci. Ja w każdym ogrodniczym zawsze robię zgaduj- zgadula i rozpoznaję je na żywo bezbłędnie ( ćwiczę pamięć nie tylko na hortensjach). Ja też mam kilka krzaków co do których mam wątpliwości i mimo dostępu w dzisiejszych czasach do wielu źródeł informacji właściwie z całego świata pozostaje mi jednak odwiedzić Arboretum w Wojsławicach

Tutaj wspomniana Sundae Fraise

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:58, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
natka098 napisał(a)
Ja dziś też w ogrodowiskowej wyszukiwarce przeglądałam hortki, które zamówiłam i masz wszystkie Zamówiłam: Magical flame, Vanilie Fraise i Sundae Fraise. Myślisz. że to dobry wybór?

U mnie jeddna limka ma takie gałązki co po ziemi leżą, to może je przysypać i będą sadzonki?


Skoro łazi po ziemi to sama się o to prosi
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:09, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Chyba na wszystkie pytania odpowiedziałam Serdecznie dziękuję Wszystkim za odwiedziny i sympatyczne komentarze
To dla Was te fotki

Na początek znowu przedogródek


(Bobo daje czadu )
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
agata19762 22:14, 01 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
bozga napisał(a)


Krótkie cięcie to podstawa a co kilka lat cięcie odmładzające
Efekt cięcia widoczny jak na dłoni





Cuuuuuuuuudowne !!!
Ile jeszcze czasu upłynie zanim zacznę odróżniać odmiany hortek???

Muszę się szkolić u Bożenki.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
bozga 22:16, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pinky Winky i Magical Moonlight
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Margerytka40 22:23, 01 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
bozga napisał(a)
Fotek Magical Candle nadających się do prezentacji nie posiadam ( zapewniam, iż odmiana bardzo dekoracyjna) natomiast przedstawię pełny rozwój od wiosny do jesieni Magical Moonlight

zaznaczona karteczką


pierwsza za pomarańową jeżówką


I na koniec - na tym etapie wyraźnie odcina się barwą od Vanilki, kwiaty osiągnęły już swoją docelową wielkość, niestety tu już podwiązywane bo łodygi uginały się pod ich ciężarem

A co to za klonik na drugim zdjęciu ?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
bozga 22:32, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Margerytka40 napisał(a)

A co to za klonik na drugim zdjęciu ?


Nie mam zielonego pojęcia, jeśli chodzi o klony to nie posiadam chyba żadnej wartościowej odmiany, żródłem moich były Netto lub Tesco, muszę je też mocno ciąć bo się nadmiernie rozrastają. Obie hortensje z fotki przesadzone w głąb bo biegające w czasie zabawy psy notorycznie łamały im gałązki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:37, 01 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Teraz kolej na Silver Dollar, bardzo elegancka hortensja

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies