Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 22:30, 06 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7613
do przesadzania lepsze duze wytachac za kłaki a po posadzeniu w nowe miejsce pojda na sciecie. tam gdzie teraz rosna zaslaniaja mi inne ladniejsze roslinki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasia_CS 00:03, 07 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
U mnie rozchodniki stoją sztywno nawet po deszczach. A może u Ciebie zbyt bogata gleba ? Zastanawiałam się nawet nad cięciem rozchodników w ramach eksperymentu tak jak Ty, ale jakoś nie mogłam się zebrac i zrezygnowałam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 05:54, 07 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Na razie babtysia wygląda ładnie ale dopiero teraz na oczy przejrzałam jaka ona duża




Jak tu ścinać jak uplęgły się takie nasienniki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zoja 06:43, 07 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Co do rozchodnikow to mi sie zdecydowanie bardziej podobaja te po wiosennym cieciu. Tez robilam taki eksperyment w tym roku i za rok pociacham wszystkie
No i chyba dluzej bo poxniej beda kwitly te ciete wiec bedzie wiecej kwiatow jesienia

Piekny poczatek jesieni na Twoich zdjeciach szkoda ze w nocy bylo tylko 13 stopni i chyba faktycznie sie zaczyna jesien...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zawitka 08:02, 07 sie 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
OOO temat rozchodników to i ja będę cięła swoje.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosiek33 11:07, 07 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)
U mnie rozchodniki stoją sztywno nawet po deszczach. A może u Ciebie zbyt bogata gleba ? Zastanawiałam się nawet nad cięciem rozchodników w ramach eksperymentu tak jak Ty, ale jakoś nie mogłam się zebrac i zrezygnowałam



Tu gdzie rosną te pokładajace się jest piach. Na dodatek nie nawożę ich by się nie pokładały.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:12, 07 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
zoja napisał(a)
Co do rozchodnikow to mi sie zdecydowanie bardziej podobaja te po wiosennym cieciu. Tez robilam taki eksperyment w tym roku i za rok pociacham wszystkie
No i chyba dluzej bo poxniej beda kwitly te ciete wiec bedzie wiecej kwiatow jesienia

Piekny poczatek jesieni na Twoich zdjeciach szkoda ze w nocy bylo tylko 13 stopni i chyba faktycznie sie zaczyna jesien...



Jak na razie jeden głos za cięciem jestem bardzo ciekawa jak będą wyglądały gdy rozkwitną. Etap rozwinięcia pąków u mnie identyczny u jednych i drugich
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:12, 07 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
zawitka napisał(a)
OOO temat rozchodników to i ja będę cięła swoje.



Zaczekaj trochę u Ciebie nic się nie pokłada
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anabell 12:57, 07 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gosiek33 napisał(a)
Wczoraj wieczorem, do zmroku kosiłam resztę trawnika. Trawa nie koszona od czerwca, po ostatnich deszczach porosła jak nigdy dotąd
Kosiarka ciągle się zacinała, poddałam się i cięłam bez kosza, to trochę pomogło.
Jak miałam siłę kosić to albo rosa, albo deszcz. Jak było sucho to duchota nie pozwalała mi wyjść do ogrodu.

Najważniejsze, że jakoś się uporałam








jaki ładny masz widok i układ rabat.

jak kosiłaś bez kosza to potem zgrabiałaś.

u mnie nie ma komu skosić i zaglądam ile jeszcze wytrzyma trawa, teraz ponowne upały to chce sie wstrzymać bo wysuszy trawnik po ścięciu.

Gosia a ja co mam zawsze mylę barbule czy babtisie. mam zapisane.


co do rozchodników zaglądam co dzień i jak się mają i którym dać numer jeden.

mam jeden stary niski najwcześniej kwitnacy.

u mnie w tym roku te wyższe jeszcze się nie rozłożyły, a mają ciągle mokro rosną pod hortensjami i między jeżówką Lemon Drop i żurawką one potrzebują wody a rozchodnik mało, przy podlewaniu mijam ale podsiąka i tak.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ag_zie 15:04, 08 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Gosia, Ptaszki ćwierkają, że mogłaby się z Wami zabrać w sobotę Bardzo proszę zabierz mnie
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies