Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

malkul 13:08, 10 sie 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
im mokrzej tym gorzej?
ja mam glińsko i tez ostra rdza
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
katiaxx 14:32, 10 sie 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
malkul napisał(a)
im mokrzej tym gorzej?
ja mam glińsko i tez ostra rdza


to pewnie też tylko zastanaiwam się dlaczego mam rudy kwadrat akurat na tej czesci starej rabaty, uboga gleba ? zwietrzała ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
anka_ 00:11, 13 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kurczę Kasiu, dawno u ciebie nie byłam i nie poznaję ogrodu. Coś wspaniałego tworzycie. A mur (przyszłe kino letnie) i murki dodają smaczku całości.

katiaxx napisał(a)
... jak się nie ma doświadczenia to na etapie wymyslania ogrodu nie jest się świadomym mnóstwa rzeczy....

A najgorsze, że nie wszystko da się później 'naprawić'.

katiaxx napisał(a)
...często wyglądając przez okno mówię do męża "kocham mój ogród" ,

Szczęściara. Chciałabym kiedyś tak powiedzieć o swoim.

katiaxx napisał(a)
... szczerze mowiąć boję się trochę konca robienia ogrodu i tak mi się nagle nieśpieszno zrobiło .... tak jak zawsze jestem taka niecierpliwa i napalona bo co potem, plewienie teraz jest fajnym przerywnikiem od ciężkiej harówy z taczkami, zostanie mi tylko obrabiać ogrody sąsiadów, tylko czy wpuszczą ?

Kasiu jak sąsiedzi nie wpuszczą to zapraszam do siebie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
katiaxx 20:00, 20 sie 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Kochane, pomocy, zawsze mnie poratujecie czy cos ...
robimy huśtawkę ogrodową, niestety zrobiona z DIY z netu - tradycyjna w rozkroku - jest niestabilna, po kilku dniach bardzo.

więc pomysł teraz jest taki :

http://www.houseloves.com/blog/2016/7/12/hustawka-ogrodowa-dla-dziecka

czy waszym zdaniem takie mocowanie będzie ok ? w sensie kotwy czyli ten rodzaj mocowania, macie pergole inne takie .... piszą że ok ale już ta którą zrobiliśmy też miała być ok
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Jagodaa 22:49, 21 sie 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
katiaxx napisał(a)


dzięki Jagoda - mam tyły u Ciebie ale nadrobię


U mnie nie ma co nadrabiać, bo wszystko znowu stoi w miejscu .

Paskudny ten kłopot z podjazdową kałużą , nie mam doświadczenia, bo u mnie piach wszystko w momencie pochłania.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 07:49, 22 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Kotwy muszą być ok.jeśli boisz się kup dłuższe szpile i zrób głębszy fundament
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
kasja83 08:10, 22 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Huśtawka fajna-wpisuje się w estetykę ogrodu-ale faktycznie jak pisze Asia-trzeba będzie ją dobrze i głęgoko zakotwić!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
beta 10:25, 22 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
huśtawka z bloga którego zalinkowałaś tez wpadła mi w oko wcześniej...i tez dyskutowaliśmy z eM nad jej stabilnością...i doszliśmy to takich samych wniosków jak Nawi, że długie kotwy i głębszy fundament załatwią ta kwestię

pozdr i czekam na realizację
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
katiaxx 10:03, 24 sie 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
kotwy kupione ale jak to u mnie z realizacją jak krew z nosa i duuuża szansa na rozwód huśtawka ma być dla dzieci - może ja się bujnę od czasu do czasu dla towarzystwa, mam nadzieję zakończyć do soboty. Dziękuję Wam za rady.

ja jestem odpowiedzialna za siedziska pierwsze przymiarki z łączeniem na miedzianką rurkę, tak to sobie wydumałam i nie wiem jak wyjdzie w praniu bo żeby sprawdzić musi wisieć a jak wiadomo nie ma na czym

taki mój los



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
nawigatorka 10:28, 24 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Miedziana rurka super.ja kiedyś z bawełnianej liny i rurki właśnie naszyjnik sobie zrobiłam
Gdybyś miała ochotę na bawełniana linr a nie syntetyczna to daj znać.polecę Ci producenta.
Widzę że to hustawkab
dla księżniczki?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies