Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Sklep

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój Piękny Ogród

Bogda
Dscf3700

Dodany 19:04, 14 lis 2010
Witajcie,

Jestem tutaj nowa, nie wypędzicie mnie?

mój ogród to moja nowa pasja i zaczynam go tworzyc zaraz jak ustaną śniegi(choć jeszcze nie spadły...haha...)
od ponad roku mieszkamy w wykończonej nowej chałupce więc pora sie zabrać za ogród coby byl taki cudny jak Wasze dzieła!!!narazie jest tu kilka rabat, na kt. rosna malizny szczepeczki bo przy budowie domu na roślinki grosików zabrakło.Wyrośnie mi to jak będę miała 100 lat, chyba...

Więc licze na Waszą pomoc, porady i ogólne wsparcie w pracach, na początek pielenie mnie czeka...ufff... może są ochotnicy?

a tak serio fotki będę wklejać na bieżąco bo teraz oczy mnie rozbolały od oglądania Waszych cudów ogrodniczych i muszę dać im już trochę spokoju...

do miłego...

Dodany 19:08, 14 lis 2010 , edytowany o 00:06, 06 sty 2011
zdjęcia ogrodu usunęłam, jak będę przerabiac ogród to wkleję "przed i po".Zapraszam wiosnąteraz nie ma co oglądać!

Dodany 20:09, 14 lis 2010 , edytowany o 00:06, 06 sty 2011
cdn...

Dodany 20:23, 14 lis 2010
radzę ci dobrze i pomału pooglądać Danusi stronę .jest tam tyle pięknych realizacji ze na pewno coś wymyślisz a poza tym cierpliwości ,musi to co wsadziłaś urosnąć

Dodany 21:57, 14 lis 2010
ja już przepatrzyłam wszystkie zdjęcia!ale oczy mnie rozbolały, są tak cudne i Wasze ogrody rownież!ale ja potrzebuje podpowiedzi odnosnie mojich nieszczęsnych rabatek!pomysły sobie zaznaczyłam i będę działać od wiosny, mam nadzieję,że z Waszą pomocąwidać mądre głowy można tu spotkać...dzięki z góry.

Dodany 18:02, 16 lis 2010
Bogda, analizuję Twoją działkę, muszę spokojnie żeby sensownie odpowiedzieć.
A czy możesz jeszcze zmierzyć ją i dać (nawet foto kartki) plan szer. i dług. i naniesiony dom plus z grubsza rabaty?
Będzie coś łatwiej, ale jeszcze przeanalizuję zdjęcia.
Gardenarium
_mg_8340-003

Dodany 18:05, 16 lis 2010
Już znalazłam szkic, zaraz wydrukuję.
anna_lastowska
Ja2

Dodany 18:20, 16 lis 2010
Ja też czekam Danusiu na twoje pomysły - szczególnie w odniesieniu do studzienek ))
Mam ten sam problem co Bogda - jak to, konieczne w gruncie rzeczy, ustrojstwo pomysłowo zasłonić lub zamienić w część rabaty?????
Ja mam dwie - w odległości dwóch metrów od siebie ( oczyszczalnia)...
Gardenarium
_mg_8340-003

Dodany 18:34, 16 lis 2010 , edytowany o 18:34, 16 lis 2010
Bogda, absolutnie moje rady są potrzebne, chociaż mogą okazać się bolesne, ale płyną z głębi serca i zgodnie z moją wiedzą, ale sama mnie o to prosiłaś. Chcesz mieć piękny ogród? Czeka Cię straszna praca! Bez tego nie da rady, samo się nie zrobi.

Najpierw trzeba zrobić robotę z trawnikiem. Oczywiście na wiosnę. Piękny trawnik i nawet małe, ale zadbane roślinki już będą pozytywne uczucia budziły co do ogrodu. Wyrzucić maty ze skarpy (chyba tam są?), wyrzucić rollbordery drewniane,

Wytyczyć na nowo rabaty. Powierzchnia rabat wydaje się nieuporządkowana i chaotyczna, nie ma sensownej linii trawnika.
Poza tym rabaty są nieproporcjonalne, za małe (wąskie).

Na schody najprościej dać dwie piękne donice z dużymi i okazałymi roślinami.

Powierzchnia Twojego ogrodu jest ogromna, chcąc ją obsadzić tak jak powinno się to zrobić, potrzeba co najmniej dwa tysiące, a może więcej roślin. Od razu nie mając funduszy, nie uzyskasz efektu. Wiadomo, ogrodnicy są cierpliwi, więc z planem działania kiedyś na pewno obsadzisz swój ogród. Masz męża do pomocy, jeśli zaofiarował chęć koszenia, to już dobrze, tylko musisz na nim wymóc dokaszanie tych bród. Jeśli zlikwidujesz bordery i zrobisz kant trawnika, będzie łatwiej, a tak to zostaje ręczna robota. A to jest dwie godziny za każdym koszeniem. Bez ładnych kantów ogród nigdy nie będzie dobrze wyglądał. To podstawa. Nawet sam piękny trawnik i jedno drzewo i może być pięknie.

To pierwsze moje rady, dalej będę analizować. Co do tematu trawnika mam pomoc w tych artykułach
Trzeba je poczytać i uzmysłowić sobie ogrom pracy. Trawnik wymaga wiele. Czy podołasz? Zagłodzony i rzadko koszony będzie nieciekawie wyglądał. W przyszłym roku trzeba posypać trawnik super ziemią, przegrabić, aby wyrównać gołe place. Dosiać nasion. Potem jak zacznie rosnąć 15 kilo HYDROCOMPLEX albo saletra amonowa (taniej) dać jej "kopa" żeby ruszyła i się zagęściła. Zobaczysz, od razu zrobi się ładniej.
Kosić co najmniej co tydzień, chyba była rzadziej?
Jeśli wytrzymasz, będę kontynuować. Bo nie mam Ci słodzić, ale pomóc.
Gardenarium
_mg_8340-003

Dodany 18:39, 16 lis 2010
A jak z wodą, studnia wytrzymuje? Trzeba dużo wody i czasu na podlewanie, albo system, zaoszczędzi czas.
Mam też podpowiedzi odnośnie planowania, zacznij od części drugiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies