Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 08:20, 15 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
anka_ napisał(a)
Czytam Sylwio że jesteś zachwycona Wojsławicami a na mnie niestety nie zrobiły takiego wrażenia. Napewno warte obejrzenia, zwłaszcza dla miłośników liliowców. Ale zdecydowanie Bolestraszyce to bardziej mój ķimat.
Ale hortensje nad stawami bardzo mi się podobały.

Aniu Bolestraszyce to moje marzenie....morze kiedyś. Kocham byliny więc jestem pod ogromnym wrażeniem Wojsławic, w Bolestraszycach ciut inne klimaty, ale również moje, bo ja mam dwie natury Tamte zbiorniki wodne drzewostan, dekoracje i gunnera, ech trzeba sobie przyjemności dawkować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 08:52, 15 lip 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wiesz Sylwio, pisałam już kiedyś o tym w moim wątku- w Czerwińsku nad Wisłą jest przyklasztorny ogród. ...choć chyba większość nie nazwałaby tego ogrodem . Ot, żywopłoty, trochę krzewów, przyschnięty w lato trawnik... a mogłabym tam spacerować godzinami... Ma to coś... i to coś mają dla mnie Bolestraszyce. W Wojsławicach tego mi zabrakło choć ogród sam w sobie ładny.
Ja jeszcze chciałbym bardzo zobaczyć Ryki... I twój ogród...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mirka 09:17, 15 lip 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324


Z wodą to jest jednak problem mega, liczę nadal na deszcz tylko obfitszy i
dłużej.



Sylwia u mnie cały tydzień leje. Cały tydzień miałam urlop i nic nie zrobiłam na działce bo deszcz wyganiał.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 10:38, 15 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
anka_ napisał(a)
Wiesz Sylwio, pisałam już kiedyś o tym w moim wątku- w Czerwińsku nad Wisłą jest przyklasztorny ogród. ...choć chyba większość nie nazwałaby tego ogrodem . Ot, żywopłoty, trochę krzewów, przyschnięty w lato trawnik... a mogłabym tam spacerować godzinami... Ma to coś... i to coś mają dla mnie Bolestraszyce. W Wojsławicach tego mi zabrakło choć ogród sam w sobie ładny.
Ja jeszcze chciałbym bardzo zobaczyć Ryki... I twój ogród...

Aniu wiem o co Ci chodzi, najważniejsza jest atmosfera i klimat takiego miejsca i emocje jakie budzi. Mnie nie jeden raz urzekły szczere pola i pagórki, w górach mam prawie ekstazę mimo lęku wysokości ich majestat budzi zachwyt....
Aniu do mnie wiesz, że zawsze otwarte bez względu na to czy ogród gotowy do oglądania czy nie, ja lubię ludzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:41, 15 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Mirka napisał(a)



Sylwia u mnie cały tydzień leje. Cały tydzień miałam urlop i nic nie zrobiłam na działce bo deszcz wyganiał.

Kobieto Ciesz się....ja mam mieć za tydzień gości i choć ogród niegotowy bo pogoda mieszana cały tydzień to bardzo bym tego deszczu chciała dla roślin.....jak jeszcze upały przyjdą, a deszczu nadal nie będzie, mogę stracić ogród.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 11:46, 15 lip 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bo młodym się jest tylko raz i trzeba korzystać z życia



Sylwio, popieram w całej rozciągłości.

Życie szybko upływa. Ile radości przeżyjemy tyle nasze.
Życie doświadcza. Czasami doświadczenia są tragiczne dlatego nie omijam radości i staram się dawać ją innym
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 12:06, 15 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Waclaw napisał(a)



Sylwio, popieram w całej rozciągłości.

Życie szybko upływa. Ile radości przeżyjemy tyle nasze.
Życie doświadcza. Czasami doświadczenia są tragiczne dlatego nie omijam radości i staram się dawać ją innym

I to jest świetne podejście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marba 12:29, 15 lip 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
anka_ napisał(a)
Wiesz Sylwio, pisałam już kiedyś o tym w moim wątku- w Czerwińsku nad Wisłą jest przyklasztorny ogród. ...choć chyba większość nie nazwałaby tego ogrodem . Ot, żywopłoty, trochę krzewów, przyschnięty w lato trawnik... a mogłabym tam spacerować godzinami... Ma to coś... i to coś mają dla mnie Bolestraszyce. W Wojsławicach tego mi zabrakło choć ogród sam w sobie ładny.
Ja jeszcze chciałbym bardzo zobaczyć Ryki... I twój ogród...

Bo są ogrody z duszą i bez. Ogród Sylwi niewątpliwie ma duszę.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
sylwia_slomc... 15:32, 15 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
marba napisał(a)

Bo są ogrody z duszą i bez. Ogród Sylwi niewątpliwie ma duszę.

A to ciekawy pogląd, bardzo mi miło, że w tej grupie nasz ogród kwalifikujesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolka 16:32, 15 lip 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Macham Sylwia Fotki z Wojsławic piękne.
Szkoda, że tak daleko ode mnie ...


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies