Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Gardenarium 23:34, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wcale nie są skromne zakupy, a wręcz bogate, takie ilości
Chociaż nieduże rośliny, ale efekt wspaniały. I te kwitnące kwiatki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 23:40, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Tuje będziemy sadzić prostopadle do już posadzonych, aby utworzyć kąt prosty. Nie wiem jeszcze gdzie i jak posadzić te malutkie cisy? Hmm… w jednym miejscu wszystkie razem ? czy może na brzegu przyszłego trawnika, równolegle z tujami?... Nie wiem… Po budowie będę chciała je przesadzić jako przyszły żywopłot od frontu domu, chyba że zmieni mi się koncepcja i tuje będę przesadzać ) Nie mam jeszcze spójnego pomysłu na przyszły ogródek, bo podobają mi się różne style np. ogród minimalistyczny (tak, tak Danusiu to mój niedościgniony faworyt) ale również ogród angielski )) Czy można mieć wszystko?

Mam pomysł aby pod sosnami i leszczynami zrobić nasadzenia, jakieś rabaty dookoła…np. z lawendą. Bluszcze i czerwonego Clematisa planuję puścić po siatce za tujami… Przez chwilę był pomysł aby coś się wiło po sośnie, ale ta koncepcja upadła.....

A w dniu dzisiejszym działka wyglądała następująco...

..."wspaniała" ziemia ..... będziemy grubo sypać na to torfem...


... widok na "prostokącik"





... nasz pierwszy komplet wypoczynkowy zapraszamy


....wkopane na szybko i przypadkowo roślinki od Rodziców (więcej nie udało się przywieźć, bo pogoda nas wygoniła z działki



....a toto między sosnami, ta "wspaniała" donica... to .... zabytkowe znalezisko po poprzednim właścicielu tymczasowo zaadoptowałam ją dla ziół włoskich i lawendy



...jeszcze nie mam pomysłu co zrobić pod tymi sosnami....
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 23:43, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otocz je rabatą wyspową z hostami albo innymi bylinami.
A cisy pozostaw na ekran wysłaniający jakiś placyk wyżwirowany, czy wykostkowany z ławką.
wtedy z cisów robi się szczelny ekran z tyłu ławki

Oto przykład





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 23:46, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Uffffffffffffffffff........................ na dziś skończyłam )

I co Moi Drodzy o tym wszystkim sądzicie? )


Aaaa, zapomniałabym o kwiatkach parapetowych dla tych Wszystkich, którzy dobrną do tego miejsca



Za wszystkie cenne uwagi z góry dziękuję i ciepło pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:48, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
ooooo jejku! ja tu sobie pisałam i pisałam w przypływie natchnienia ... a tu tyle miłych Gości

Witajcie

już czytam wszystko od początku i postaram się odpowiadać po kolei
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
an_tre 23:48, 13 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Piękna kompozycja dziękuję a teraz dziewczyno idź odpocznij, bo spać i tak nie będziesz mogła ...będziesz marzyć i planować ... jakie to piękne Powodzenia w realizacji marzeń
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 23:49, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaWB napisał(a)






....a toto między sosnami, ta "wspaniała" donica... to .... zabytkowe znalezisko po poprzednim właścicielu tymczasowo zaadoptowałam ją dla ziół włoskich i lawendy



...jeszcze nie mam pomysłu co zrobić pod tymi sosnami....


Super donica, wspaniała, a pod sosnami takie cosik:



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 00:01, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
gardenarium napisał(a)
Ten budyneczek już był? Fajny zaczątek budowli na działce. Mam sentyment do czerwonej cegły.
Ciekawe ile m 2 ma działka?

Można dla córeczki gdzieś w zacisznym miejscu stworzyć "zakątek". Doradzimy, jak nieco lepiej poznamy warunki na działce z Twoich dalszych opowieści.



Danusiu,
dziękuję za tak szybki odzew, jesteś pierwsza

Odpowiadając na Twoje pytania:
1) tak, ten budyneczek (raczej komórka) już był, kupiliśmy go razem z działką, ale to żadna rewelacja :/ i idzie do rozbiórki. Cegła kiepska, choć tymczasowo będzie nam służyć jako border do robat lub ścieżki Poza tym, w tym miejscu będzie garaż i bryła domu wchodzi na 0,5 m w ten obiekt.
Korzystamy z tegoż rarytasu - trzymamy narzędzia, ale okrrrrropna tam wilgoć brrrr.... więc ubrań roboczych staramy się tam nie przechowywać. Jest taki pomysł na przyszłość aby zostawić jego tylną ścianę do wysokości ogrodzenia, która jest w granicy działki i wykorzystać istniejący komin i dobudować wędzarnię, a po ścianie puścić jakieś atrakcyjne pnącza jak przy rozbiórce nie runie, to pewnie tak będzie

2) działka nie jest wielka, raczej mała, ma 30,5 x 28 m
3) właśnie o tym "zakątku" jest dzisiejszy elaborat )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 00:06, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
gardenarium napisał(a)




Czy tam w oddali widać jakby było jeziorko? Roślinność jakaś wygląda wodna? Szuwary jakieś?



Niestety nie ma tam jeziorka, to zapuszczona kolejna działka ) prawda, że wygląda z daleka malowniczo? jeśli właściciel się za to nie weźmie, to martwię się, że te chwasty będą się u nas rozprzestrzeniać

Może dodam ciekawostkę.....za tymi szuwarami i krzakami po prawej stronie jest............ ogród botaniczny
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 00:09, 14 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale sąsiedztwo, a w jakim mieście? W razie co na PW. Jakbym była, zajrzę z drugiej strony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies