Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

abiko 15:08, 25 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
ależ piękne róże, w tle z ławką.. nie mogę się napatrzeć
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
bozenanita 23:46, 25 cze 2012

Dołączył: 26 lip 2011
Posty: 17
Zawsze z zachwytem oglądam Twoje zdjęcia bo są zdecydowanie najlepsze.Dzisiaj już także kilka razy obejrzałam nowe zdjęcia i ciagle chce mi się na nie patrzeć, są cudne po prostu, niesamowity klimat i ta ławeczka, obiekt moich westchnień... a róże są boskie i lawendy i szałwie...Chciałabym tam móć posiedzieć choć chwilkę.
____________________
Bożena
monteverde 23:57, 25 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Safoya napisał(a)
A teraz mam ogromną prośbę. To aktualne zdjecia - roślina właśnie budzi się do życia.
Proszę o pomoc w identyfikacji tej rośliny.
Wygląda jak niska krzewinka, trochę podobna do lawendy, kwitnie latem na niebiesko. Jest częściowo zimozielona i troszkę umarzła. Bardzo łatwo się ukorzenia. Kwiaty miały piękny zapach. Co to jest?



To jest cebulica http://kwiatycebulkowe.pl/cebulica-cebulice.html róże przepięknie się rozrosły i lawenda, a ja właśnie widziałam zdjęcie z tablica na sprzedaż i stąd wypłynęło moje pytanie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lena 07:33, 26 cze 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Mistrzostwo!!!!
Warto było czekać
Każde zdjęcie wyjątkowe,każde miejsce w twym ogrodzie zachwycające , każda róża w oczy kole - nazbyt piękne to okazy!!!
Urzekły mnie bukszpany na" tojeściowym "dywanie..
Patrząc na miejsce z ławeczką i różami ,mam na nie ochotę -ale miejsca równie pięknego jak Twoje nie znajdę.
Mogłabym spędzić tam cały dzień , wpatrując się w otaczający krajobraz ...

Ażesz Ty zdolniacha jesteś
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
KasiaWB 07:43, 26 cze 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Pięknie co tu dużo gadać
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Safoya 13:14, 26 cze 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Bardzo wam dziekuję Cieszę się, że wam się podoba.

Monteverde ja pytałam nie o ceblunicę a o ten badylatsty hyzop obok ale dziękuję. Teraz jest już ogromny i zaraz zakwitnie.

Bozena ależ mi miło, naprawdę. Dziękuję Ci bardzo.

Lena Ha! Bukszany z tojeściowym dywanem jak na 100% wiesz to ogrodowiskowy wypływ Róże obok ławeczki polecam. Zapachy są bezcenne!
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
popcorn 13:21, 26 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kurcze jak pieknie!!! Co to za roze - chyba same angielskie? Obledne!! Zdradzisz zrodlo - gdzies lokalnie, czy moze wysylkowo kupowane? Niesamowite jak w 1 sezon stworzyly cudny zakatek!!
Szukalam wiosna takiej laweczki, zlalazlam na alle za 2000 zl (z trasnportem, 180 cm szerokosci). Mozesz zdradzic koszt i zrodlo Twojej (moze byc na priv) bede wdzieczna.
Dziekuje i wracam podziwiac roze!! Prawie zapach czuje Super!! I zdjecia tez - mistrzowskie
pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Safoya 14:57, 26 cze 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Karolina ja nawet tej ławeczki nie szukałam. Chciałam po prostu jakąs tanią, bo aktualnie inwestujemy w inne rzeczy i wyszukało mi na allegro tę za 180 zł. Jest używana i trzeba ją wzmocnić. Nie mam pojęcia skąd pierwsi właściciele ją kupili.
Co do róż. Źródła mam przeróżne. Sporo róż kupiłam w Rosarium, ale mam też róże kupowane za granicą przez internet.
Polecam też szkółkę Agel Rosen (wygoogluj ). ale najlepiej zaglądać tam na jesień lub wiosną, czyli wtedy kiedy w sprzedaży będą gołe korzenie.
W ogrodzie mam sporo odmian róż angielskich, kilka historycznych, ale mam też dużo róż nowoczesnych z niemieckich i francuskich hodowli. Z większosci jestem bardzo zadowolona, ale przyznam, że sporo czytałam o odmianach zanim konkretne zamówiłam.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
popcorn 15:45, 26 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
O rany! Ale Ci zazdroszcze! Taka cena - jak za darmo!! Cudo!! Szukam takiej jakis czas i ceny mnie powalaja... musze w takim razie alle przegladac... no prosze...
Rosarium nawet dzisiaj ogladalam, ale cen tam nie maja i nie wiem jakiego rzedu to sa kwoty? Dzieki za info, wielka jestes! pozdrawiam i wracam podziwiac
____________________
Mój nowy ogródek
anna_studio 22:26, 26 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Piękne miejsca....piękny klimat....piękne zdjęcia !!!
...ale miałam stresa oglądając zdjęcia....bałam się, że nie zdążę i..............znikną
Udało się.....
Pozdrawiam
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies