Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Wendy79 14:09, 20 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Moja Czarna Piękność w ciągu sezonu urosła na potwora i faktycznie ma tendencję do pokładania się na szerokość (całkiem inny pokrój od tego bezodmianowego). Przycięłam jej te gałęzie, które leżały na ziemi, ale pomyślę czy by jeszcze coś nie ciachnąć. Na kwiatach aż tak bardzo mi nie zależy, bardziej na plamie koloru i miejscu dla bylin.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 14:27, 20 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
mirkaka napisał(a)
Bardzo szkoda ciemierników, szok że myszy to jedzą, może na zimę warto wysypywać truciznę dla nich.
Ja też już hortensje przycięłam, to u Hortensjady na wątku było że się je tnie jak krokusy zakwitają. Myślę że nic im nie będzie. Gorzej jak ogrodówki ruszą a potem przyjdzie mróz.
Ewo jakie nasionka już wysiałaś do tej szklarenki?
Ja mam w zamrażalniku nasionka jeżówek, rudbekii, i myślę kiedy wysiewać?


Trucizny nie moge wysypac. Juz w lapke zlapala mi sie jedna ryjowka. Nie chce zabijac pozytecznych zwierzatek.

Ogrodowek nie mam, cale szczescie. Mialam tylko jedna Endless Sommer, ale ona nie byla zagrozona mrozami

Wysiałam Monardę citriodora oraz Linarię purpurea 'Canon J. Went'. Stoją jeszcze na dworze, żeby się przechłodziły. Za dwa tygodnie zabiorę je do domu i mam nadzieję, że wzejdą. Oby

Jezowki mozesz wysiac kiedy chcesz, bo one i tak w tym roku jeszcze nie zakwitna, dopiero w przyszlym. Rudbekie od marca mozesz wysiewac w domu, a od polowy kwietnia bodajze prosto do gruntu

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:32, 20 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
mikina34 napisał(a)
Ewo, pisałaś kiedyś o świdośliwie, dobrze myślę? Gdybyś była tak miła i w wolnej chwili napisała u mnie w swoje o niej spostrzeżenia doczytałam w wątku na O, że polecasz olcholistną Smoky


Polecam olcholistna Obelisk Wlasciwie to polecam wszystkie, ale Obelisk mam w ogrodzie. Jest zupelnie nieklopotliwa. Nie rosnie za duza, jest waska. Idealna do malych ogrodkow. Ma smaczne owoce Pieknie kwitnie.

Swidosliwe lamarcka ma Nawigatorka i jeszcze pare innych osob, ale juz nie pamietam kto. Lamarcka najpiekniej sie przebarwia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:34, 20 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Wendy79 napisał(a)
Moja Czarna Piękność w ciągu sezonu urosła na potwora i faktycznie ma tendencję do pokładania się na szerokość (całkiem inny pokrój od tego bezodmianowego). Przycięłam jej te gałęzie, które leżały na ziemi, ale pomyślę czy by jeszcze coś nie ciachnąć. Na kwiatach aż tak bardzo mi nie zależy, bardziej na plamie koloru i miejscu dla bylin.


W zeszlym roku podwiazalam jej czesc galazek do palikow, zeby drewnialy w pionie. Mialam las palikow
Dla mnie tez wazne jest miejsce dla bylin. Zobacze, jak urosnie w tym sezonie i czy znow bede musiala podwiazywac ja do palikow, a w przyszlym ewentualnie znow cos ciachne

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mikina34 15:21, 20 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Anda napisał(a)


Polecam olcholistna Obelisk Wlasciwie to polecam wszystkie, ale Obelisk mam w ogrodzie. Jest zupelnie nieklopotliwa. Nie rosnie za duza, jest waska. Idealna do malych ogrodkow. Ma smaczne owoce Pieknie kwitnie.

Swidosliwe lamarcka ma Nawigatorka i jeszcze pare innych osob, ale juz nie pamietam kto. Lamarcka najpiekniej sie przebarwia.


Dziękuję to chyba padnie na Obelisk, ale zajrzę jeszcze do Navigatorki z ciekawości
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Waclaw 18:26, 20 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Mnie w formowaniu chodzi najbardziej o gołe pnie od dołu, żeby było miejsce na byliny
Twój bez jak najbardziej możesz ogołocić od dołu. Będzie się pięknie przewieszał górą


W niedzielę pojadę z sekatorem. Też, podobnie jak Wy chcę powiedzieć: sekator to mój przyjaciel. Spróbuję i góry pościnać. A gdy gałęzie się krzyżują to chyba też?
W ostatnią niedzielę radykalnie ścinałem bzy. Niektóre gałęzie pokladały się na ziemi a duuuże były. Ciach, ciach piłą i leżą.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
inka74 19:48, 20 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zrobiłam dziś w pracy 3 koła z kartonu 80, 60 i 40 cm i latałam po ciemku po rabatach przymierzając. Dobrze że sprawdziłam bo na papierze fajnie 60 cm wyglądała a w realu okazała się za mała w skali całej rabaty. Szok normalnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
laurowisnia 08:36, 21 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Szkoda ciemierników, jak napisałaś poleciałam sprawdzić swoje, są i nawet zakwitną moje pierwsze siewki. Teraz się obawiam co będzie jak zacznę sprzątać na rabacie bylinowej.
Linaria powinna wzejść bez problemu, a jak nie to daj znać.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Anda 11:40, 21 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
mikina34 napisał(a)


Dziękuję to chyba padnie na Obelisk, ale zajrzę jeszcze do Navigatorki z ciekawości


I co? Byłaś?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:41, 21 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Waclaw napisał(a)


W niedzielę pojadę z sekatorem. Też, podobnie jak Wy chcę powiedzieć: sekator to mój przyjaciel. Spróbuję i góry pościnać. A gdy gałęzie się krzyżują to chyba też?
W ostatnią niedzielę radykalnie ścinałem bzy. Niektóre gałęzie pokladały się na ziemi a duuuże były. Ciach, ciach piłą i leżą.


Krzyżujące się też, koniecznie, bo inaczej będą się nawzajem uszkadzać przy dużych wiatrach. Każde uszkodzenie to otwarta furtka dla zarodników grzybów i bakterii.

Brawo za odwagę przy cięciu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies