Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

tulucy 23:41, 18 lut 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
W Rosaplant kilka razy zamawiałam, zawsze ładne sadzonki dostałam, miałam 2 pomyłki - zareklamowane obie uznane i dosłane właściwe róże, z tym, że te pomyłki to były róże z innymi nazwami, od razu wiedziałam, że takich nie zamawiałam. Pewnie doniczki stały obok siebie ...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:44, 18 lut 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Miedzian mnie korcił, coby oprysk zrobić i głowiłam się, kiedy - przestałam się właśnie głowić
Mnie też się tak wydaje, że im bardziej się chucha i dmucha, tym słabsze robią się roślinki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rench 00:02, 19 lut 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz o doniczkowych różach Skopiowałam sobie żeby nie zginęło.
Dotychczas nie miedzianowałam,ale się przymierzałam w tym sezonie. Pewno pozostanę przy dotychczasowych praktykach

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
asiak 11:59, 19 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewa, chyba ( )chciałabym zakupić do doniczki Burgundy Ice i zestawić ją z jakąś jaśniutką różową. Co by do niej pasowało?

Czy Burgundy Ice warta grzechu?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 12:31, 19 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
Anna_t, Aniu, ja ogólnie uważam, że chemia czasami jak antybiotyk osłabia zamiast wzmacniać. Również stosuję gnojówki na opryski. Cieszę się, że róże przezimowały. Dobrze, że śnieg je przykrył

Inka, Iwona, to żyć nie umierać z takim składem ziemi blisko domu

Wendy, Aga, moje Souvenir to świeżynka, ale bardzo mi się podoba Jak Ci się podoba patronka St. Cecilia? U nas rośnie nawet w mieście na takim skwerku i sobie bardzo dobrze radzi.

Miro, nic nie namieszalaś Za to ja Ci namieszałam No widzisz, ja taka już jestem, że czasem drążę i szukam dziury w całym U mnie choroby grzybowe są i będą i nie sądzę, żeby Miedzian był lekarstwem na nie. W tej książce o której Ci pisałam właściciele ogrodu stwierdzili, że pod wpływem zmian klimatycznych i globalizacji chorób grzybowych i szkodników, w ich ogrodzie w porównaniu z poprzednimi latami, zachodzą negatywne zmiany, na które nie ma lekarstwa. Czasem rośliny radzą sobie same, a czasem trzeba je wymienić na inne.

Janko, no właśnie, poprzedni sezon był jakiś grzyboprzyjazny Scepter jest u mnie na liście, ale czy i kiedy u mnie zawita to jeszcze nie wiem.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:39, 19 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
Miro, w tym klubie było ostatnio spotkanie na temat bylin i nie mogłam pojechać Podobno było super, był świetny referent, którego kolumnę czytam co miesiąc w jednym czasopiśmie ogrodniczym.

Efffa, Ewelino, pokazywałam raz czy dwa co prawda przedogrodek, ale już nie pamietam gdzie. Mało mam tam posadzone, bo jest tam miejsce postojowe. Jak będę w przy kompie to wstawię fotki i dam Ci znać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:44, 19 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
Tulucy, Łucjo, ja dla siebie zdecydowałam, że nie będę robiła chemicznych oprysków profilaktycznych, ale to każdy sam musi wiedzieć Ale i tak się cieszę, że też się tak zdecydowałaś

Reniu Rench, proszę bardzo

AsiaK, Asiu, nie mam Burgundy Ice i nie widziałam jej na żywo. Justyna eee_tam ją ma prawie na pewno. Ale będziesz te róże sadzić do jednej donicy? Czy do dwóch osobnych?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_t 12:49, 19 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Anda napisał(a)
Anna_t, Aniu, ja ogólnie uważam, że chemia czasami jak antybiotyk osłabia zamiast wzmacniać. Również stosuję gnojówki na opryski. Cieszę się, że róże przezimowały. Dobrze, że śnieg je przykrył



śnieg zrobił za mnie robotę, ale strachu sie najadlam przez zimę tyle ze juz nigdy nie zapomnę kopców zrobić

ja w tym roku sprobuję też mydła czosnkowego do oprysku róż, podobno tez skuteczne
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 12:53, 19 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
anna_t napisał(a)

śnieg zrobił za mnie robotę, ale strachu sie najadlam przez zimę tyle ze juz nigdy nie zapomnę kopców zrobić

ja w tym roku sprobuję też mydła czosnkowego do oprysku róż, podobno tez skuteczne


Czosnek i cebula działają przeciwbakteryjnie, więc może to być skuteczne. Ostatnio przeczytałam, że bardzo skuteczne na grzyba jest to, co jest w zsiadłym mleku, to przejrzyste. Kurczę, nie wiem, jak to się nazywa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 13:14, 19 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Chciałam je oddzielnie wsadzić... dopytam u Justynki
Ewa, a powiedz mi proszę z jaką różą mogę połączyć Louise Odier? Myślałam o La belle Sultane, tylko nie wiem czy LO nie jest do niej za ciemna?
Chyba, że zaproponujesz inne zestawienie, wcale się nie upieram
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies