Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

Makusia 14:30, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
asiak napisał(a)
Stwierdzam, że ja to jednak nie mam wyobraźni


Asiu ja do takiego przekonania doszłam na samym początku ogrodowiskowej przygody
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Rojodziejowa 19:44, 26 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8449
makadamia napisał(a)


No to reset. Jakie ja widziałam nowoczesne rabaty? Wąskie linie nasadzeń pomiędzy betonowymi płytami. A Ania planowała szachownicę na froncie....
No to może tak:
zrobić dwa grube pasy zimozielone, strzyżone poziomo, a nie zgodnie ze spadkiem skarpy (czyli bloki miałyby nierówną wysokość: najwyższe byłyby w najniższym miejscu skarpy) a pomiędzy nimi, na zasadzie kontrastu byłby busz różano-bylinowy. Styknęłoby?



O maj gad!! Za.ebiście! Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem! Makadamia szacun!! Chylę czoła, a czoło mam nie małe
Normalnie chętnie bym zwinęła pomysł!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Filemon24 20:05, 26 wrz 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
z ta ścieżką sie zastanów bo jak zrobisz i wyjdzie nie tak jak sobie to wymyśliłaś to się mega wkurzysz a nie lepiej wykasować kocimiętkę i w jej miejsce zrobić obwódki bukszpanowe i będzie tak samo po każdej stronie skarpy i tam gdzie masz obeliski przy oknach dać stożki bukszpanowe
moim zdaniem tutaj nie trzeba jakiś ogromnych rewolucji i dużych kosztów
____________________
anna_t 20:06, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)
Aniu, pytaj do woli.

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Z moją wersją ścieżki jest huk roboty i koszty.
Z kolei te luźno ułożone płyty... Normalnie bardzo lubię to rozwiązanie i często polecam ale w tym miejscu mi się nie widzi. Może za bardzo przywiązana jestem do swojej wersji... Dlatego wrzucam te swoje rozmyślania, bo może ktoś coś podpowie i uda się ten pomysł uratować.

Z kolei ostatni pomysł jest chyba najlepiej stylistycznie dopasowany do Twojego ogrodu, ale czy będzie praktyczny? Te bloki musiałyby być szerokie, tak co najmniej 70 cm. Jak to utrzymać, przyciąć? Co z zalegającym śniegiem?
Tego nie wiem. Ale miałabyś zdecydowanie WOW factor

wiem wypas konkretny tylko czy ja dam rade?właśnie dbać o to...cięcie, grzyby..
ile tego bukszpanu mialabym kupić? 70cm szer to sadząc co 15cm...6szt a na długość?

z 3m trzeba by bylo zrobić czyli 20 sadzonek. dobrze liczę? 240 bukszpanów
boję się cholera...
piszesz że płyty niewiadomo w czym miałyby byc, a jakby je tojeść obrosła?wioska?
a co sądzisz o kostkach z cisa jak u Madżen
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3507-madzenie-ogrodnika-kiedys-tu?page=1777

2 kostki na 6 róż i pomiędzy powtykana stipa?? znowu wioska?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:08, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pszczelarnia napisał(a)
Wyobraź sobie trzcinę z różami przy tarasie. Stepowe i suche daje odczucie. A taras i mur domu potrzebuje mieć zielonej oazy. A co z tego, ze ona (trzcinnik) szybko ruszy wiosną jak róże będą startować w swoim czasie?

Aniu, to moje odczucia tylko. Widziałam trzcinniki posadzone masami i pasami z The Fairy i lawendą w mieście. Fajnie to wygląda na takie miejsce w mieście między ulicą a monumentalnym pomnikiem i kamienicami, coś innego. Sprawdza się pod względem pielęgnacji ale daje wrażenie stepu i upalnego lata.

"nie ogigowatą" - ?

Anda ostatnio u siebie takiego słowa używała opisując róże

pomyślałam ze zanim ruszą róże to juz coś tam zielonego będzie widać
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:10, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
asiak napisał(a)
Stwierdzam, że ja to jednak nie mam wyobraźni

a ja jesli mam to wsiurową.............powinnam zakładać rabaty na odpustach w psimiu dolnym
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:12, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kamila66 napisał(a)
Aniu wiem, że pisałam o krawężnikach dla mnie to jest to samo co palisada, jedno i drugie nie moja bajka i tak pewnie przysłoniłabym żywopłotem z buksów, lubię grube murki.
Rabatę można podzielić tylko żywopłotem bez użycia materiałów budowlanych, to także stworzy wrażenie podziału

czyli tak jak w pomyśle Asi?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:15, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)


Asiu ja do takiego przekonania doszłam na samym początku ogrodowiskowej przygody

masakra jakaś...a najgorsze ze na każde moje potkniecie tylko czeka teść, non stop kręcący głowa na moje pomysły :/ dołuje mnie i wkur...

glediczje posadziłam jeszcze nie widział, zaraz będzie po co ci to?kolejne drzewo? dużo lisci będzie miało?
nie k.... mało! tylko połowe!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:17, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jasna doopa im dłużej na to patrzę..................

no dobra a co z tą kocimiętką i lawendą na obwódkach? do wywalenia?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:21, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Filemon24 napisał(a)
z ta ścieżką sie zastanów bo jak zrobisz i wyjdzie nie tak jak sobie to wymyśliłaś to się mega wkurzysz a nie lepiej wykasować kocimiętkę i w jej miejsce zrobić obwódki bukszpanowe i będzie tak samo po każdej stronie skarpy i tam gdzie masz obeliski przy oknach dać stożki bukszpanowe
moim zdaniem tutaj nie trzeba jakiś ogromnych rewolucji i dużych kosztów

wiesz obwódka bukszpanowa i stożki raczej do tanich nie należą
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies