Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

Bogdzia 21:36, 26 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)
super. oby się przyjęły i przezimowały..


Podlewaj to się ukorzenia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
kamila66 22:31, 26 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
anna_t napisał(a)

czyli tak jak w pomyśle Asi?

Aniu wcześniej nie czytałam i nie oglądałam projektu.
Takie obwódki oglądam u Małej Mi mimo, że są na poziomie trawnika cały czas mam wrażenie, że rabaty są podniesione.
Foto z tarasu 3 na stronie http://www.ogrodowisko.pl/watek/6492-ogrod-malej-mi-sezon-2016?page=451
Projekt Asi jest bardzo dobry ja pewnie zrobiłabym dwie linie tak jak narysowałam krawężnik Podoba mi się, także taki układ jak ma Nawigatorka.
Zrobisz jak Ci serce podpowie
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
AnnaCh 22:38, 26 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pcim istnieje Po drodze do Zakopanego jest
Anka, wyluzuj, mi się ze ścieżką podoba
Czytam, że transfer glediczji od Makusi się powiódł Super
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Filemon24 07:51, 27 wrz 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
anna_t napisał(a)

no ale to chyba nie chodzi o to żebym 7 lat na efekt czekała?


jakie 7 lat hehe wiesz jak bukszpan szybo rośnie jak się go tnie
____________________
makadamia 08:45, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)

wiem wypas konkretny tylko czy ja dam rade?właśnie dbać o to...cięcie, grzyby..


Cis wydaje mi się bezpieczniejszy pod tym względem ale wiadomo


anna_t napisał(a)
ile tego bukszpanu mialabym kupić? 70cm szer to sadząc co 15cm...6szt a na długość?
z 3m trzeba by bylo zrobić czyli 20 sadzonek. dobrze liczę? 240 bukszpanów
boję się cholera...


Oba bloki powinny zachodzić na ten pasek pomiędzy oknami. Jeżeli kratka jest zrobiona co 1 metr, to wychodzi mi jeden blok trochę ponad 5 metrów, a drugi trochę poniżej 5 metrów.
Ja bym posadziła co 20 cm (trochę dłużej trzeba by czekać na efekt), to by dało 3 rzędy po c.a. 25 sztuk = 75 szt na jeden blok.

Od kiedy przeczytałam wątek Butterfly, która trawy i żurawki kupowała w setkach, to mnie nic nie wystraszy

Natomiast zaczęłam zastanawiać się nad wysokością tych bloków. Patrząc od strony trawnika pasowałoby, żeby ten z tyłu był trochę wyższy niż ten z przodu. I żeby oba były ciut wyżej niż róże. Tylko czy ta zróżnicowana wysokość dobrze będzie wyglądała od strony tarasu?

Dziewczyny! Pomogłybyście trochę zamiast ochać i achać Pomysły są, tylko potrzebny ktoś, kto powie, to się nie sprawdzi, a to trzeba zrobić tak i tak, żeby się sprawdziło.

anna_t napisał(a)
piszesz że płyty niewiadomo w czym miałyby byc, a jakby je tojeść obrosła?wioska?
a co sądzisz o kostkach z cisa jak u Madżen
2 kostki na 6 róż i pomiędzy powtykana stipa?? znowu wioska?

Tojeść rozesłana? A ona nie potrzebuje cienia i wilgotnego stanowiska?
Ja właśnie testuję macierzankę jako zadarniacz na ścieżkę - na razie zapowiada się dobrze ale lepiej będę się mogła wypowiedzieć po zimie. I warunki na pewno będą jej u Ciebie odpowiadały. Tylko czy ona jest wystarczająco elegancka na tak eksponowane miejsce?

Kostki z cisa bardzo fajne. Tylko dobrze by było, żeby się po cztery zmieściły - odstępy powinny być na tyle duże, żeby się pomiędzy nimi jeszcze róże/byliny zmieściły.


Ciągle się tylko boję, że to ma być skarpa i te kostki będą rosły na różnych wysokościach. Czy to będzie dobrze wyglądało?

Helpunku!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 08:49, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
anna_t napisał(a)

masakra jakaś...a najgorsze ze na każde moje potkniecie tylko czeka teść, non stop kręcący głowa na moje pomysły :/ dołuje mnie i wkur...

glediczje posadziłam jeszcze nie widział, zaraz będzie po co ci to?kolejne drzewo? dużo lisci będzie miało?
nie k.... mało! tylko połowe!


Spokojnie możesz mu oświadczyć, że w tym roku tylko połowa liści, wszak transfer spowodował podobno, że połowa zostało w środku lokomocji
Powinnyśmy poznać Twojego teścia z moją teściową- jak w korcu maku
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AgataP 09:03, 27 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
No i znowu burza mózgów, ale dobrze z ogrodu musisz być zadowolona by patrzeć na niego z przyjemnością.... opiniami zewnętrznymi się nie przejmuj, to TWÓJ dom i TWÓJ ogród... u siebie teść może mieć co zechce... ale wypowiedź mnie rozwaliła tak jak Jankosię

Teraz moja opinia - ścieżka interesująca, ale do czego będzie ona prowadzić? znikać na końcu rabaty różanej? jakoś tego nie widzę.

Natomiast prostopadłościany bardziej trafiły do mnie. Wcale nie musisz czekać multum lat by bukszpan urósł. W łódzkim jest hodowca z fajnymi sadzonkami jednego i drugiego w razie co ( mowa o bukszpanie i cisach)
Za kostką możesz mieć też cieniutką ścieżkę by podejść do róż, zamaskujesz ją tak że z tarasu nie będzie widoczna. Kocimiętka za swobodna tylko szałwia Deep Blue i może Marcus. Trawy do róż, stipa świetnie maskuje nóżki różom
Jak mi coś wpadnie na Pine to podrzucę.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:10, 27 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wyobraź sobie że to na zdjęciu jest kostka bukszpanowa, nawet kolorowe róże w tym przypadku nie rażą, bo są podporządkowane temu elementowi.

http://www.houzz.com/photos/1745716/Holladay-mediterranean-patio-los-angeles
____________________
Z Pszenicznej...
kamila66 09:16, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
makadamia napisał(a)




Natomiast zaczęłam zastanawiać się nad wysokością tych bloków. Patrząc od strony trawnika pasowałoby, żeby ten z tyłu był trochę wyższy niż ten z przodu. I żeby oba były ciut wyżej niż róże. Tylko czy ta zróżnicowana wysokość dobrze będzie wyglądała od strony tarasu?

Dziewczyny! Pomogłybyście trochę zamiast ochać i achać Pomysły są, tylko potrzebny ktoś, kto powie, to się nie sprawdzi, a to trzeba zrobić tak i tak, żeby się sprawdziło.


Helpunku!

Moim zdaniem nie powinnaś się tym teraz przejmować, wysokość boków można cały czas korygować w końcu to roślina jest można przyciąć mniej lub bardziej, jak rośliny wewnątrz będą małe będzie niższy, jak będą duże może być wyższy... Utrzymanie go w pierwszym roku nisko dobrze wpłynie na zagęszczenie sadzonek.
Dosłownie przed chwilą oglądałam ogród Nawigatorki, na jednym ze zdjęć jest, żywopłocik z buksów w perspektywie z tarasu, przed nim irga major http://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=1789
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 09:22, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
AgataP napisał(a)
Wyobraź sobie że to na zdjęciu jest kostka bukszpanowa, nawet kolorowe róże w tym przypadku nie rażą, bo są podporządkowane temu elementowi.

http://www.houzz.com/photos/1745716/Holladay-mediterranean-patio-los-angeles

Agata efekt tej rabaty jest podobny do środkowej rabaty Małej Mi linkowałam wcześniej. W tej chwili są na niej białe kwiaty, na lewo od katalpy
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies