Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

AgataP 11:14, 27 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
kamila66 napisał(a)

Agata efekt tej rabaty jest podobny do środkowej rabaty Małej Mi linkowałam wcześniej. W tej chwili są na niej białe kwiaty, na lewo od katalpy

Widzialam, a ja wstawilam cos innego. Dla mnie to bardziej obrazuje omawiana kwestie. Anna zobaczy sobie obe.
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 12:19, 27 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anna_t napisał(a)

Ewa tak mniej więcej jest tak

ale błagam..skarpy tez powinnam zmienić..?
mam seslerię heufi coś tam i rozplenice red head.a i gracka. to ewentualnie na to moge wymienic.
a nie pamietasz nazwy tego wątku?






Właścicielka wątku to Ensata.

Ale ponieważ u Ciebie jest jakieś nachylenie, więc te ew. ścieżki z płyt tylko zamącą obraz. Najważniejsze to umieścić zimozielone - strukturę tutaj. Rośliny jakie masz, róże, kocimiętki i miskanty moga zostać. Aniu, zauważ, że masz róże 'Louis Odier' (jeśli dobrze rozszyfrowałam) - to są duże róże parkowe i one potrzebują mocnego towarzystwa.

To zielone, to kostki z cisów. Nie dawałabym jednak niczego co jakoś zbyt mocno tnie, przecina skarpę. Nie wiem też czy te kostki pod oknem się wpasują ale od ich rozmieszczenia trzeba zacząć.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 12:26, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewo, rozumiem że albo tak albo tak?
A co z obeliskami, które Ania już ma? Zlikwidować? (tego już nie śmiałam zaproponować, chociaż strasznie mi się kłóciły z zimozielonymi i nie dawałam rady ich połączyć)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kamila66 12:32, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Nie zazdroszczę dylematów. Trzeba jeszcze wybrać tak aby zachować styl nowoczesny, który bardzo kojarzy mi się z przestrzennością oraz grupowaniem roślin na rabatach.
Znalazłam takie zdjęcia wstawione przez Danusię z obwódką bukszpanową
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2763-rozanka-ratowac-czy-likwidowac
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Pszczelarnia 12:34, 27 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Ewo, rozumiem że albo tak albo tak?
A co z obeliskami, które Ania już ma? Zlikwidować? (tego już nie śmiałam zaproponować, chociaż strasznie mi się kłóciły z zimozielonymi i nie dawałam rady ich połączyć)


Makadamiu, co Ania ma na tych obeliskach? One są ładne ale to już za dużo przy zimozielonej strukturze. Bo taki obelisk też jest strukturą. Może być jeden najwyżej dla powojnika.

Ja tylko tak myślę, żeby nie tworzyć żadnych pasów i przegród w poprzek.
Przy posadzonych cisach lub innych (bukszpanach) dojdzie Ania wszędzie na rabacie), stanie stopą pod krzewem. I wtedy można wysokościa cięcia kostek zminimalizować nachylenie rabaty (ile tam jest różnicy poziomów?)


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:43, 27 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 12:54, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Makadamiu, co Ania ma na tych obeliskach? One są ładne ale to już za dużo przy zimozielonej strukturze. Bo taki obelisk też jest strukturą. Może być jeden najwyżej dla powojnika.


Nie mam pojęcia Ale z pozostałymi uwagami (w tym o powojnikach) zgadzam się w 100%

Pszczelarnia napisał(a)
Ja tylko tak myślę, żeby nie tworzyć żadnych pasów i przegród w poprzek.
Przy posadzonych cisach lub innych (bukszpanach) dojdzie Ania wszędzie na rabacie), stanie stopą pod krzewem. I wtedy można wysokościa cięcia kostek zminimalizować nachylenie rabaty (ile tam jest różnicy poziomów?)


Nie wiem, ale sądząc po zdjęciu tych schodków z przodu tarasu - nie więcej niż 50 cm. Niby nie dużo ale mimo wszystko obawiam się, że ten spadek zepsuje ostateczny efekt. Zrobiłabym tarasy (chociażby po tej linii, którą proponowała Kamila) ale widzę że Ania coś się wzbrania

Mnie te duże, zimozielone bloki pasują do kostek, które Ania planuje po bokach (skarpetki dla drzewek) i do tych donic, które mają iść na środek trawnika.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kamila66 13:04, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
To realizacja Danusi "Nowoczesny ogród geometryczny"
Zrobiła obwódki nie zamknięte eleczki, propozycja na mniejsze zużycie bukszpanów, gdybyś jeszcze to brała pod uwagę
http://www.gardenarium.pl/realizacje/nowoczesny-ogrod-gometryczny
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 13:06, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Dziewczyny to jest foto chyba z 3 strony
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
makadamia 13:16, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Hmm,

Spojrzałam na inspirację i chyba w końcu doszłam, dlaczego na tej rabacie nie pasuje mi ścieżka z luźnych płyt
Bo róż nie da się tak posadzić, żeby ziemi nie było widać - trzeba je kopczykować, spulchniać, muszą mieć przewiew... Macierzankę można posadzić między płytami, ale to nie wystarczy.
Takie schodki ładnie wyglądają, jak są "zatopione" w roślinach.
Uff, nie dawało mi to spokoju
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies