Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

AgataP 11:40, 03 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)
oby tylko zime przetrwały. ja wiedziałam że będę je przesadzać bo mam je na froncie a tam mam juz inny plan nasadzeń.
i teraz juz wiem ze jak tylko przezyja to im życie umile...tylko pliss rodki przeżyjcie!!!
M będzie niepocieszony że znowu cos nowego ma kopać :/ chryste juz sie boję...chyba go najpierw uchlam...i mus zrobić tak żeby to on na ich przesadzenie wpadł


Anka normalnie Cię kocham za to Twoje poczucie humoru....
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 11:50, 03 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ja co roku wiosną sypię obornik przekompostowany, a potem na to jeszcze kompost, w ubiegłym roku na część bylinówki poszło 6 worków obornika i 13 kompostu. W przyszłym z racji tego, że bylinówka się powiększyła liczę że ze 20 worków obornika i ze 30 kompostu pójdzie.
Do tego ściółkuję trawą, którą potem też wprowadzam w ziemię.
U mnie piach, jak wyschnie to niczym popiół jest, w suche podłoże szpadla wbić się nie da, pyli strasznie przy kopaniu. Ale tam gdzie działam już 3 rok widać poprawę.

____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 11:53, 03 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dopracowuje reszte różanki powiedzcie narysowałam to co jest. ale niewiem czy ta obwódka tam pasuje :/ jak powinnam teraz ułozyc na tej rabacie róże i trawy...?

i moje bazgroły, skarp nie chce zmieniać. ewentualnie za swany coś mogę dać bo mnie i tak draźni...

mam do posadzenia jeszcze
pastelle
pomponelle
heidi klum
a do przesadzenia w miejsca docelowe rozplenice red head i stipy. miskanty będą w plecach między obeliskami
nie chce zaprzepaścić porzadku jaki wprowadzą buksowe/cisowe bloki...pomozcie proszę dopracować resztę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:58, 03 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AgataP napisał(a)


Anka normalnie Cię kocham za to Twoje poczucie humoru....

heh smiej się a ja prawdziwy strach w oczach mam kaplica ze mną bedzie jak sie kiedy dowie że na 2 szpadle kopac nie musiał....

AgataP napisał(a)
Ja co roku wiosną sypię obornik przekompostowany, a potem na to jeszcze kompost, w ubiegłym roku na część bylinówki poszło 6 worków obornika i 13 kompostu. W przyszłym z racji tego, że bylinówka się powiększyła liczę że ze 20 worków obornika i ze 30 kompostu pójdzie.
Do tego ściółkuję trawą, którą potem też wprowadzam w ziemię.
U mnie piach, jak wyschnie to niczym popiół jest, w suche podłoże szpadla wbić się nie da, pyli strasznie przy kopaniu. Ale tam gdzie działam już 3 rok widać poprawę.


takie ilości?? no ale to teren ci się podnosi chyba?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AgataP 13:06, 03 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wszystko niknie, materia organiczna jest przetwarzana
Może po 10 latach coś zauważę hahah
a z mężem unikaj tego tematu, jak chce hortki to będzie je miał bez względu na koszty robocizny hahahah

Zmykam, bo dziś tort robię dla swojego eM, jutro urodziny obchodzi.
W sobotę przekonałam go do przycięcia drzew więc niech już ma musi dokończyć jeszcze inne rzeczy wiec torcik dostanie o jaki prosił,
nie wymiga się potem z roboty
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 14:43, 03 paź 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Gdzieś na jakimś blogu czytałam, że nie powinno się w ogóle przekopywać głęboko, tylko wzruszać wierzchnią warstwę, żeby ją wymieszać z tym, co sypiemy na wierzch, czyli z mulczem (pokos zielonego nawozu itp)
Że niby głębokie kopanie zaburza strukturę gleby.
Nigdy w to nie wnikałam, ja kopię na szpadel jak muszę, jak nie muszę, to tylko pazurkami czy motyką przeryję.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 15:15, 03 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka to samo pisała - właśnie dlatego poleca widły amerykańskie, a nie łopatę.

Nie wiem.

Ja kopałam tak głęboko jak się dało: w niektórych miejscach był jeszcze gruz pobudowlany, a nawet jeśli nie, to ziemię mam w postaci suchego piachu i żadnego życia, które mogłoby zostać zaburzone, w niej nie widziałam.

Zatem glinę, żeby zatrzymywała wodę, wkopywałam jak najgłębiej, a kompost już faktycznie nie głebiej niż długość szpadla.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 16:13, 03 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
my żesmy wykopali na głebokosc dwóch szpadli w to wrzucali darń na to obornik świeży i przysypywali rodzimą ziemią. niewiem juz dobrze to czy nie dobrze, zrobione, poszlo. teraz będę wykładać świeży obornik na trawnik i przekopywac poprostu na jeden szpadel

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 16:43, 03 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
anna_t napisał(a)
my żesmy wykopali na głebokosc dwóch szpadli w to wrzucali darń na to obornik świeży i przysypywali rodzimą ziemią. niewiem juz dobrze to czy nie dobrze, zrobione, poszlo. teraz będę wykładać świeży obornik na trawnik i przekopywac poprostu na jeden szpadel



No tak jest bardzo dobrze. Też tak robię Obornik nie jest na głębokości dwóch szpadli tylko na głębokości jednego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataP 17:46, 03 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Jak znalazłam to od razu o Tobie pomyślałam, tylko ze tu bogactwo bylinowe

https://pl.pinterest.com/pin/370984088038074124/
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies