Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 19:30, 02 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AnnaCh napisał(a)
Ania, Toszka przed chwilą u Makusi podała, że na stronie szkółki Kurowscy są chyba te repandens

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=cis+repandens&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-3-0812

leece
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AnnaCh 19:35, 02 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anna_t napisał(a)
niewiem jak wielką masz glebogryzarke, nasza przekopywała tak na oko na prawie szpadel. a to na mieszanie z qpa za plytko, bo chodzi o to żeby qpa była niżej, na drugim szpadlu tam gdzie korzenie roslin dochodzą.
Ania spróbować zawsze warto, napewno będzie mu lżej potem
Nie to moja na pewno głębiej kopie, więcej niż szpadel, mamy, a właściwie teść ma, taką wielką spalinową. Może się uda, oby
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_t 19:39, 02 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
e no to pewnie. my tez spalinową ale szału z nia nie było
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 19:42, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
anna_t napisał(a)

niewiem jak wielką masz glebogryzarke, nasza przekopywała tak na oko na prawie szpadel. a to na mieszanie z qpa za plytko, bo chodzi o to żeby qpa była niżej, na drugim szpadlu tam gdzie korzenie roslin dochodzą.
Ania spróbować zawsze warto, napewno będzie mu lżej potem


Nie no, glębokość na szpadel też wystarczy. Tam mikroorganizmy glebowe muszą rozłożyć obornik i dopiero wtedy tworzy się pożywienie dla roślin.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UrsaMaior 19:55, 02 paź 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
anna_t napisał(a)

chyba Twoje manto będzie jedyne bo Iwona tu raczej nie zagląda do przesadzenia są prawda? posadziłam w kwasny torf za radą Bożenki ale chyba mi to nie wyszlo.. myslisz że dotrwają do wiosny czy lepiej teraz to zrobić?


Ania, powiem Ci jak było u mnie, kiedy nagle się zorientowałam, że pH 6 czy 7, już nie pamiętam. Toszka nasza kochana zaleciła mi zgromadzenie końskiej kupy (najlepiej przekompostowanej), igliwia, liści dębowych i siarki. Aaa i próchnicy kwaśnej. Rodki zostały wyjęte, korzenie odarte z torfu (mimo mokrej pogody były suchutkie!), podarte i rozłożone tak, że wyglądały jak płaskie naleśniki. Gleba została przekopana z przygotowanymi materiałami, powstało jedno wielkie stanowisko (rodków mam kilka dużych). W tym stanowisku wygrzebane zostały zagłębienia, wyłożone próchnicą kwaśną i w to wsadzone rodki. I podlane i wyściółkowane listkami dębowymi. Teraz to już chyba za późno na takie zabiegi Faktycznie spryskać czymś dolistnie i trzymać za nie kciuki. Z tego co pamiętam Toszka mówiła, że to twarde rośliny są.
____________________
ogród pod lasem
anna_t 20:17, 02 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
oby tylko zime przetrwały. ja wiedziałam że będę je przesadzać bo mam je na froncie a tam mam juz inny plan nasadzeń.
i teraz juz wiem ze jak tylko przezyja to im życie umile...tylko pliss rodki przeżyjcie!!!
M będzie niepocieszony że znowu cos nowego ma kopać :/ chryste juz sie boję...chyba go najpierw uchlam...i mus zrobić tak żeby to on na ich przesadzenie wpadł
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Bogdzia 20:25, 02 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jesli będziesz opryskiwac to pamiętaj rozwodnic wg instrukcji na butelce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
UrsaMaior 20:26, 02 paź 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
anna_t napisał(a)
oby tylko zime przetrwały. ja wiedziałam że będę je przesadzać bo mam je na froncie a tam mam juz inny plan nasadzeń.
i teraz juz wiem ze jak tylko przezyja to im życie umile...tylko pliss rodki przeżyjcie!!!
M będzie niepocieszony że znowu cos nowego ma kopać :/ chryste juz sie boję...chyba go najpierw uchlam...i mus zrobić tak żeby to on na ich przesadzenie wpadł


Mojego też szlag trafia jak słyszy o przesadzaniu Już mu nawet nie mówię, działam sama, a jak nie mogę to wołam brać ukraińską, oni nie marudzą;D
____________________
ogród pod lasem
Filemon24 08:02, 03 paź 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
anna_t napisał(a)

ogladasz Voice of Poland?? widziałaś ten szpaler hortek?? był w materiale o tej lasce w czerwonych włosach. M oczywiście wypatrzył i "widziałaś, widziałas?? !!"
wiesz mam qpe to ją wykorzystam, ja mam naprawdę kiepską ziemię


tak ja już w poprzedniej edycji wypatrzyłam ten szpaler super hortki wyglądają w takiej masie
____________________
Makusia 08:07, 03 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja pierdziu...glebogryzarki Cwaniaczki macie!
Ja mam tylko szpadel, czego efektem wspaniałym jest łokieć tenisisty mój
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies