Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oflisowym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

W oflisowym ogrodzie

Anda 21:43, 05 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Na gnojówkę z pokrzyw weź kilogram pokrzyw na 10 L wody.

Na mączniaka mleko z wodą 1:10, a jak mączniak zaawansowany to pół na pół. Mleko nie może być UHT. Tu chodzi o kwasy mlekowe, których nie lubi grzyb.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kamila66 21:46, 05 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Anda napisał(a)
Na gnojówkę z pokrzyw weź kilogram pokrzyw na 10 L wody.

Na mączniaka mleko z wodą 1:10, a jak mączniak zaawansowany to pół na pół. Mleko nie może być UHT. Tu chodzi o kwasy mlekowe, których nie lubi grzyb.

No właśnie chciałam Ci odpisać, że mleko prawdziwe nie pasteryzowane
To w butelce pasteryzowane jest w 70 st. C najlepsze prosto od gospodarza
Mlekiem bardzo dobrze pryskać pomidory, soda wykręca im liścia a mleko nie.
Gdzieś kiedyś czytałam, że mlekiem należy zraszać pomidory od momentu kiełkowania
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Anda 21:50, 05 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
O, to dobrze wiedzieć. Dzięki Pomidorki będę miała tylko koktajlowe, to ich chyba grzyb tak szybko nie chwyta. Po mleku zostaje taki biały osad. Trzeba się z tym ubytkiem piękności potem liczyć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 21:53, 05 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dzięki za przepisy wszystkie zanotowałam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
sylwia_slomc... 22:28, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
O mleku nie wiedziałam , ale już wiem Pytania w sprawie spotkań(organizacji) napisz mi na priv to odpowiem jak będę wiedziała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kamila66 22:31, 05 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Anda napisał(a)
O, to dobrze wiedzieć. Dzięki Pomidorki będę miała tylko koktajlowe, to ich chyba grzyb tak szybko nie chwyta. Po mleku zostaje taki biały osad. Trzeba się z tym ubytkiem piękności potem liczyć.

Koktajlowe nie chorują prawie wcale, jednego roku jak lato było paskudne, zimne i mokre to nawet im się dostało ale tylko liście
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
chelll 22:35, 05 lut 2016


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Byłam, przepisy na magiczne eliksiry zanotowałam, żeby tylko czas mieć na to wszystko
____________________
Handmade by Elka
agnieszka_m 09:56, 06 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Kamilko jak Twoje powojniki dalej w lodówce ??? widać już coś czy nic pytam bo niewiem czy swoje wkładać do lodówki czy nie
mi dopiero wczoraj przyszły i dostałam gratis nasionka ostróżki wysokiej
____________________
Mój mały ogródeczek :).
anabuko1 14:21, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
Wszędzie tylko dyskusje o sianiach i nasionkach.
A ja tez posiałam ciut.W przyszłym tygodniu następna partia nasion do doniczek
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
MirellaB 14:27, 06 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Od poniedziałku zabieram się za resztę wysiewu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies