Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 15:24, 11 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Widzisz takie przemyślenia są dobre Ale człowiek dochodzi do tego po jakimś czasie

Ja już wiem, że w warzywniku nie będzie aż tylu gatunków bo zwyczajnie ich nie obrobię. Musza być ogórki, ale może tylko ze 4 krzaczki, pomidory będę starała się mieć, nie wiem co z tego wyjdzie, rzodkiewka i kilka włoszczyznowych, jak znajdę miejsce to może fasolka, ale się nie upieram.
Jakaś sałata lub rukola. Kropka. Priorytetem są owoce
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 15:37, 11 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zawsze podziwiam osoby uprawiające kapustę. U mnie gąsienice są zawsze szybsze.

Miło Cę widzieć. Spróbuj wysiać tę jeżówkę, żółta może da radę - mnie się nie udało (ale wiem, ze się udaje). Biała mi się udała. Najważniejsze, żeby to była echinacea purpurea a nie jakieś hybrydy.

Jak ja lubię zakupy!




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:47, 11 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Ja też zrezygnowałam z kapustnych. U mnie najbardziej potrzebne są ogórki, pomidory, fasolka, zielony groszek, natka pietruszki (korzeniowa się nie udaje) selery, por i marchewka. Mam jedną cukinię i spokojnie starcza oraz dynię. Cieszę się, że wracasz do formy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ZieloneWrota 21:52, 11 sie 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Powrót w stylu prawdziwej ogrodomaniaczki , przemyślenia i zakupy nono się zapowiada Aga , pozdrawiam
____________________
Agataod początku
Wendy79 21:37, 15 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
M. donosi, ja przerabiam. To już pożegnanie z ogórkami, dzisiaj wszystkie ostatecznie wylądowały na kompostowniku. Czas na przerabianie buraczków, uda się wykorzystać też kilka czerwonych kapust. Melony pyszne, ale niestety też zjedzone przez mączniaka. Dynie dochodzą.




Przerabiam teraz cukinie i kabaczki na leczo do słoików i w słodkiej zalewie cynamonowej od AniCh. Liczę, że uda mi się też zrobić mój ukochany dżem z cukinii, chociaż mają one obecnie przerwę w owocowaniu.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 21:39, 15 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dziewczyny, jeśli któraś z zaglądających posiada u siebie kleome i zbiera nasiona, z chęcią przyjmę
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Madzenka 07:00, 16 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A moze dołączysz na Festiwalu Traw w Wojsławicach 25.09?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AgataP 09:17, 16 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Dziewczyny, jeśli któraś z zaglądających posiada u siebie kleome i zbiera nasiona, z chęcią przyjmę


Aga kleome ma Gosia, musisz do niej się zwrócić
zdjęcia omawianego tematu poniżej

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5974-ogrod-od-nasionka-z-widokiem-na-lanckorone?page=315
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 16:07, 16 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Madzenka napisał(a)
A moze dołączysz na Festiwalu Traw w Wojsławicach 25.09?


Tak Marzenko, pisałam już na wątku spotkaniowym, że będziemy z M.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 21:36, 16 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Apetycznie to wszystko wygląda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies