Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:20, 12 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
cd spaceru

Podoba mi się to zestawienie kolorów, kompletnie nierzeczywiste- fiolety i czerwienie.



I wersja delikatniejsza


Widoczek z tarasu


Jednoroczne dalie chyba już odmówiły współpracy

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 18:27, 12 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
cd spaceru

Podoba mi się to zestawienie kolorów, kompletnie nierzeczywiste- fiolety i czerwienie.



I wersja delikatniejsza


Widoczek z tarasu


Jednoroczne dalie chyba już odmówiły współpracy



Piękne kolory, bordo - róż świetnie wyglądają, ale ja wszędzie wypatrzę imperatę, chyba na poważnie muszę ją zaprosić do siebie Co można by było posadzić jej w nóżki?
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 18:29, 12 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
cd.








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:40, 12 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Agatko, u mnie na cypelku jest uskok terenu. Maskuje go czyściec rosnący przed imperatą. Dobrze współpracowała z red baronem fioletowa kapusta ozdobna. Można przyjąć też opcję, że nic jej nie wsadzasz- ot, wije się taka fala. Używałam jej też jako zadarniacza pod jarzębiną i perukowcem. U mnie chyba nie ma ścisłego planu, w puste miejsca wciskam coś, co jest pod ręką i będzie współgrało w którymś momencie kolorystycznie. Szukam jakiegoś punktu wspólnego albo kontrastu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 18:45, 12 paź 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Tak sobie myślę, że gdybym miała tak ładnie jak Ty i takie ciekawe rośliny to też skusiłabym się na spacer w deszczu z aparatem
Ale główka pracuje, może za rok i u mnie jesień będzie ciekawsza.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
AgataP 19:42, 12 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Agatko, u mnie na cypelku jest uskok terenu. Maskuje go czyściec rosnący przed imperatą. Dobrze współpracowała z red baronem fioletowa kapusta ozdobna. Można przyjąć też opcję, że nic jej nie wsadzasz- ot, wije się taka fala. Używałam jej też jako zadarniacza pod jarzębiną i perukowcem. U mnie chyba nie ma ścisłego planu, w puste miejsca wciskam coś, co jest pod ręką i będzie współgrało w którymś momencie kolorystycznie. Szukam jakiegoś punktu wspólnego albo kontrastu.


Gruszeczko dziękuję, piękne zdjęcia wstawiasz. Są nieustającą inspiracją dla mnie
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 20:20, 12 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
\Rysko, bo wyjdzie na to, że najbardziej ciekawa jest pospolitość. Pasuje mi to Głowę masz na karku, więc efekt główkowania z pewnością wyjdzie piękny. Swoją drogą jestem ciekawa, u kogo pierwszego na Ogrodowisku pojawi się ośnieża.
Agatko, po tych paru latach zabawy w ogród, najbardziej mnie cieszą takie mimochodem (przypadkowo)uzyskane efekty. Gdybym w stosownym czasie miała więcej pieniędzy, nie odkryłabym urody, potencjału tkwiącego w zwykłych roślinach. Wciąż słyszę, że tawuły i irgi to rośliny zieleni miejskiej, a w tej chwili najbardziej lubię patrzeć na pomarańczowe owoce irgi pomarszczonej na tle miskanta Morning Light. Sama subtelność.

Wielce mnie raduje, że coraz więcej osób nakręca się na ogrody swobodne, zgodne z tym, co za płotem. Maja w ogrodzie pokazywała taki ogród założony przez Kasię i jej angielskiego męża na Kaszubach. Jak ten Anglik pięknie mówił o tym, że zróżnicował poziomy w ogrodzie, żeby nawiązać do pagórków za płotem. A rozśmieszył mnie stwierdzeniem, że nigdy nie widział na tak małej powierzchni tylu iglaków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 20:41, 12 paź 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Próbowałam dziś ale nie mieli


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 20:47, 12 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Gosiek33 napisał(a)
Próbowałam dziś ale nie mieli



Fothergilli?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:55, 12 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
zoja napisał(a)

ja w tym roku już chyba nic nie kupię ale za rok to już zakupy będę robić bardzo świadomie


Zoju,Ryska to pięknie określiła, że jesienią i zimą główka ogrodnika pracuje, żeby w następnym sezonie było jeszcze piękniej. I tak z pewnością będzie u Ciebie.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies