Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

ryska 21:08, 12 paź 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Bardzo ciekawa pospolitość w której brak miejsca na szarość i szarzyznę, nie ma mowy o powszechności i prostocie.
Prostota właśnie pomogła mi w osadzeniu w mojej mikro przestrzeni zakupów szału różanego. I logika. Skoro dwie róże będą nadawały się do konsumpcji to muszą być w warzywniku a tam miejsce mam


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gosiek33 21:13, 12 paź 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
fotergillę mam, pytałam o obielę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mira 22:59, 12 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Doczytałam o krzewuszkach- masz rację - ja mam właśnie takie małe o ciemnych listkach.
Jesienny spacer odbyłam i to w ciepełku !!!
Pięknie teraz jest jeszcze w ogrodzie.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
anka_ 00:17, 13 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
...Podoba mi się to zestawienie kolorów, kompletnie nierzeczywiste- fiolety i czerwienie.
To dereń Sibirica?

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wielce mnie raduje, że coraz więcej osób nakręca się na ogrody swobodne, zgodne z tym, co za płotem...
Napewno takie ogrody mają więcej życia w sobie i dużo trudniej je stworzyć.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gruszka_na_w... 19:03, 14 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Rysko, pomysł z różą w warzywniku to właśnie wyjście poza utarte schematy.

Aniu, tak, to dereń biały Sibirica. Ma najbardziej krwiste gałęzie ze wszystkich dereni białych.

Mira, jesienny ogród potrafi zachwycić. Bardzo lubię tę porę roku w ogrodzie.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:22, 14 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Pracowałam dzisiaj na rabacie zachodniej w miejscu, gdzie rosły krzewuszki. Wczoraj uzupełniłam tam ubytki ziemi, nawiozłam kompostu i przekopałam. Przesadziłam tam kalinę japońską Watanabe. Poprzednia miejscówka nie pozwalała na pełną ekspozycję jej urody. Teraz będzie bardziej widoczna. Posadziłam obielę, hortensję dębolistną i kalinę koralową compactum. Między krzewami wsadziłam marcinki i astry krzaczaste, na obrzeżu rozchodniki i rozplenice. Kończyłam o zmierzchu, więc zdjęć nie ma. Jutro zajmę się sadzeniem kaliny koralowej. Znajdzie miejsce w okolicach bzu Black Lace i oczarów.
Jesienne widoczki cd






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 19:55, 14 paź 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Piękne kolory jesieni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaCh 20:00, 14 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Haniu, jak ja bym bardzo chętnie przysiadła na jednej z tych Twoich ławeczek i pooglądała jesień taką piękną i Ciebie, kolorową, kwiecistą Jeden warunek, musi być słonko, cobym buzię mogła do niego wystawić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 20:11, 14 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Aniu, dzisiaj akurat pięknie świeciło.
Sylwia, cieszmy się kolorami, bo już skradają się jesienne szarugi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:10, 15 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Posadziłam prawie wszystkie zakupione krzewy. Została mi do posadzenia tylko barbule i bodziszki. Do wczesnego popołudnia świeciło słońce. Przyjemnie się pracowało. Potem zrobiło się szaro i wietrznie.
Z każdym dniem ubywa liści na krzewach. Brzozy jeszcze się trzymają.

Kalina koralowa i kalina japońska Watanabe



Hortensja dębolistna i dereń rozłogowy Flaviramea (ma zimą oliwkowozielone gałązki)



Jednoroczne begonie z hortensją Polar Bear


Berberysy wciąż cieszą ognistymi barwami

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies