Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

zoja 07:16, 21 paź 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Wszystko piekne, ale ulubiency rewelacja! Co za kolor! cudo
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Makusia 08:20, 21 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Niesamowicie kwitnie ten gracek! Mnie wprawdzie kwiaty nie powalają i wolę gracki w wersji bez, ale u Ciebie, to widać moc U mnie 5 źdźbeł i 4 kwiatki- nie wygląda to ani trochę tak efektownie, jak u Ciebie..

Trawy zabezpiecza się w listopadzie, czy trzeba obserwować kiedy schną i do dzieła?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
LyraBea 11:27, 21 paź 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
I takie tam







Piękne te Twoje "takie tam"
U mnie malo jeszcze zróżnicowanych nasadzeń, więcej zimozielonych, więc z przyjemnościa zagladam do innych ogrodów, gdzie energetyczne kolorki pozwalają cieszyć się jesienią a nie tylko płakać nad umierającym latem...Fajne u Ciebie zakrętasy, gdzie nie widać, co dalej i aż chce się poprosić i dłuższy spacer po ogrodzie, by zobaczyć co za zakrętem rabatek.
____________________
Beata
Agania 11:48, 21 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przepiękne kolorowe pejzaże u Ciebie...kompozycję, którą cytuje Mira mam przed oczami już od dłuższej chwili, ale hipnotyzuje, chętnie poznam zestawienia roślin lub raczej odmian z nazw

Lubię te ognisto płomienne kolory jesienią
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
roma2 11:51, 21 paź 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Przyszłam pocieszyć się kolorami. I się pocieszyłam. Uwielbiam taki "bałagan" bylin, traw, krzewów i zwykłych drzew.
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 19:01, 21 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
margaretka3 napisał(a)

A strzępiastokorego gdzie masz? Na rabacie Mogłabym prosić o szerszy kadr?


Gosiu, oba rosną na rabacie zachodniej. Jeden w pobliżu śliw wiśniowych i pęcherznic. Drugi w pobliżu miejsca, gdzie rosły krzewuszki. W szerszym planie słabo je widać, bo zlewają się z tłem. Udało się zrobić takie fotki





Ładniejsze listki ma zdecydowanie klon ściętolistny- drugie zdjęcie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:19, 21 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Mira, ciekawa jestem odpowiedzi.

Roma, cieszę się, że Ci się podoba.



Zoja, ogniście, nieprawdaż?



Makusia napisał(a)

Trawy zabezpiecza się w listopadzie, czy trzeba obserwować kiedy schną i do dzieła?

Niczym nie zabezpieczam swoich traw. Niektórzy związują swoje miskanty ozdobną wstążeczką. Malkul tak chyba czyni. Zostawiam na zimę, a wczesną wiosną ścinam piłą zwaną lisi ogon. Jest taka łukowata w kształcie i niezbyt szeroka.
Miskanty potrzebują czasu na rozrost kępy. Rok temu wyglądały tak: (na rondzie rosła wtedy jeszcze glediczja Suburst)



Beatko, poprzeplatałam liściaste z zimozielonymi, żeby o każdej porze roku coś się działo. Ta metoda u mnie się sprawdziła. Przy niewielkim ogrodzie zawijasy ścieżek pozwalają oszukać wzrok i sprawić, że ogród jest większy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
an_tre 19:27, 21 paź 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo mi się podobają te twoje ognistości
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gruszka_na_w... 19:39, 21 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Agania napisał(a)
Przepiękne kolorowe pejzaże u Ciebie...kompozycję, którą cytuje Mira mam przed oczami już od dłuższej chwili, ale hipnotyzuje, chętnie poznam zestawienia roślin lub raczej odmian z nazw

Lubię te ognisto płomienne kolory jesienią


Aganiu, pamiętasz ten plan?



Wczesną wiosną z nosa misia zrobiłam owal. Na zdjęciu cytowanym przez Mirę nakładają się dwie rabaty. Prawy półksiężyc i rondo.


Osobno wygląda to tak
Półksiężyc w dolnej części


Grupa tawuł japońskich Golden Princess lub Goldmound, turzyce włosiste FC, żurawki, berberys, za nimi kosodrzewina Pumilo. Wiosną kwitną tulipany.

Rondo

W środku rośnie sobie klon pensylwański. Sporo cebulowych (szafirki, tulipany, narcyzy). Karłowe iglaki, żurawki, berberysy, 6 gracilismusów, kalina Mariesi, rozplenice, turzyce, stipy, siewki naparstnic. Kocimiętka jako zadarniacz. 3 cisy kolumnowe

Widok z boku




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:46, 21 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
I takie tam







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies