Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:23, 22 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Iza, rzeczywiście kolory dają moc.
Piękny słoneczny dzień mieliśmy dzisiaj. Cały ogród aż płonął w świetle słońca.





Róże mi nocnych spadków temperatury do zera stopni, wciąż kwitną.



Zachodnia rabata pustoszeje. Astry przekwitają, na kosmosach ostatnie kwiatki, tojad robi za silny akcent koloru.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
lojalna_ 18:28, 22 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Twoje zakatki to jest moc ogrod z dusza (0))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gruszka_na_w... 18:40, 22 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Miałam już zakończyć jesienne prace ogrodowe, ale ładna słoneczna pogoda zachęcała do przebywania w ogrodzie. Z grubsza uporządkowałam półkolistą rabatę na froncie. Wykopałam z obrzeży tatarak trawiasty Ogon. Ma fajny wachlarzowaty pokrój, jest zimozielony, ale niestety w tym miejscu przypala go słońce. Latem wygląda kiepsko, dopiero jesienią nabrał wigoru. Przesadziłam na skraj rabaty berberysy Bagatelle. Wiosną je przytnę w zgrabne półkule. W głębi rabaty dolne gałązki były w cieniu i liście traciły bordowy kolor. Zredukowałam płomyk szydlasty. Dosadziłam imperatę i rozchodniki.



Na zbliżeniu widać jak brak słońca działa na listki. Na drugim zdjęciu berberys czerwonolistny rosnący w słońcu.


I takie tam


Kiścień i dalia


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
lojalna_ 18:43, 22 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Czekaj dosadziłas imperate i rozchodniki ? I takie wielkie egzemplarze miałas ooooo ja tylko liliputy w szkółkach zastaje .....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gruszka_na_w... 18:47, 22 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
lojalna_ napisał(a)
Twoje zakatki to jest moc ogrod z dusza (0))))


Jolu, dziękuję za miłe słowa. Jeśli udało mi się tchnąć ducha w ten mój skrawek ziemi, to mogę czuć się szczęśliwa.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:56, 22 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
lojalna_ napisał(a)
Czekaj dosadziłas imperate i rozchodniki ? I takie wielkie egzemplarze miałas ooooo ja tylko liliputy w szkółkach zastaje .....


Jolu, na mojej glinie rozchodniki rosną jak na drożdżach i mnożą się jak przysłowiowe króliki. Wbijam szpadel w środek kępy. Połowę zostawiam, a połowa idzie w puste miejsca jako zadarniacz.
Te są z jednej sadzonki. Zdjęcia z września. Roślinę mateczną przywlokłam z likwidowanej działki ROD-owskiej. One chyba lubią dzielenie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 19:13, 22 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
I znowu dawka pięknych kolorów Ślicznie
____________________
Z Pszenicznej...
Agania 19:17, 22 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Moje rozchodniki zanim pokażą swoje baldachy, to wcześniej pożerają je ślimaki, nie masz z nimi kłopotów.?
Twoje rozchodniki piękne

Czyli gracki tAK pięknie Ci na perłowa kwitną... popadam w zachwyt
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 19:46, 22 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Aganiu, ślimaki są, ale w nie jakiejś powalającej masie. Jeśli znajduję, to wynoszę na nieużytki.
Kolor pióropuszy zależy od pogody i nasłonecznienia. W takie dni jak dzisiaj są najpiękniejsze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mala_Mi 19:56, 22 paź 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Asiu, nie lubię pielić, więc w puste miejsca dosadzam coś, co łatwo wysadzić. Kolizje się robią z reguły już po roku.




Ha, ha, ha.. to tak jak i ja


Zawiesiłam się na obrazkach... słoneczka pozazdrościć, u mnie leje nadal.. ale dzięki temu pracuję i nie włóczę się po ogrodzie

Bordowe rozchodniki piękne.. miałam ale opuchlaki mi je zżarły i odbiją teraz z resztek.

Ślimaków tyle co sie da wynieść za płot zazdroszczę tak samo jak słoneczka..

Pięknie masz...

A o enkiancie odpowiedziałam u siebie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies